Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Serwis informacyjny » NOC CZUWANIA W INTENCJI POLSKIEJ EMIGRACJI


Piątek, 16.10.2020

NOC CZUWANIA W INTENCJI POLSKIEJ EMIGRACJI
Już dziś Jasnogórska Noc Czuwania w intencji polskiej emigracji, jej rodzin i duszpasterzy. Organizowana po raz 35. wspólna modlitwa przed obrazem Królowej Polski to okazja, by powierzyć Maryi wszystkich rodaków rozsianych po świecie i prosić o umocnienie wiary i patriotyzmu. Ze względu na pandemię program czuwania został mocno ograniczony a Polonia łączyć się będzie głównie przez media.
„Dzięki modlitwie możemy nawiązać wspólnotę między sobą, nawet o wiele głębszą niż wtedy, gdy spotykamy się fizycznie. Dzieje się tak, gdyż dzięki modlitwie w nasze wzajemne relacje włącza się Bóg” - napisał bp Wiesław Lechowicz, delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej, w słowie na Jasnogórską Noc Czuwania. Towarzyszy jej w tym roku hasło: „W oparciu o Ewangelię i Eucharystię”.
- Modlitwa błagalna za naszych rodaków - emigrantów, by chodzili drogami wiodącymi na spotkanie z Jezusem jest bardzo potrzebna – zauważył ks. Wiesław Wójcik, chrystusowiec, od lat związany z duszpasterstwem emigracyjnym:

Jasnogórskie czuwanie co roku gromadzi chrystusowców pracujących w kraju i za granicą, nowicjuszy i kleryków Towarzystwa Chrystusowego oraz Siostry Misjonarki Chrystusa Króla. Na modlitwę przybywają także liczni pielgrzymi - rodzice i bliscy tych, którzy wyjechali oraz pielgrzymi z placówek polonijnych prowadzonych przez Towarzystwo Chrystusowe.
W tym roku z powodu epidemii program spotkania został mocno ograniczony. Złożą się na niego: o godz.20.00 modlitwa różańcowa, o 21.00 Apel Jasnogórski, po nim rozważania i o 23.00 Msza św.
Duchową łączność zapewni transmisja internetowa na stronach: chrystusowców, Jasnej Góry, naszego radia, Radia Maryja i TV Trwam.
Poza granicami Polski żyje 4,5 mln Polaków, co oznacza, że na emigracji żyje co dziesiąty Polak. Kościół w Polsce otacza emigrację szczególną troską. Jej podstawę stworzył kard. August Hlond, który od początku prymasowskiego posługiwania przekonywał, że „nikt nie może być obojętny na to, że czwarta część narodu żyje wśród obcych w trudnych i nienormalnych warunkach, wydana częstokroć na wyzysk i nędzę”.


Autor: it

Zobacz również

"Przyjmij drugiego człowieka jako dar Boży..." - Jan Paweł II - apostoł życia

Czwartek, 22.10.2020

W nauczaniu Jana Pawła II bardzo ważne miejsce zajmowała sprawa godności i obrony ludzkiego życia od poczęcia do naturalnej śmierci.

Autor: BZ

Potrzeba nam Jego mądrości i wiary

Potrzeba nam Jego mądrości i wiary

Czwartek, 22.10.2020

W liturgiczne wspomnienie Jana Pawła II na Jasnej Górze trwa modlitwa za przyczyną świętego Papieża. Jasnogórski przeor, o. Samuel Pacholski mówił w czasie Mszy Świętej...

Autor: BZ

Największy jasnogórski pielgrzym

Największy jasnogórski pielgrzym

Czwartek, 22.10.2020

"Proszę was! Bądźcie ze mną! Na Jasnej Górze i wszędzie! Nie przestawajcie być z Papieżem, który dziś prosi słowami poety..."

Autor: BZ

Pielgrzymka Maturzystów Diec. Warszawsko-Praskiej – on-line

Pielgrzymka Maturzystów Diec. Warszawsko-Praskiej – on-line

Środa, 21.10.2020

O modlitwie i duchowym wsparciu w czasie ostatniego roku nauki w szkole średniej zapewnił wszystkich tegorocznych maturzystów bp Romuald Kamiński.

Autor: mb

„Magnificat” za dar powołania i kapłaństwa

„Magnificat” za dar powołania i kapłaństwa

Środa, 21.10.2020

W obecności współbraci oraz wiernych, za dwadzieścia pięć lat kapłańskiego życia i posługi dziękował dziś w Kaplicy Matki Bożej na Jasnej Górze o. Dariusz Szuba.

Autor: mb

Maryjo, spraw bym żył z Bogiem, w Bogu i dla Boga

Maryjo, spraw bym żył z Bogiem, w Bogu i dla Boga

Wtorek, 20.10.2020

Zmarły dziś biskup senior Bogdan Wojtuś, emerytowany biskup pomocniczy archidiecezji gnieźnieńskiej wielokrotnie pielgrzymował na Jasną Górę indywidualnie czy też towarzysząc m.in. pieszym pątnikom i maturzystom ze swojej diecezji.

Autor: AN