Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Serwis informacyjny » "Z Maryją w nowe czasy" - peregrynacja znów wstrzymana


Czwartek, 15.10.2020

Nawiedzenie Matki Bożej w znaku Ikony Jasnogórskiej po polskich diecezjach zostało wstrzymane do odwołania ze względu na sytuację epidemiologiczną w kraju - czytamy w komunikacie Kurii Metropolitalnej w Poznaniu. Jest to już druga w tym roku przerwa w peregrynacji wizerunku Maryi.

Zaledwie miesiąc temu Obraz Nawiedzenia wrócił na szlak spotkań z wiernymi. Jednak ze względu na rozwijającą się pandemię, po uwzględnieniu instrukcji służb sanitarnych, metropolita poznański abp Stanisław Gądecki, podjął wczoraj (14.10) decyzję o bezterminowym zawieszeniu dalszej peregrynacji.

- Ta decyzja jest podyktowana troską o bezpieczeństwo, zdrowie i życie ludzi, którzy zawsze tłumnie gromadzą się przy Matce Bożej - tłumaczy o. Dariusz Nowicki, kustosz Obrazu Nawiedzenia.

- Doświadczenie straty, braku spotkania z Matką Bożą w naszych miejscowościach i kościołach, trzeba teraz przekuć na indywidualne i rodzinne spotkania z Nią. Pomocą w takim przeżywaniu wiary mogą być Jej liczne wizerunki, jakie są w naszych domach - dodał paulin.

O. Nowicki przypomniał też o apelu częstochowskiego metropolity abp Wacława Depo, który już w marcu zachęcał, aby odpowiedzią na sytuację zagrożenia epidemią było wystawienie w oknach domów umiłowanego wizerunku Matki Bożej Jasnogórskiej.

Peregrynujący po kraju Obraz Matki Bożej Częstochowskiej został przewieziony do domu zakonnego sióstr Elżbietanek w Poznaniu, gdzie znalazł miejsce w kaplicy klasztornej.

Autor: BZ

Zobacz również

"Przyjmij drugiego człowieka jako dar Boży..." - Jan Paweł II - apostoł życia

Czwartek, 22.10.2020

W nauczaniu Jana Pawła II bardzo ważne miejsce zajmowała sprawa godności i obrony ludzkiego życia od poczęcia do naturalnej śmierci.

Autor: BZ

Potrzeba nam Jego mądrości i wiary

Potrzeba nam Jego mądrości i wiary

Czwartek, 22.10.2020

W liturgiczne wspomnienie Jana Pawła II na Jasnej Górze trwa modlitwa za przyczyną świętego Papieża. Jasnogórski przeor, o. Samuel Pacholski mówił w czasie Mszy Świętej...

Autor: BZ

Największy jasnogórski pielgrzym

Największy jasnogórski pielgrzym

Czwartek, 22.10.2020

"Proszę was! Bądźcie ze mną! Na Jasnej Górze i wszędzie! Nie przestawajcie być z Papieżem, który dziś prosi słowami poety..."

Autor: BZ

Pielgrzymka Maturzystów Diec. Warszawsko-Praskiej – on-line

Pielgrzymka Maturzystów Diec. Warszawsko-Praskiej – on-line

Środa, 21.10.2020

O modlitwie i duchowym wsparciu w czasie ostatniego roku nauki w szkole średniej zapewnił wszystkich tegorocznych maturzystów bp Romuald Kamiński.

Autor: mb

„Magnificat” za dar powołania i kapłaństwa

„Magnificat” za dar powołania i kapłaństwa

Środa, 21.10.2020

W obecności współbraci oraz wiernych, za dwadzieścia pięć lat kapłańskiego życia i posługi dziękował dziś w Kaplicy Matki Bożej na Jasnej Górze o. Dariusz Szuba.

Autor: mb

Maryjo, spraw bym żył z Bogiem, w Bogu i dla Boga

Maryjo, spraw bym żył z Bogiem, w Bogu i dla Boga

Wtorek, 20.10.2020

Zmarły dziś biskup senior Bogdan Wojtuś, emerytowany biskup pomocniczy archidiecezji gnieźnieńskiej wielokrotnie pielgrzymował na Jasną Górę indywidualnie czy też towarzysząc m.in. pieszym pątnikom i maturzystom ze swojej diecezji.

Autor: AN