Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Serwis informacyjny » 2. Pielgrzymka Przedsiębiorców, Pracodawców, Samozatrudnionych i Freelancerów


Niedziela, 04.10.2020

2. Pielgrzymka Przedsiębiorców, Pracodawców, Samozatrudnionych i Freelancerów
- Nie jesteście sami, nie musicie się bać – taki przekaz płynie z Jasnej Góry szczególnie do właścicieli i pracowników mniejszych przedsiębiorstw oraz osób samozatrudnionych. W Sanktuarium odbyła się II Ogólnopolska Pielgrzymka Przedsiębiorców, Pracodawców, Samozatrudnionych i Freelancerów.

- Przyjeżdżamy by ponowić nasze zawierzenie Matce Bożej, szczególnie w czasie kryzysu ekonomicznego, który przyniosła ze sobą pandemia koronawirusa – powiedział Roman Trzaskalik, współorganizator pielgrzymki i prezes „Nostra Res – Stowarzyszenia Chrześcijańskich Przedsiębiorców i Menadżerów”:

Na Jasną Górę przyjechało ponad 200 reprezentantów różnych firm, przedsiębiorstw i fundacji.

Mszy Świętej dla przedsiębiorców przewodniczył abp Józef Kupny, metropolita wrocławski i Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Ludzi Pracy.

W program spotkania wpisała się także część wykładowa. Prelegentami byli ks. Wojciech Węgrzyniak, rekolekcjonista i autor m.in. audiobooka “Bogaty katolik. Dlaczego Bóg chce, abyś pomnażał pieniądze” oraz Jacek Krzemiński, dziennikarz ekonomiczny związany z „Gościem Niedzielnym” i portalem ekonomicznym Narodowego Banku Polskiego obserwatorfinansowy.pl.

- Kryzys, tak w życiu osobistym, jak i gospodarce może być szansą na odbicie się i przewartościowanie, dostrzeżenie takich rzeczy, których nie zauważamy w codziennym zabieganiu - powiedział Jacek Krzemiński:
<3>
Relacja filmowa i fotograficzna z pielgrzymki dostępna jest na profilu Facebook i YouTube Duszpasterstwa TALENT.
Organizatorami pielgrzymki są Duszpasterstwo Przedsiębiorców i Pracodawców TALENT, Nostra Res – Stowarzyszenie Chrześcijańskich Przedsiębiorców i Menadżerów oraz Instytutu Studiów Podyplomowych w Tychach.

Autor: AN

Zobacz również

W służbie pielgrzymom - Jasnogórskie Centrum Informacji

W służbie pielgrzymom - Jasnogórskie Centrum Informacji

Wtorek, 26.01.2021

- Na podstawie telefonów i wiadomości przysyłanych pocztą elektroniczną można stwierdzić, że zainteresowanie wśród pielgrzymów nawiedzeniem Jasnej Góry po zakończonym okresie kwarantanny będzie duże - przyznaje pracownik Jasnogórskiego Centrum Informacji.

Autor: mb

Jesteśmy, pamiętamy i czuwamy – modlitwa indywidualna pielgrzymów

Jesteśmy, pamiętamy i czuwamy – modlitwa indywidualna pielgrzymów

Wtorek, 26.01.2021

Choć z powodu Covid-19 na Jasną Górę nie przybywają teraz duże, zorganizowane grupy, to jednak nie brakuje pielgrzymów indywidualnych.

Autor: mb

Nowy cykl spotkań przed beatyfikacją Prymasa Wyszyńskiego

Nowy cykl spotkań przed beatyfikacją Prymasa Wyszyńskiego

Poniedziałek, 25.01.2021

Na Jasnej Górze już w najbliższą środę 27 stycznia rozpoczyna się kolejny cykl spotkań w ramach przygotowań do beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego, który sam nazwał siebie Prymasem Jasnogórskim. Tym razem rozważania skupione będą wokół Milenijnego Aktu oddania Polski w macierzyńską niewolę Maryi Matki Kościoła za wolność Kościoła Chrystusowego.

Jeszcze tylko kilkanaście dni nawiedzać można szopkę

Jeszcze tylko kilkanaście dni nawiedzać można szopkę

Poniedziałek, 25.01.2021

Jeszcze tylko przez kilkanaście dni na Jasnej Górze nawiedzać można bożonarodzeniową szopkę. Tegoroczny żłóbek przypomina, o tym, że każda Msza Św. to cud Narodzin Jezusa. Hasłem 'Betlejemki' są tradycyjnie słowa tematu roku duszpasterskiego w Kościele w Polsce czyli 'Zgromadzeni na świętej wieczerzy'.

Autor: it

Modlitwa za dziennikarzy

Modlitwa za dziennikarzy

Niedziela, 24.01.2021

Szczególna modlitwa za dziennikarzy zanoszona jest dziś na Jasnej Górze. Abp Wacław Depo, przewodniczący Rady ds. Środków Społecznego Konferencji Episkopatu Polski podkreślał, że ludzie mediów służyć mają człowiekowi w przekazie prawdy, aby dźwigać każdego, nawet w pandemicznej rzeczywistości, do pełni człowieczeństwa.

Autor: it

Orkiestra dęta z Mszany Dolnej i Piekiełka

Orkiestra dęta z Mszany Dolnej i Piekiełka

Niedziela, 24.01.2021

Przybyli już po raz dwudziesty czwarty, by w sercu duchowym naszej Ojczyzny kolędować Jezusowi, by nabrać nowych sił do dalszej służby. Na Jasnej Górze  modliła się orkiestra Ochotniczej Straży Pożarnej z Mszany Dolnej i Piekiełka.

Autor: it