Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Serwis informacyjny » Jasnogórska Rodzina Różańcowa modlitwą łączy serca


Niedziela, 04.10.2020

Jasnogórska Rodzina Różańcowa modlitwą łączy serca
W Uroczystość Matki Bożej Różańcowej w Duchowej Stolicy Polski zakończyły się rekolekcje formacyjne Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej. W trzydniowym spotkaniu uczestniczyło kilkaset osób z całej Polski, a wielu członków wspólnoty, także z zagranicy, łączyło się z Sanktuarium za pomocą transmisji radiowych i online.

- Czuję się adoptowany do Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej, doświadczyłem ogromnej życzliwości, ciepła, najbardziej wzruszyła mnie obietnica modlitwy w mojej intencji, bo wiem, że nie jest to pusta uprzejmość - podsumował czas rekolekcji tegoroczny kaznodzieja o. Mirosław Legawiec. Posługujący w Niemczech paulin chciałby by rekolektanci z jego nauk zapamiętali najbardziej prawdę o wielkiej miłości Boga do człowieka:

Transmisje rekolekcji online to nie jedyne ułatwienie techniczne umożliwiające łączność z Jasnogórską Rodziną Różańcową.

- Od ubiegłego roku dostępna jest aplikacja 'Różaniec z Jasną Górą', dzięki niej mamy dostęp do bieżących informacji o działalności i formacji wspólnoty - mówi o. Marek Nowacki:

Aplikacja ułatwia także m.in. kontakt z adiutorami i pomaga odnaleźć miejsca spotkań Wspólnot Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej. Można ją odnaleźć i pobrać, bez żadnych opłat, w Google Play.

Apostolstwem Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej jest szerzenie misji Jasnej Góry w Polsce i na świecie poprzez modlitwę różańcową.

Autor: AN

Zobacz również

Zgromadzeni, nakarmieni i powołani do krzewienia świętości

Zgromadzeni, nakarmieni i powołani do krzewienia świętości

Sobota, 05.12.2020

"Poślij mnie!" - to hasło naukowej sesji misjologicznej i czuwania modlitewnego na Jasnej Górze.

Autor: BZ

Coraz więcej kobiet wybiera takie życie

Coraz więcej kobiet wybiera takie życie

Sobota, 05.12.2020

Pracują w szpitalach, instytucjach kościelnych, urzędach, szkołach, mediach, branżach turystycznej, sportowej, handlowej, są lekarzami, terapeutkami, czy emerytkami...

Autor: BZ

Pierwsza sobota - comiesięczne zawierzenia

Pierwsza sobota - comiesięczne zawierzenia

Sobota, 05.12.2020

- Na tym najważniejszym dla Narodu ołtarzu składamy dziś nasze adwentowe nawracanie się i dzieła, które prowadzimy - mówił na rozpoczęcie porannej Mszy Świętej ks. Jarosław Grabowski

Autor: BZ

Dzień Górnika

Dzień Górnika

Piątek, 04.12.2020

We wspomnienie św. Barbary 'Dzień Górnika' na Jasnej Górze obchodzą przedstawiciele zarządu Państwowego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa SA. Z kolei sprawy związane z bezpieczeństwem, zdrowiem i rozwojem firmy zanoszą pracownicy z Zakładów Górniczych Lubin.

Autor: mb

W zawierzeniu siła

W zawierzeniu siła

Piątek, 04.12.2020

O siły do pokonywania codziennych trudności związanych z chorobą nowotworową prosili dziś na Jasnej Górze pracownicy i grupa pacjentów Poradni Opieki Paliatywnej i Hospicjum Domowego przy ul. Kopernika 34 w Częstochowie.

Autor: mb

Barbara Święta o Górnikach pamięta

Barbara Święta o Górnikach pamięta

Piątek, 04.12.2020

Przed liturgicznym wspomnieniem św. Barbary tradycyjnie na Jasnej Górze spotykają się pracownicy różnych sektorów górnictwa, aby przez pośrednictwo swej patronki dziękować Bogu za otrzymane łaski i prosić o błogosławieństwo dla siebie i rodzin.

Autor: mb