Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Serwis informacyjny » Słowa dają życie - etap diecezjalny ogólnopolskiego konkursu biblijnego


Piątek, 02.10.2020

Słowa dają życie - etap diecezjalny ogólnopolskiego konkursu biblijnego
W jasnogórskim sanktuarium, tak jak w całym kraju, z udziałem uczniów szkół średnich, odbyła się część ustna zmagań diecezjalnego etapu 24. Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej organizowanego przez Katolickie Stowarzyszenie "Civitas Christiana". Celem intelektualnych zmagań było wyłonienie trzech reprezentantów diecezji na ostateczny finał konkursu.

Eucharystii przed rozpoczęciem konkursowych zmagań przewodniczył bp Andrzej Przybylski.

- To czego słuchasz, jakie słowa przyjmujesz do swojej głowy, takie słowa w tobie pracują i przemieniają się na twoje życie i uczynki - powiedział w homilii częstochowski biskup pomocniczy:

Laureatce drugiego miejsca Kamili Paluch absolwentka Zespołu Szkół im. S. Żeromskiego w Częstochowie udział w Konkursie Biblijnym przynosi wiele radości i jak podkreśla - przede wszystkim pomaga zdobywać wiedzę i zapał, by żyć słowem Bożym.
Z kolei dla Artura Kałużnego z Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Wieluniu, zdobywcy trzeciego miejsca, czytanie Pisma Świętego jest przede wszystkim formą rodzinnej modlitwy.

Pierwsze miejsce zdobyła Paulina Rychlik absolwentka Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej. Jak przyznała, do konkursu namówił ją katecheta.

Teraz przed laureatami ścisły finał - jego pierwszy etap, pisemny, odbędzie się online a ustny w tradycyjny sposób, ale tylko z udziałem siedmiu finalistów, zaplanowany jest w Niepokalanowie.

Corocznie na zaproszenie Katolickiego Stowarzyszenia 'Civitas Christiana' do pogłębionego studium Pisma Świętego odpowiada niemal 30 tys. uczniów z prawie 1,5 tys. szkół średnich. Liczne świadectwa wskazują, że przez ponad 20 lat konkurs biblijny uformował wiele osób, które swoje życie oparły na Ewangelii. W tym roku etap szkolny i pierwszy etap diecezjalny (pisemny) odbywały się wyjątkowo na platformie online.

Autor: AN

Zobacz również

Zgromadzeni, nakarmieni i powołani do krzewienia świętości

Zgromadzeni, nakarmieni i powołani do krzewienia świętości

Sobota, 05.12.2020

"Poślij mnie!" - to hasło naukowej sesji misjologicznej i czuwania modlitewnego na Jasnej Górze.

Autor: BZ

Coraz więcej kobiet wybiera takie życie

Coraz więcej kobiet wybiera takie życie

Sobota, 05.12.2020

Pracują w szpitalach, instytucjach kościelnych, urzędach, szkołach, mediach, branżach turystycznej, sportowej, handlowej, są lekarzami, terapeutkami, czy emerytkami...

Autor: BZ

Pierwsza sobota - comiesięczne zawierzenia

Pierwsza sobota - comiesięczne zawierzenia

Sobota, 05.12.2020

- Na tym najważniejszym dla Narodu ołtarzu składamy dziś nasze adwentowe nawracanie się i dzieła, które prowadzimy - mówił na rozpoczęcie porannej Mszy Świętej ks. Jarosław Grabowski

Autor: BZ

Dzień Górnika

Dzień Górnika

Piątek, 04.12.2020

We wspomnienie św. Barbary 'Dzień Górnika' na Jasnej Górze obchodzą przedstawiciele zarządu Państwowego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa SA. Z kolei sprawy związane z bezpieczeństwem, zdrowiem i rozwojem firmy zanoszą pracownicy z Zakładów Górniczych Lubin.

Autor: mb

W zawierzeniu siła

W zawierzeniu siła

Piątek, 04.12.2020

O siły do pokonywania codziennych trudności związanych z chorobą nowotworową prosili dziś na Jasnej Górze pracownicy i grupa pacjentów Poradni Opieki Paliatywnej i Hospicjum Domowego przy ul. Kopernika 34 w Częstochowie.

Autor: mb

Barbara Święta o Górnikach pamięta

Barbara Święta o Górnikach pamięta

Piątek, 04.12.2020

Przed liturgicznym wspomnieniem św. Barbary tradycyjnie na Jasnej Górze spotykają się pracownicy różnych sektorów górnictwa, aby przez pośrednictwo swej patronki dziękować Bogu za otrzymane łaski i prosić o błogosławieństwo dla siebie i rodzin.

Autor: mb