Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Serwis informacyjny » Uwielbienie, zachwyt, podziw, cześć, spotkanie, miłość


Czwartek, 01.10.2020

Uwielbienie, zachwyt, podziw, cześć, spotkanie, miłość
Adorujemy Chrystusa i oddajemy mu cześć, modlimy się o powołania kapłańskie, o świętość kapłanów, czuwamy, abyśmy nie ulegli pokusie - mówią przedstawiciele Jasnogórskiego Bractwa Eucharystycznego. Jak co miesiąc, w pierwszy czwartek zgromadzą się na Mszy Świętej w Kaplicy Matki Bożej, a następnie na adoracji Najświętszego Sakramentu.

- Eucharystia to nasze życie. Spotkanie z żywym Bogiem jest konieczne każdemu - powiedział o. Tomasz Leśniewski, opiekun Bractwa. Paulin odniósł się także do mniejszej liczby wiernych w kościołach, spowodowanej pandemią.

- Najlepszym sposobem na zainteresowanie kogoś spotkaniem z Jezusem w Eucharystii jest nasze świadectwo. To narzędzie ewangelizacji od zawsze jest najskuteczniejsze i teraz bardzo potrzebne - dodał o. Leśniewski.

O wartości adoracji Najświętszego Sakramentu w swoim życiu opowiedziała Grażyna z Częstochowy.

Spotkanie modlitewne Jasnogórskiego Bractwa Eucharystycznego rozpocznie się Mszą św. w Kaplicy Matki Bożej o godz. 17.30. Po niej, ze względu na trwające w bazylice rekolekcje, zapraszamy na cichą adorację do kaplicy sakramentu pokuty.

Bractwo zrodziło się na gruncie Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej w 2004 roku w "przededniu" Roku Eucharystii. Owocem apostolstwa wspólnoty jest powstanie wielu ośrodków adoracji Najświętszego Sakramentu na terenie Polski i kilka za granicą: w Australii, Grecji, Niemczech, Szwecji i Stanach Zjednoczonych.

Autor: BZ

Zobacz również

Zgromadzeni, nakarmieni i powołani do krzewienia świętości

Zgromadzeni, nakarmieni i powołani do krzewienia świętości

Sobota, 05.12.2020

"Poślij mnie!" - to hasło naukowej sesji misjologicznej i czuwania modlitewnego na Jasnej Górze.

Autor: BZ

Coraz więcej kobiet wybiera takie życie

Coraz więcej kobiet wybiera takie życie

Sobota, 05.12.2020

Pracują w szpitalach, instytucjach kościelnych, urzędach, szkołach, mediach, branżach turystycznej, sportowej, handlowej, są lekarzami, terapeutkami, czy emerytkami...

Autor: BZ

Pierwsza sobota - comiesięczne zawierzenia

Pierwsza sobota - comiesięczne zawierzenia

Sobota, 05.12.2020

- Na tym najważniejszym dla Narodu ołtarzu składamy dziś nasze adwentowe nawracanie się i dzieła, które prowadzimy - mówił na rozpoczęcie porannej Mszy Świętej ks. Jarosław Grabowski

Autor: BZ

Dzień Górnika

Dzień Górnika

Piątek, 04.12.2020

We wspomnienie św. Barbary 'Dzień Górnika' na Jasnej Górze obchodzą przedstawiciele zarządu Państwowego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa SA. Z kolei sprawy związane z bezpieczeństwem, zdrowiem i rozwojem firmy zanoszą pracownicy z Zakładów Górniczych Lubin.

Autor: mb

W zawierzeniu siła

W zawierzeniu siła

Piątek, 04.12.2020

O siły do pokonywania codziennych trudności związanych z chorobą nowotworową prosili dziś na Jasnej Górze pracownicy i grupa pacjentów Poradni Opieki Paliatywnej i Hospicjum Domowego przy ul. Kopernika 34 w Częstochowie.

Autor: mb

Barbara Święta o Górnikach pamięta

Barbara Święta o Górnikach pamięta

Piątek, 04.12.2020

Przed liturgicznym wspomnieniem św. Barbary tradycyjnie na Jasnej Górze spotykają się pracownicy różnych sektorów górnictwa, aby przez pośrednictwo swej patronki dziękować Bogu za otrzymane łaski i prosić o błogosławieństwo dla siebie i rodzin.

Autor: mb