Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Serwis informacyjny » Św. Ojciec Pio prowadzi do Maryi


Czwartek, 24.09.2020

Św. Ojciec Pio prowadzi do Maryi
Czciciele Świętego Stygmatyka z Pietrelciny zgromadzą się na nocnym czuwaniu na Jasnej Górze. Po raz trzeci, w najbliższą sobotę i niedzielę, podejmą modlitewną inicjatywę "Z Maryją i Ojcem Pio czyścimy czyściec". Zaplanowano dwie konferencje i mszę świętą. Tematem konferencji będzie przewodnictwo duchowe o. Pio.

- Kierownictwo duchowe jest ważne, nie tylko w życiu duchownych czy osób konsekrowanych, ale też świeckich. To ważne, i przy dokonywaniu wielkich życiowych wyborów, ale i w codzienności - powiedział kapucyn br. Roman Rusek, krajowy koordynator Grup Modlitwy Ojca Pio.

- Liczne charyzmaty, którymi służył Ojciec Pio dla ludzi świeckich były potrzebne byśmy dowiedzieli się jak wielki jest Bóg, jak bardzo potrafi człowieka obdarować swoją łaską - powiedziała Bogusława z Wrocławia, która będzie uczestniczyła w czuwaniu.

Inicjatywa "Z Maryją i Ojcem Pio czyścimy czyściec" po raz pierwszy odbyła się w 2018r. w czasie Jubileuszu 100-lecia stygmatyzacji Świętego Ojca Pio oraz 50-lecia jego śmierci.
Grupy Modlitwy o. Pio działają od ponad 70 lat, w Polsce od 1983r.
Jedynym ze zobowiązań członków Grup jest gromadzenie się, przynajmniej raz w miesiącu, na wspólnej modlitwie pod kierownictwem kapłana. Mają być "szkółkami wiary i ogniskami miłości miłosiernej", stąd do tej pory opierają się na dwóch filarach: modlitwie i dziełach miłosierdzia.

Spotkanie na Jasnej Górze poprzedzą uroczystości odpustowe w Sanktuarium św. o. Pio. na Przeprośnej Górce koło Częstochowy, które o godz. 15.00 rozpocznie koronka do Bożego Miłosierdzia.

Autor: BZ

Zobacz również

"Przyjmij drugiego człowieka jako dar Boży..." - Jan Paweł II - apostoł życia

Czwartek, 22.10.2020

W nauczaniu Jana Pawła II bardzo ważne miejsce zajmowała sprawa godności i obrony ludzkiego życia od poczęcia do naturalnej śmierci.

Autor: BZ

Potrzeba nam Jego mądrości i wiary

Potrzeba nam Jego mądrości i wiary

Czwartek, 22.10.2020

W liturgiczne wspomnienie Jana Pawła II na Jasnej Górze trwa modlitwa za przyczyną świętego Papieża. Jasnogórski przeor, o. Samuel Pacholski mówił w czasie Mszy Świętej...

Autor: BZ

Największy jasnogórski pielgrzym

Największy jasnogórski pielgrzym

Czwartek, 22.10.2020

"Proszę was! Bądźcie ze mną! Na Jasnej Górze i wszędzie! Nie przestawajcie być z Papieżem, który dziś prosi słowami poety..."

Autor: BZ

Pielgrzymka Maturzystów Diec. Warszawsko-Praskiej – on-line

Pielgrzymka Maturzystów Diec. Warszawsko-Praskiej – on-line

Środa, 21.10.2020

O modlitwie i duchowym wsparciu w czasie ostatniego roku nauki w szkole średniej zapewnił wszystkich tegorocznych maturzystów bp Romuald Kamiński.

Autor: mb

„Magnificat” za dar powołania i kapłaństwa

„Magnificat” za dar powołania i kapłaństwa

Środa, 21.10.2020

W obecności współbraci oraz wiernych, za dwadzieścia pięć lat kapłańskiego życia i posługi dziękował dziś w Kaplicy Matki Bożej na Jasnej Górze o. Dariusz Szuba.

Autor: mb

Maryjo, spraw bym żył z Bogiem, w Bogu i dla Boga

Maryjo, spraw bym żył z Bogiem, w Bogu i dla Boga

Wtorek, 20.10.2020

Zmarły dziś biskup senior Bogdan Wojtuś, emerytowany biskup pomocniczy archidiecezji gnieźnieńskiej wielokrotnie pielgrzymował na Jasną Górę indywidualnie czy też towarzysząc m.in. pieszym pątnikom i maturzystom ze swojej diecezji.

Autor: AN