Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Serwis informacyjny » Nie lękajcie się! Zaproszenie na rekolekcje Bractwa NMP Królowej Korony Polski


Wtorek, 15.09.2020

Nie lękajcie się! Zaproszenie na rekolekcje Bractwa NMP Królowej Korony Polski
Poprzednie się nie odbyły, te przebiegać będą w reżimie sanitarnym. Bractwo Najświętszej Maryi Panny Królowej Korony Polski zaprasza w dniach od 18 do 20 września na Jasną Górę na rekolekcje formacyjne. Spotkanie przebiegać będzie pod hasłem: „Świadectwo o Maryi świętego Jana Pawła II i sługi Bożego kardynała Stefa Wyszyńskiego wzorem dla naszej pobożności maryjnej”.

Rozważania poprowadzi biskup senior Ignacy Dec ze Świdnicy. – Kiedy zapraszam rekolekcjonistów to staram się podpowiadać, aby w ujęciu tematu była obecna Matka Boża, tak też stanie się i tym razem - mówi o. Roman Wit, opiekun Bractwa:

Rekolekcje tradycyjnie odbywają cztery razy do roku i wpisują się w całoroczną formację Bractwa Najświętszej Maryi Panny Królowej Korony Polski, ale mogą w nich uczestniczyć także osoby nie należące do wspólnoty. – Chciałbym by te trzy dni byłby czasem kiedy nauczymy się na nowo ufać Bogu i przestaniemy się lękać świata – mówi o. Roman Wit, opiekun Bractwa:

Formularz zapisów i szczegółowy program rekolekcji odnaleźć można na stronach internetowych www.avemaryja.pl i www.bractwokrolowejpolski.pl. Bractwo Najświętszej Maryi Panny Królowej Korony Polski jest kontynuatorem Bractwa Koronacji Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej, które powołał do istnienia papież Klemens XI w 1718 roku. Współczesnym charyzmatem i zadaniem wspólnoty Bractwa jest szerzenie kultu Niepokalanego Serca Maryi Królowej Polski.

Autor: AN

Zobacz również

Modlitwa to potężna broń duchowa

Modlitwa to potężna broń duchowa

Piątek, 27.11.2020

Jak w każdy piątkowy wieczór, tak i dziś, na Jasnej Górze wybrzmi modlitwa za wszystkich członków 'Armii św. Michała Archanioła'. Mszy Świętej o godzinie 19.30 w Kaplicy Matki Bożej przewodniczyć będzie o. Dariusz Nowicki.

Autor: AN

Bł. Euzebiusz – świadek Adwentu

Bł. Euzebiusz – świadek Adwentu

Piątek, 27.11.2020

Nie wiesz jak przeżyć tegoroczny Adwent? W jaki sposób przygotować się do nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia? Ojcowie i bracia Paulini z Jasnej Góry mają na to odpowiedź - wraz z bł. Euzebiuszem z Ostrzyhomia wyjdź na pustynię i zacznij prostować ścieżki swojego życia.

Autor: AN

Oddany Apostoł Maryi

Oddany Apostoł Maryi

Czwartek, 26.11.2020

Na Jasnej Górze trwa codzienna listopadowa modlitwa za wszystkich wiernych zmarłych. Dziś paulini wspominają i modlą się m.in. za swojego współbrata...

Autor: BZ

Pierwsze kroki w posłudze biskupiej

Pierwsze kroki w posłudze biskupiej

Czwartek, 26.11.2020

"(…) Matko Najświętsza, zachowaj to, co nieskażone, to, co piękne, zachowaj moją pierwotną miłość biskupią" mówił na Jasnej Górze bp Stanisław Nowak...

Autor: BZ

Ruszamy z wieczernikowym konkursem!

Ruszamy z wieczernikowym konkursem!

Środa, 25.11.2020

XIII Konkursu na Wieczernikową Choinkę przemieni się w tym roku w konkurs na wieczernikową ozdobę! Z uwagi na trwający stan epidemii i obowiązujące obostrzenia głosowanie przyjmie formę on - line i będzie dotyczyło jednej przygotowanej przez dzieci ozdoby.

Autor: ib

Z modlitwą za Ojczyznę

Z modlitwą za Ojczyznę

Środa, 25.11.2020

Na Jasnej Górze każdego dnia trwa modlitwa za Polskę i Polaków. Od 14 grudnia 1981 roku Msze św. w intencji Ojczyzny sprawowane są w Kaplicy Matki Bożej o godz. 15.30. Szczególna prośba do Matki Bożej za nasz kraj kierowana jest również podczas modlitwy Apelu Jasnogórskiego.

Autor: ib