Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Serwis informacyjny » Nie lękajcie się! Zaproszenie na rekolekcje Bractwa NMP Królowej Korony Polski


Wtorek, 15.09.2020

Nie lękajcie się! Zaproszenie na rekolekcje Bractwa NMP Królowej Korony Polski
Poprzednie się nie odbyły, te przebiegać będą w reżimie sanitarnym. Bractwo Najświętszej Maryi Panny Królowej Korony Polski zaprasza w dniach od 18 do 20 września na Jasną Górę na rekolekcje formacyjne. Spotkanie przebiegać będzie pod hasłem: „Świadectwo o Maryi świętego Jana Pawła II i sługi Bożego kardynała Stefa Wyszyńskiego wzorem dla naszej pobożności maryjnej”.

Rozważania poprowadzi biskup senior Ignacy Dec ze Świdnicy. – Kiedy zapraszam rekolekcjonistów to staram się podpowiadać, aby w ujęciu tematu była obecna Matka Boża, tak też stanie się i tym razem - mówi o. Roman Wit, opiekun Bractwa:

Rekolekcje tradycyjnie odbywają cztery razy do roku i wpisują się w całoroczną formację Bractwa Najświętszej Maryi Panny Królowej Korony Polski, ale mogą w nich uczestniczyć także osoby nie należące do wspólnoty. – Chciałbym by te trzy dni byłby czasem kiedy nauczymy się na nowo ufać Bogu i przestaniemy się lękać świata – mówi o. Roman Wit, opiekun Bractwa:

Formularz zapisów i szczegółowy program rekolekcji odnaleźć można na stronach internetowych www.avemaryja.pl i www.bractwokrolowejpolski.pl. Bractwo Najświętszej Maryi Panny Królowej Korony Polski jest kontynuatorem Bractwa Koronacji Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej, które powołał do istnienia papież Klemens XI w 1718 roku. Współczesnym charyzmatem i zadaniem wspólnoty Bractwa jest szerzenie kultu Niepokalanego Serca Maryi Królowej Polski.

Autor: AN

Zobacz również

Modlą się, zwiedzają, odpoczywają

Modlą się, zwiedzają, odpoczywają

Czwartek, 24.09.2020

Wśród niewielkich grup, które najliczniej nawiedzają Jasną Górę, są dziś m.in. emeryci i renciści z Ożarowa Mazowieckiego.

Autor: BZ

Spuścizna o. Władysława Leszczyńskiego OSPPE

Spuścizna o. Władysława Leszczyńskiego OSPPE

Czwartek, 24.09.2020

Jasna Góra wspomina jednego ze swych najwybitniejszych kompozytorów.

Autor: BZ

Św. Ojciec Pio prowadzi do Maryi

Św. Ojciec Pio prowadzi do Maryi

Czwartek, 24.09.2020

Czciciele Świętego Stygmatyka z Pietrelciny zgromadzą się na nocnym czuwaniu na Jasnej Górze. Po raz trzeci, w najbliższą sobotę i niedzielę, podejmą modlitewną inicjatywę "Z Maryją i Ojcem Pio czyścimy czyściec".

Autor: BZ

Jak szybować, a nie pełzać?

Jak szybować, a nie pełzać?

Środa, 23.09.2020

Do zastanowienia się nad tym, jaką iść drogą, aby służąc innym i być szczęśliwym zachęcał na Jasnej Górze maturzystów z diecezji rzeszowskiej bp Edward Białogłowski.

Autor: MB

Jezu, ufam Tobie!

Jezu, ufam Tobie!

Środa, 23.09.2020

Wzorem św. Ojca Pio, którego imię dziś uroczyście otrzymał Specjalistyczny Szpital Onkologiczny w Częstochowie, przedstawiciele personelu placówki i pacjenci powierzyli siebie i swoją służbę Jezusowi Miłosiernemu i Matce Bożej Jasnogórskiej.

Autor: AN

Długo oczekiwany

Długo oczekiwany "biały tydzień"

Środa, 23.09.2020

Dziękują za to, że mogli przyjąć Chrystusa w Eucharystii i proszą o wierność.

Autor: BZ