Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Serwis informacyjny » Nie lękajcie się! Zaproszenie na rekolekcje Bractwa NMP Królowej Korony Polski


Wtorek, 15.09.2020

Nie lękajcie się! Zaproszenie na rekolekcje Bractwa NMP Królowej Korony Polski
Poprzednie się nie odbyły, te przebiegać będą w reżimie sanitarnym. Bractwo Najświętszej Maryi Panny Królowej Korony Polski zaprasza w dniach od 18 do 20 września na Jasną Górę na rekolekcje formacyjne. Spotkanie przebiegać będzie pod hasłem: „Świadectwo o Maryi świętego Jana Pawła II i sługi Bożego kardynała Stefa Wyszyńskiego wzorem dla naszej pobożności maryjnej”.

Rozważania poprowadzi biskup senior Ignacy Dec ze Świdnicy. – Kiedy zapraszam rekolekcjonistów to staram się podpowiadać, aby w ujęciu tematu była obecna Matka Boża, tak też stanie się i tym razem - mówi o. Roman Wit, opiekun Bractwa:

Rekolekcje tradycyjnie odbywają cztery razy do roku i wpisują się w całoroczną formację Bractwa Najświętszej Maryi Panny Królowej Korony Polski, ale mogą w nich uczestniczyć także osoby nie należące do wspólnoty. – Chciałbym by te trzy dni byłby czasem kiedy nauczymy się na nowo ufać Bogu i przestaniemy się lękać świata – mówi o. Roman Wit, opiekun Bractwa:

Formularz zapisów i szczegółowy program rekolekcji odnaleźć można na stronach internetowych www.avemaryja.pl i www.bractwokrolowejpolski.pl. Bractwo Najświętszej Maryi Panny Królowej Korony Polski jest kontynuatorem Bractwa Koronacji Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej, które powołał do istnienia papież Klemens XI w 1718 roku. Współczesnym charyzmatem i zadaniem wspólnoty Bractwa jest szerzenie kultu Niepokalanego Serca Maryi Królowej Polski.

Autor: AN

Zobacz również

"Przyjmij drugiego człowieka jako dar Boży..." - Jan Paweł II - apostoł życia

Czwartek, 22.10.2020

W nauczaniu Jana Pawła II bardzo ważne miejsce zajmowała sprawa godności i obrony ludzkiego życia od poczęcia do naturalnej śmierci.

Autor: BZ

Potrzeba nam Jego mądrości i wiary

Potrzeba nam Jego mądrości i wiary

Czwartek, 22.10.2020

W liturgiczne wspomnienie Jana Pawła II na Jasnej Górze trwa modlitwa za przyczyną świętego Papieża. Jasnogórski przeor, o. Samuel Pacholski mówił w czasie Mszy Świętej...

Autor: BZ

Największy jasnogórski pielgrzym

Największy jasnogórski pielgrzym

Czwartek, 22.10.2020

"Proszę was! Bądźcie ze mną! Na Jasnej Górze i wszędzie! Nie przestawajcie być z Papieżem, który dziś prosi słowami poety..."

Autor: BZ

Pielgrzymka Maturzystów Diec. Warszawsko-Praskiej – on-line

Pielgrzymka Maturzystów Diec. Warszawsko-Praskiej – on-line

Środa, 21.10.2020

O modlitwie i duchowym wsparciu w czasie ostatniego roku nauki w szkole średniej zapewnił wszystkich tegorocznych maturzystów bp Romuald Kamiński.

Autor: mb

„Magnificat” za dar powołania i kapłaństwa

„Magnificat” za dar powołania i kapłaństwa

Środa, 21.10.2020

W obecności współbraci oraz wiernych, za dwadzieścia pięć lat kapłańskiego życia i posługi dziękował dziś w Kaplicy Matki Bożej na Jasnej Górze o. Dariusz Szuba.

Autor: mb

Maryjo, spraw bym żył z Bogiem, w Bogu i dla Boga

Maryjo, spraw bym żył z Bogiem, w Bogu i dla Boga

Wtorek, 20.10.2020

Zmarły dziś biskup senior Bogdan Wojtuś, emerytowany biskup pomocniczy archidiecezji gnieźnieńskiej wielokrotnie pielgrzymował na Jasną Górę indywidualnie czy też towarzysząc m.in. pieszym pątnikom i maturzystom ze swojej diecezji.

Autor: AN