Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Serwis informacyjny » Modlitwa kapłanów Roty Rzymskiej


Poniedziałek, 14.09.2020

Modlitwa kapłanów Roty Rzymskiej
Z prymicyjną Mszą Św. na Jasną Górę przybył ks. Pietro Valdameri adwokat Roty Rzymskiej. Ma 45 lat i z wykształcenia jest prawnikiem. Został wyświęcony na kapłana dopiero osiem miesięcy temu i bardzo pragnął na początku swej drogi modlić się tutaj:

Wraz z neoprezbiterem, pracownikiem Roty Rzymskiej, na Jasną Górę przybyli także inni kapłani. M.in. ks. Tomasz Kubiczek niedawno mianowany przez papieża Franciszka promotor sprawiedliwości.
Rota rzymska to trybunał apostolski rozpatrujący np. sprawy małżeńskie. Pełni funkcję apelacyjną. Jak przyznał kapłan spraw napływających z Polski od kilku lat jest bardzo dużo:

Księża z Włoch polecali Maryi swoją posługę Kościołowi powszechnemu i sprawy papieża Franciszka.

Autor: it

Zobacz również

Modlitwa to potężna broń duchowa

Modlitwa to potężna broń duchowa

Piątek, 27.11.2020

Jak w każdy piątkowy wieczór, tak i dziś, na Jasnej Górze wybrzmi modlitwa za wszystkich członków 'Armii św. Michała Archanioła'. Mszy Świętej o godzinie 19.30 w Kaplicy Matki Bożej przewodniczyć będzie o. Dariusz Nowicki.

Autor: AN

Bł. Euzebiusz – świadek Adwentu

Bł. Euzebiusz – świadek Adwentu

Piątek, 27.11.2020

Nie wiesz jak przeżyć tegoroczny Adwent? W jaki sposób przygotować się do nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia? Ojcowie i bracia Paulini z Jasnej Góry mają na to odpowiedź - wraz z bł. Euzebiuszem z Ostrzyhomia wyjdź na pustynię i zacznij prostować ścieżki swojego życia.

Autor: AN

Oddany Apostoł Maryi

Oddany Apostoł Maryi

Czwartek, 26.11.2020

Na Jasnej Górze trwa codzienna listopadowa modlitwa za wszystkich wiernych zmarłych. Dziś paulini wspominają i modlą się m.in. za swojego współbrata...

Autor: BZ

Pierwsze kroki w posłudze biskupiej

Pierwsze kroki w posłudze biskupiej

Czwartek, 26.11.2020

"(…) Matko Najświętsza, zachowaj to, co nieskażone, to, co piękne, zachowaj moją pierwotną miłość biskupią" mówił na Jasnej Górze bp Stanisław Nowak...

Autor: BZ

Ruszamy z wieczernikowym konkursem!

Ruszamy z wieczernikowym konkursem!

Środa, 25.11.2020

XIII Konkursu na Wieczernikową Choinkę przemieni się w tym roku w konkurs na wieczernikową ozdobę! Z uwagi na trwający stan epidemii i obowiązujące obostrzenia głosowanie przyjmie formę on - line i będzie dotyczyło jednej przygotowanej przez dzieci ozdoby.

Autor: ib

Z modlitwą za Ojczyznę

Z modlitwą za Ojczyznę

Środa, 25.11.2020

Na Jasnej Górze każdego dnia trwa modlitwa za Polskę i Polaków. Od 14 grudnia 1981 roku Msze św. w intencji Ojczyzny sprawowane są w Kaplicy Matki Bożej o godz. 15.30. Szczególna prośba do Matki Bożej za nasz kraj kierowana jest również podczas modlitwy Apelu Jasnogórskiego.

Autor: ib