Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Serwis informacyjny » By wzorem św. Mateusza, patrona celników iść za Chrystusem


Sobota, 12.09.2020

By wzorem św. Mateusza, patrona celników iść za Chrystusem
Aby oddana, rzetelna służba Ojczyźnie i obywatelom była stałym wyznacznikiem działań wszystkich pracowników Krajowej Administracji Skarbowej i by stale przyczyniali się oni do wzrostu kultury praworządności w społeczeństwie modlili się na Jasnej Górze przedstawiciele służb celnych i skarbowych.

Jak zauważyła Magdalena Rzeczkowska, Sekretarz Stanu, Szef Krajowej Administracji Skarbowej pielgrzymka na Jasna Górę jest czasem zawierzenia Maryi pracowników i ich rodzin w niełatwym okresie pandemii.

- Budujcie wasze życie na fundamencie wiary Kościoła, bądźcie dumni z miłości do Kościoła - zachęcał w homilii abp Wacław Depo. Metropolita częstochowski przypomniał tym, że zbawia tylko krew Chrystusa i Jego miłość, a Kościół nie zatrzymuje miłości Boga tylko dla wybranych, ale ma ją i dla słabych, upadających. Wskazał na wielki fundament życia ludzkiego, jakim jest rodzina.

Krajowa Administracja Skarbowa spełnia ona ważne zadania, bez których sprawne funkcjonowanie państwa nie byłoby możliwe – dba o wpływy budżetowe, wspiera przedsiębiorczość i bezpieczeństwo związane z prawidłowym wykonywaniem obowiązków celnych. W Krajowej Administracji Skarbowej zatrudnionych jest ponad 60 tys. osób.

Autor: ms

Zobacz również

Modlą się, zwiedzają, odpoczywają

Modlą się, zwiedzają, odpoczywają

Czwartek, 24.09.2020

Wśród niewielkich grup, które najliczniej nawiedzają Jasną Górę, są dziś m.in. emeryci i renciści z Ożarowa Mazowieckiego.

Autor: BZ

Spuścizna o. Władysława Leszczyńskiego OSPPE

Spuścizna o. Władysława Leszczyńskiego OSPPE

Czwartek, 24.09.2020

Jasna Góra wspomina jednego ze swych najwybitniejszych kompozytorów.

Autor: BZ

Św. Ojciec Pio prowadzi do Maryi

Św. Ojciec Pio prowadzi do Maryi

Czwartek, 24.09.2020

Czciciele Świętego Stygmatyka z Pietrelciny zgromadzą się na nocnym czuwaniu na Jasnej Górze. Po raz trzeci, w najbliższą sobotę i niedzielę, podejmą modlitewną inicjatywę "Z Maryją i Ojcem Pio czyścimy czyściec".

Autor: BZ

Jak szybować, a nie pełzać?

Jak szybować, a nie pełzać?

Środa, 23.09.2020

Do zastanowienia się nad tym, jaką iść drogą, aby służąc innym i być szczęśliwym zachęcał na Jasnej Górze maturzystów z diecezji rzeszowskiej bp Edward Białogłowski.

Autor: MB

Jezu, ufam Tobie!

Jezu, ufam Tobie!

Środa, 23.09.2020

Wzorem św. Ojca Pio, którego imię dziś uroczyście otrzymał Specjalistyczny Szpital Onkologiczny w Częstochowie, przedstawiciele personelu placówki i pacjenci powierzyli siebie i swoją służbę Jezusowi Miłosiernemu i Matce Bożej Jasnogórskiej.

Autor: AN

Długo oczekiwany

Długo oczekiwany "biały tydzień"

Środa, 23.09.2020

Dziękują za to, że mogli przyjąć Chrystusa w Eucharystii i proszą o wierność.

Autor: BZ