Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Serwis informacyjny » Od pielgrzymki do pielgrzymki


Niedziela, 30.08.2020

Od pielgrzymki do pielgrzymki
- Nasz rok trwa od pielgrzymki do pielgrzymki - podkreślają wierni parafii Najświętszego w Serca Pana Jezusa w Rogowie z archidiecezji katowickiej, którzy modli się dziś na Jasnej Górze.

- Na szlak wyruszyło zaledwie dziewięć osób, ale cała wspólnota parafialna towarzyszyła im duchowo. Codziennie spotykaliśmy się w kościele na wspólnej modlitwie w ich intencji - mówi proboszcz ks. Bernard Rak:

Wśród pątników, którzy przebyli całą trasę znaleźli się Beata i Tadeusz.

- Zawsze wyruszaliśmy na pielgrzymkę w dniu rocznicy naszego ślubu, dlatego było dla mnie nie do przyjęcia, że w tym roku tego nie będzie. Mimo obaw, zdecydowaliśmy się pójść - mówi Beata zauważając, że pielgrzymowanie w mniejszym gronie wygląda zupełnie inaczej:

Rogowscy pątnicy nieśli ze sobą księgę z zapisanymi intencjami wszystkich parafian, którą złożyli na ołtarzu w Kaplicy Matki Bożej.

Pielgrzymowanie z parafii Najświętszego w Serca Pana Jezusa w Rogowie rozpoczęła kilkanaście lat temu młodzież, dziś na Jasną Górę przybywają przedstawiciele całej wspólnoty. Pątnicy w ciągu trzech dni pokonują około 140 kilometrów.

Autor: AN

Zobacz również

PŁOMYKI W ZAKON ZEBRANE - odc. 11

PŁOMYKI W ZAKON ZEBRANE - odc. 11 "Posłuszeństwo"

Poniedziałek, 23.11.2020

PŁOMYKI W ZAKON ZEBRANE. Paulini zachęcają do refleksji nad ich dziedzictwem i współczesnością w Roku Jubileuszowym 750. rocznicy śmierci założyciela bł. Euzebiusza. Tematem jedenastego, zarejestrowanego w krótkim materiale filmowym, spotkania jest „posłuszeństwo” . Do rozmowy o. Michał Legan zaprosił o. Arnolda Chrapkowskiego, przełożonego generalnego Zakonu Świętego Pawła Pierwszego Pustelnika.

Autor: it

Modlitwa za zmarłych najcenniejszym darem

Modlitwa za zmarłych najcenniejszym darem

Poniedziałek, 23.11.2020

Jeszcze tylko przez tydzień można uzyskać odpust zupełny za zmarłych. Zgodnie z decyzją papieża Franciszka ten szczególny dar czyli całkowite darowanie kar dla dusz w czyśćcu cierpiących można wyprosić do końca listopada. Konieczne są: brak jakiegokolwiek przywiązania do grzechu, nawet powszedniego, stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii św., odmówienie dowolnej modlitwy w intencji, w której modli się Ojciec Święty. Odpust może być uzyskan

Autor: it

Zawierzenie Akcji Katolickiej

Zawierzenie Akcji Katolickiej

Poniedziałek, 23.11.2020

Za odważne wyznanie wiary, zwłaszcza podczas ostatnich demonstracji przeciwników Kościoła, podziękował członkom Akcji Katolickiej kustosz Jasnej Góry. Przedstawiciele stowarzyszenia w swą uroczystość patronalną modlili się w Sanktuarium. Rozważanie apelowe poprowadził ks. Radosław Rychlik asystent Akcji Katolickiej arch. częstochowskiej.

 

Autor: it

Pielgrzymka Górników - inna niż wszystkie

Pielgrzymka Górników - inna niż wszystkie

Niedziela, 22.11.2020

Z udziałem dwóch poczt sztandarowych, przedstawicieli NSZZ Solidarność, różnych sektorów górnictwa i ministerstwa Inwestycji i Rozwoju w sanktuarium odbyła się dziś Pielgrzymka Górników.

Autor: mb

W służbie piękna muzyki liturgicznej

W służbie piękna muzyki liturgicznej

Niedziela, 22.11.2020

W patronalne święto muzyki kościelnej w sanktuarium trwa modlitwa za członków zespołów śpiewaczych, organistów, ośrodki kształcenia muzycznego i tych, którzy troszczą się o piękno liturgii.

Autor: mb

Christus vincit, Christus regnat, Christus imperat!

Christus vincit, Christus regnat, Christus imperat!

Niedziela, 22.11.2020

Dziś przypada ostatnia niedziela roku liturgicznego. Kościół celebruje uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Biblijne teksty przywoływane podczas Eucharystii, wskazują na Jezusa jako Dobrego Pasterza, zatroskanego o swoją owczarnię, o zbawienie każdego człowieka.

Autor: mb