Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Serwis informacyjny » Determinacja pielgrzymów elbląskich


Wtorek, 11.08.2020

Determinacja pielgrzymów elbląskich
Po dwóch tygodniach wędrówki przybyła na Jasną Górę 28. Piesza Pielgrzymka Elbląska. Z powodu ograniczeń sanitarnych wyruszyło tylko pięć 30-osobowych grup.

Ks. Maksymilian Ślizień, przewodnik jednej z kompanii podkreśla, że tegoroczne hasło „Bądź wola Twoja” pomagało pątnikom przyjąć niepewny los pielgrzymki, kiedy z powodu codziennych doniesień statystycznych o nowych zachorowaniach, trzeba się było liczyć z możliwością przerwania wędrówki.

- Ponadto nocowaliśmy, nie jak zawsze, w gościnnych domach gospodarzy, ale po remizach i salach gimnastycznych, które można łatwo zdezynfekować – wyjaśnia przewodnik.

Z terenów północnych pielgrzymowali przede wszystkim młodzi ludzie. Towarzyszyli im nie tylko kapłani, ale także siostry zakonne z różnych zgromadzeń.

Na czele jednej z grup weszli nowożeńcy.

- Na pielgrzymce ukształtowały się nasze więzi i plany na przyszłość, dlatego symbolicznie wchodząc w ślubnych strojach, chcieliśmy podkreślić, ile nauczyły nas coroczne, jeszcze narzeczeńskie rekolekcje w drodze – mówili młodzi.

Pielgrzymi z diecezji elbląskiej przeszli ponad 500 km, a na Jasnej Górze dołączyły do nich rodziny i bliscy, aby wspólnie przeżyć Eucharystię.

Autor: AS

Zobacz również

Modlą się, zwiedzają, odpoczywają

Modlą się, zwiedzają, odpoczywają

Czwartek, 24.09.2020

Wśród niewielkich grup, które najliczniej nawiedzają Jasną Górę, są dziś m.in. emeryci i renciści z Ożarowa Mazowieckiego.

Autor: BZ

Spuścizna o. Władysława Leszczyńskiego OSPPE

Spuścizna o. Władysława Leszczyńskiego OSPPE

Czwartek, 24.09.2020

Jasna Góra wspomina jednego ze swych najwybitniejszych kompozytorów.

Autor: BZ

Św. Ojciec Pio prowadzi do Maryi

Św. Ojciec Pio prowadzi do Maryi

Czwartek, 24.09.2020

Czciciele Świętego Stygmatyka z Pietrelciny zgromadzą się na nocnym czuwaniu na Jasnej Górze. Po raz trzeci, w najbliższą sobotę i niedzielę, podejmą modlitewną inicjatywę "Z Maryją i Ojcem Pio czyścimy czyściec".

Autor: BZ

Jak szybować, a nie pełzać?

Jak szybować, a nie pełzać?

Środa, 23.09.2020

Do zastanowienia się nad tym, jaką iść drogą, aby służąc innym i być szczęśliwym zachęcał na Jasnej Górze maturzystów z diecezji rzeszowskiej bp Edward Białogłowski.

Autor: MB

Jezu, ufam Tobie!

Jezu, ufam Tobie!

Środa, 23.09.2020

Wzorem św. Ojca Pio, którego imię dziś uroczyście otrzymał Specjalistyczny Szpital Onkologiczny w Częstochowie, przedstawiciele personelu placówki i pacjenci powierzyli siebie i swoją służbę Jezusowi Miłosiernemu i Matce Bożej Jasnogórskiej.

Autor: AN

Długo oczekiwany

Długo oczekiwany "biały tydzień"

Środa, 23.09.2020

Dziękują za to, że mogli przyjąć Chrystusa w Eucharystii i proszą o wierność.

Autor: BZ