Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Serwis informacyjny » Prymicje nowego nuncjusza w Ghanie


Sobota, 01.08.2020

Prymicje nowego nuncjusza w Ghanie
Wizerunek Matki Bożej Jasnogórskiej towarzyszy mi od dzieciństwa, przybywam więc do Niej dziś, aby odprawić na Jasnej Górze moje biskupie prymicje – powiedział abp Henryk Jagodziński, którego Papież Franciszek mianował nuncjuszem apostolskim w Ghanie.

Abp Jagodziński przygotowywał się do pracy w dyplomacji na Papieskiej Akademii Kościelnej w Rzymie. Jako kapłan posługiwał w nuncjaturach na Białorusi, Chorwacji, w Bośni i Hercegowinie a także w Indiach. Swoim bogatym doświadczeniem misyjnym będzie służył w kraju, którego większość obywateli to chrześcijanie różnych denominacji.

Abp Henryk Jagodziński jest prezbiterem diecezji kieleckiej i doktorem prawa kanonicznego. 3 maja 2020 r. papież Franciszek mianował go nuncjuszem apostolskim w Ghanie. Święcenia biskupie przyjął 18 lipca w katedrze kieleckiej. Jako zawołanie biskupie przyjął słowa „In fines orbis” czyli „Aż po krańce świata”.

Autor: AS

Zobacz również

Modlitwa to potężna broń duchowa

Modlitwa to potężna broń duchowa

Piątek, 27.11.2020

Jak w każdy piątkowy wieczór, tak i dziś, na Jasnej Górze wybrzmi modlitwa za wszystkich członków 'Armii św. Michała Archanioła'. Mszy Świętej o godzinie 19.30 w Kaplicy Matki Bożej przewodniczyć będzie o. Dariusz Nowicki.

Autor: AN

Bł. Euzebiusz – świadek Adwentu

Bł. Euzebiusz – świadek Adwentu

Piątek, 27.11.2020

Nie wiesz jak przeżyć tegoroczny Adwent? W jaki sposób przygotować się do nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia? Ojcowie i bracia Paulini z Jasnej Góry mają na to odpowiedź - wraz z bł. Euzebiuszem z Ostrzyhomia wyjdź na pustynię i zacznij prostować ścieżki swojego życia.

Autor: AN

Oddany Apostoł Maryi

Oddany Apostoł Maryi

Czwartek, 26.11.2020

Na Jasnej Górze trwa codzienna listopadowa modlitwa za wszystkich wiernych zmarłych. Dziś paulini wspominają i modlą się m.in. za swojego współbrata...

Autor: BZ

Pierwsze kroki w posłudze biskupiej

Pierwsze kroki w posłudze biskupiej

Czwartek, 26.11.2020

"(…) Matko Najświętsza, zachowaj to, co nieskażone, to, co piękne, zachowaj moją pierwotną miłość biskupią" mówił na Jasnej Górze bp Stanisław Nowak...

Autor: BZ

Ruszamy z wieczernikowym konkursem!

Ruszamy z wieczernikowym konkursem!

Środa, 25.11.2020

XIII Konkursu na Wieczernikową Choinkę przemieni się w tym roku w konkurs na wieczernikową ozdobę! Z uwagi na trwający stan epidemii i obowiązujące obostrzenia głosowanie przyjmie formę on - line i będzie dotyczyło jednej przygotowanej przez dzieci ozdoby.

Autor: ib

Z modlitwą za Ojczyznę

Z modlitwą za Ojczyznę

Środa, 25.11.2020

Na Jasnej Górze każdego dnia trwa modlitwa za Polskę i Polaków. Od 14 grudnia 1981 roku Msze św. w intencji Ojczyzny sprawowane są w Kaplicy Matki Bożej o godz. 15.30. Szczególna prośba do Matki Bożej za nasz kraj kierowana jest również podczas modlitwy Apelu Jasnogórskiego.

Autor: ib