Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Serwis informacyjny » Jasnogórska szkoła miłości Ojczyzny


Sobota, 01.08.2020

Jasnogórska szkoła miłości Ojczyzny
O 76-tej rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego przypominają dziś Paulini na rozpoczęcie każdej Mszy świętej. Oprócz modlitwy za poległych, mnisi włączają się w społeczne akcje, jak oddawanie krwi czy „bieg pamięci”.

Mówi o. Bernard Wulczyński.

Jasna Góra pamięta o Powstańcach nie tylko 1-go sierpnia, ale przez cały rok. Pielgrzymujący do Matki Bożej Królowej Polski kombatanci starają się przekazać historię kolejnym pokoleniom.

W sanktuarium odbywają się spotkania z żołnierzami Armii Krajowej organizowane przez Związek Harcerstwa Rzeczpospolitej przy okazji dorocznych pielgrzymek. Także podczas pieszych wędrówek do Matki Bożej harcerze uczą się pieśni patriotycznych i słuchają powstańczych historii.

Na ścianach przybudówki Kaplicy Matki Bożej można odnaleźć wiele tablic upamiętniających wydarzenia i grupy wojskowe związane z II wojną światową. W okresie roku szkolnego przychodzą tu uczniowie częstochowskich szkół w ramach lekcji historii. Już samo omówienie napisów wygrawerowanych na tablicach, może ukazać młodemu pokoleniu historię w nowym, pełniejszym świetle.

Autor: AS

Zobacz również

Modlą się, zwiedzają, odpoczywają

Modlą się, zwiedzają, odpoczywają

Czwartek, 24.09.2020

Wśród niewielkich grup, które najliczniej nawiedzają Jasną Górę, są dziś m.in. emeryci i renciści z Ożarowa Mazowieckiego.

Autor: BZ

Spuścizna o. Władysława Leszczyńskiego OSPPE

Spuścizna o. Władysława Leszczyńskiego OSPPE

Czwartek, 24.09.2020

Jasna Góra wspomina jednego ze swych najwybitniejszych kompozytorów.

Autor: BZ

Św. Ojciec Pio prowadzi do Maryi

Św. Ojciec Pio prowadzi do Maryi

Czwartek, 24.09.2020

Czciciele Świętego Stygmatyka z Pietrelciny zgromadzą się na nocnym czuwaniu na Jasnej Górze. Po raz trzeci, w najbliższą sobotę i niedzielę, podejmą modlitewną inicjatywę "Z Maryją i Ojcem Pio czyścimy czyściec".

Autor: BZ

Jak szybować, a nie pełzać?

Jak szybować, a nie pełzać?

Środa, 23.09.2020

Do zastanowienia się nad tym, jaką iść drogą, aby służąc innym i być szczęśliwym zachęcał na Jasnej Górze maturzystów z diecezji rzeszowskiej bp Edward Białogłowski.

Autor: MB

Jezu, ufam Tobie!

Jezu, ufam Tobie!

Środa, 23.09.2020

Wzorem św. Ojca Pio, którego imię dziś uroczyście otrzymał Specjalistyczny Szpital Onkologiczny w Częstochowie, przedstawiciele personelu placówki i pacjenci powierzyli siebie i swoją służbę Jezusowi Miłosiernemu i Matce Bożej Jasnogórskiej.

Autor: AN

Długo oczekiwany

Długo oczekiwany "biały tydzień"

Środa, 23.09.2020

Dziękują za to, że mogli przyjąć Chrystusa w Eucharystii i proszą o wierność.

Autor: BZ