Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Serwis informacyjny » Oddane Jezusowi na zawsze


Sobota, 27.06.2020

Oddane Jezusowi na zawsze
Cztery siostry Franciszkanki Rodziny Maryi, zgodnie ze swym zwyczajem, złożyły na Jasnej Górze profesję wieczystą, ślubując Bogu: czystość, ubóstwo i posłuszeństwo już na zawsze. Ich założyciel abp Zygmunt Szczęsny Feliński to pielgrzym jasnogórski, który przed objęciem stolicy biskupiej w Warszawie całą noc trwał na gorącej modlitwie, oddając siebie, archidiecezję i cały Naród polski pod Jej opiekę.

Siostry Franciszkanki Rodziny Maryi w duchu chrześcijańskim wychowują i nauczają dzieci i młodzież, pielęgnują chorych i starców oraz niosą pomoc duchowieństwu w pracy duszpasterskiej, katechetycznej, w seminariach i dziełach miłosierdzia. Jak powiedziała s. Janina Kierstan, przełożona generalna, szczególną troską modlitewną otaczają naszą Ojczyznę:

Abp Feliński przywiązywał dużą rolę do miejsca Matki Bożej w życiu duchowym i moralnym człowieka i całego społeczeństwa. Wysuwał „konkretny program pracy”, zmierzający do wykorzenienia wad w społeczeństwie polskim przez pogłębianie pobożności maryjnej. Przypomniał, że Maryja jest Królową Korony Polskiej i zachęcał: „uciekajcie się do tej Królowej a gdy pomoc zyskacie, już żeście zbawienie uzyskali”. Te słowa zachęcały do zerwania z nałogiem pijaństwa, do „cnotliwego życia, wzajemnej miłości, zgody i pokoju”.

Autor: it

Zobacz również

Wianki, muszki i kolorowe plecaki

Wianki, muszki i kolorowe plecaki

Czwartek, 02.07.2020

Z jednej z najstarszych świątyń w Polsce, z archikolegiaty Najświętszej Maryi Panny Królowej i św. Aleksego w Tumie, z modlitwą dziękczynną za dar Pierwszej Komunii Świętej na Jasną Górę przybyła 12-osobowa grupa dzieci.

Autor: AN

Nauczyciele u Matki

Nauczyciele u Matki

Czwartek, 02.07.2020

83. Pielgrzymka Nauczycieli i Wychowawców trwa na Jasnej Górze. Odbywa się pod hasłem: „Świadkowie Prawdy” i nawiązuje do wielki postaci - św. Jana Pawła II i Prymasa kard. Stefana Wyszyńskiego. Przedstawiciele oświaty podkreślają, że choć polska szkoła jest dynamiczna i poddawana ciągłym zmianom, to doświadczenie tego roku dla wszystkich było wyzwaniem niespotykanym:

Autor: it

„Dam tobie ziemię Kanaan na waszą własność dziedziczną”  (Ps 105, 11)

„Dam tobie ziemię Kanaan na waszą własność dziedziczną” (Ps 105, 11)

Czwartek, 02.07.2020

Od poniedziałku w Sanktuarium trwają rekolekcje wakacyjne Jasnogórskiej Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym "Kana". Nauki głosi paulin, o. Piotr Stanikowski, a tematem rozważań jest fragment Psalmu 105 - "Dam tobie ziemię Kanaan na waszą własność dziedziczną".

Autor: AN

Neoprezbiterzy ze Szczecina

Neoprezbiterzy ze Szczecina

Środa, 01.07.2020

W ubiegłą sobotę archidiecezja szczecińsko - kamieńska powiększyła się o ośmiu nowych kapłanów. Dziś młodzi księża przybyli na Jasną Górę, by Maryi podziękować za otrzymany dar oraz zawierzyć swoje kapłaństwo.

Autor: IB

 Pszczyna wierna Matce Bożej

Pszczyna wierna Matce Bożej

Środa, 01.07.2020

Ze względu na panujący w kraju stan epidemii nie udało im się zorganizować pielgrzymki pieszej ale 1 lipca w dniu, w którym zwykle po pokonaniu 120 km i kliku dni wędrówki ukazywał im się szczyt wieży jasnogórskiej, przyjechali do Sanktuarium autokarem i prywatnymi samochodami.

Autor: IB

83. Ogólnopolska Pielgrzymka Nauczycieli

83. Ogólnopolska Pielgrzymka Nauczycieli

Środa, 01.07.2020

Na Jasnej Górze w nieco zmienionej formie niż zwykle odbędzie się dwudniowa Ogólnopolska Pielgrzymka Nauczycieli i Wychowawców. Rozpocznie ją dzisiejszy Apel w Kaplicy Matki Bożej, który poprowadzi bp Piotr Turzyński, Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Nauczycieli.

Autor: IB