Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Serwis informacyjny » Jasnogórska konwencja Rycerzy Kolumba


Sobota, 23.05.2020

Jasnogórska konwencja Rycerzy Kolumba
Słowa zaczerpnięte z pontyfikatu św. Jana Pawła II, 'Nie lękajcie się', a także charakteryzujące postawę życia sługi bożego Stefana kard. Wyszyńskiego, to hasło i zarazem przesłanie jasnogórskiej konwencji Rycerzy Kolumba. Pierwotnie spotkanie planowo w Zakopanem, ale z powodu epidemii koronawirusa zmieniono formułę zjazdu i ograniczono go do kilku osób w sanktuarium.

Obradom, na które składają się m.in. relacje podsumowujące działalność poszczególnych rad w parafiach, przewodniczy Tomasz Wawrzkowicz, delegat stanowy Rycerzy Kolumba w Polsce:

Zjazd przedstawicieli Rycerzy Kolumba w Polsce jest też okazją, aby omówić najbliższe inicjatywy związane z działalnością rad, dodaje Krzysztof Zuba. Te z kolei w zależności od rozwoju epidemii mają koncentrować się wokół promocji nauczania dwóch wielkich Polaków św. Jana Pawła II i Prymasa Tysiąclecia kard. Stefana Wyszyńskiego, wyjaśnia sekretarz stanowy Rycerzy Kolumba:

Rycerze Kolumba to międzynarodowa organizacja katolickich mężczyzn. Działają w kilkunastu państwach świata. W Polsce obecni są od ponad 15 lat i liczą ponad 6 tys. członków zrzeszonych w radach na terenie 28 diecezji. Zasadami Rycerzy Kolumba są: miłosierdzie, jedność, braterstwo i patriotyzm. Organizacje założył ks. Michael McGivney w 1882 r. w New Haven w USA. Obecnie trwa jego proces beatyfikacyjny.

Autor: mb

Zobacz również

Maryjny program Wyszyńskiego wciąż aktualny

Maryjny program Wyszyńskiego wciąż aktualny

Czwartek, 28.05.2020

O realności i aktualności programu maryjnego Prymasa Tysiąclecia mówił na Jasnej Górze podczas telekonferencji franciszkanin o. Zdzisław Kijas, relator procesu beatyfikacyjnego kard. Stefana Wyszyńskiego. Kolejne spotkanie w ramach cyklu "Prymas Jasnogórski - Maryjne drogi do świętości" odbyło się w przededniu 39. rocznicy śmierci Sługi Bożego.

Autor: BZ

Jasna Góra dziękuje za Prymasa Tysiąclecia

Jasna Góra dziękuje za Prymasa Tysiąclecia

Czwartek, 28.05.2020

Modlitwa o rychłą beatyfikację i dziękczynienie za dar życia, nauczania i orędownictwa kard. Stefana Wyszyńskiego - przede wszystkim tak przeżywana jest na Jasnej Górze 39. rocznica śmierci Prymasa Tysiąclecia. W tym duchu wczoraj odbyło się także kolejne spotkanie w cyklu "Maryjne drogi do świętości", a dziś apelem jasnogórskim rozpocznie się modlitwa o nazwie "Nocne kołatanie do Matki Najświętszej u progu beatyfikacji".

Autor: BZ

Neoprezbiterzy Diecezji Świdnickiej

Neoprezbiterzy Diecezji Świdnickiej

Środa, 27.05.2020

23. maja w katedrze św. Stanisława i Wacława w Świdnicy przyjęli sakrament kapłaństwa z rąk bpa Marka Mendyka, dziś na Jasnej Górze dziękowali Matce Bożej za opiekę i prowadzenie w czasie studiów i formacji kapłańskiej. Pięciu neoprezbiterów diec. świdnickiej przybyło dziś do Sanktuarium wraz z rektorem Wyższego Seminarium Duchownego w Świdnicy ks. dr Tadeuszem Chlipałą.

Autor: IB

Zesłanie Ducha Świętego - zapowiedź

Zesłanie Ducha Świętego - zapowiedź

Środa, 27.05.2020

W wigilię Uroczystości Zesłania Ducha Świętego na Jasnej Górze odbędzie się czuwanie modlitewne, do udziału, w którym zachęca o. Tomasz Chmielewski - opiekun Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym 'Kana'.

Autor: IB

Defibrylator od Caritas Polska

Defibrylator od Caritas Polska

Środa, 27.05.2020

Jasnogórski Punkt Medyczny otrzymał do dyspozycji defibrylator. Nowy dar dla Sanktuarium, na ręce przeora klasztoru o. Samuela Pacholskiego, w imieniu Caritas Polska, złożył podczas Apelu Jasnogórskiego ks. Marek Bator, Dyrektor Caritas Archidiecezji Częstochowskiej.

Autor: IB

Nowy zarząd Jasnej Góry

Nowy zarząd Jasnej Góry

Wtorek, 26.05.2020

Nowy przeor Jasnej Góry o. Samuel Pacholski oficjalnie rozpoczyna dziś swoją posługę. Złoży uroczyste ślubowanie na Biblię i przejmie pieczęcie klasztoru. Wraz z nim trzyletnią misję zainauguruje także nowy zarząd.

Autor: AN