Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Serwis informacyjny » Franciszkanie modlą się za dzieci


Czwartek, 21.05.2020

Franciszkanie modlą się za dzieci
Tradycyjnie w maju przyjeżdżają na Jasną Górę z dziećmi, które przeżywają rocznicę pierwszej komunii świętej. Ze względu na ograniczenia związane z epidemią i w trosce o bezpieczeństwo wiernych do Sanktuarium przybyli jedynie ojcowie franciszkanie ze Skarżyska-Kamiennej. Przed Cudownym Obrazem kapłani sprawowali Mszę Świętą w intencji parafian.

- Tak symbolicznie podtrzymujemy tradycję pielgrzymowania z "dziećmi rocznicowymi" na Jasną Górę. Wiemy, że nasi wierni tęsknią za Matką Bożą i dzisiaj łączą się z nami duchowo - powiedział o. Jacek Szczepanik.

- Choć strach ma wielkie oczy, to staramy się pracować i służyć ludziom. Dlatego też czynimy kolejne kroki w przygotowaniu dzieci do parafialnej uroczystości pierwszej komunii świętej - dodał zakonnik.

Oprócz modlitwy w intencji parafian, franciszkańscy zakonnicy dziękowali Matce Bożej na Jasnej Górze także za święcenia kapłańskie w kolejną ich rocznicę.

Autor: BZ

Zobacz również

Maryjny program Wyszyńskiego wciąż aktualny

Maryjny program Wyszyńskiego wciąż aktualny

Czwartek, 28.05.2020

O realności i aktualności programu maryjnego Prymasa Tysiąclecia mówił na Jasnej Górze podczas telekonferencji franciszkanin o. Zdzisław Kijas, relator procesu beatyfikacyjnego kard. Stefana Wyszyńskiego. Kolejne spotkanie w ramach cyklu "Prymas Jasnogórski - Maryjne drogi do świętości" odbyło się w przededniu 39. rocznicy śmierci Sługi Bożego.

Autor: BZ

Jasna Góra dziękuje za Prymasa Tysiąclecia

Jasna Góra dziękuje za Prymasa Tysiąclecia

Czwartek, 28.05.2020

Modlitwa o rychłą beatyfikację i dziękczynienie za dar życia, nauczania i orędownictwa kard. Stefana Wyszyńskiego - przede wszystkim tak przeżywana jest na Jasnej Górze 39. rocznica śmierci Prymasa Tysiąclecia. W tym duchu wczoraj odbyło się także kolejne spotkanie w cyklu "Maryjne drogi do świętości", a dziś apelem jasnogórskim rozpocznie się modlitwa o nazwie "Nocne kołatanie do Matki Najświętszej u progu beatyfikacji".

Autor: BZ

Neoprezbiterzy Diecezji Świdnickiej

Neoprezbiterzy Diecezji Świdnickiej

Środa, 27.05.2020

23. maja w katedrze św. Stanisława i Wacława w Świdnicy przyjęli sakrament kapłaństwa z rąk bpa Marka Mendyka, dziś na Jasnej Górze dziękowali Matce Bożej za opiekę i prowadzenie w czasie studiów i formacji kapłańskiej. Pięciu neoprezbiterów diec. świdnickiej przybyło dziś do Sanktuarium wraz z rektorem Wyższego Seminarium Duchownego w Świdnicy ks. dr Tadeuszem Chlipałą.

Autor: IB

Zesłanie Ducha Świętego - zapowiedź

Zesłanie Ducha Świętego - zapowiedź

Środa, 27.05.2020

W wigilię Uroczystości Zesłania Ducha Świętego na Jasnej Górze odbędzie się czuwanie modlitewne, do udziału, w którym zachęca o. Tomasz Chmielewski - opiekun Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym 'Kana'.

Autor: IB

Defibrylator od Caritas Polska

Defibrylator od Caritas Polska

Środa, 27.05.2020

Jasnogórski Punkt Medyczny otrzymał do dyspozycji defibrylator. Nowy dar dla Sanktuarium, na ręce przeora klasztoru o. Samuela Pacholskiego, w imieniu Caritas Polska, złożył podczas Apelu Jasnogórskiego ks. Marek Bator, Dyrektor Caritas Archidiecezji Częstochowskiej.

Autor: IB

Nowy zarząd Jasnej Góry

Nowy zarząd Jasnej Góry

Wtorek, 26.05.2020

Nowy przeor Jasnej Góry o. Samuel Pacholski oficjalnie rozpoczyna dziś swoją posługę. Złoży uroczyste ślubowanie na Biblię i przejmie pieczęcie klasztoru. Wraz z nim trzyletnią misję zainauguruje także nowy zarząd.

Autor: AN