Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Serwis informacyjny » Franciszkanie modlą się za dzieci


Czwartek, 21.05.2020

Franciszkanie modlą się za dzieci
Tradycyjnie w maju przyjeżdżają na Jasną Górę z dziećmi, które przeżywają rocznicę pierwszej komunii świętej. Ze względu na ograniczenia związane z epidemią i w trosce o bezpieczeństwo wiernych do Sanktuarium przybyli jedynie ojcowie franciszkanie ze Skarżyska-Kamiennej. Przed Cudownym Obrazem kapłani sprawowali Mszę Świętą w intencji parafian.

- Tak symbolicznie podtrzymujemy tradycję pielgrzymowania z "dziećmi rocznicowymi" na Jasną Górę. Wiemy, że nasi wierni tęsknią za Matką Bożą i dzisiaj łączą się z nami duchowo - powiedział o. Jacek Szczepanik.

- Choć strach ma wielkie oczy, to staramy się pracować i służyć ludziom. Dlatego też czynimy kolejne kroki w przygotowaniu dzieci do parafialnej uroczystości pierwszej komunii świętej - dodał zakonnik.

Oprócz modlitwy w intencji parafian, franciszkańscy zakonnicy dziękowali Matce Bożej na Jasnej Górze także za święcenia kapłańskie w kolejną ich rocznicę.

Autor: BZ

Zobacz również

Wianki, muszki i kolorowe plecaki

Wianki, muszki i kolorowe plecaki

Czwartek, 02.07.2020

Z jednej z najstarszych świątyń w Polsce, z archikolegiaty Najświętszej Maryi Panny Królowej i św. Aleksego w Tumie, z modlitwą dziękczynną za dar Pierwszej Komunii Świętej na Jasną Górę przybyła 12-osobowa grupa dzieci.

Autor: AN

Nauczyciele u Matki

Nauczyciele u Matki

Czwartek, 02.07.2020

83. Pielgrzymka Nauczycieli i Wychowawców trwa na Jasnej Górze. Odbywa się pod hasłem: „Świadkowie Prawdy” i nawiązuje do wielki postaci - św. Jana Pawła II i Prymasa kard. Stefana Wyszyńskiego. Przedstawiciele oświaty podkreślają, że choć polska szkoła jest dynamiczna i poddawana ciągłym zmianom, to doświadczenie tego roku dla wszystkich było wyzwaniem niespotykanym:

Autor: it

„Dam tobie ziemię Kanaan na waszą własność dziedziczną”  (Ps 105, 11)

„Dam tobie ziemię Kanaan na waszą własność dziedziczną” (Ps 105, 11)

Czwartek, 02.07.2020

Od poniedziałku w Sanktuarium trwają rekolekcje wakacyjne Jasnogórskiej Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym "Kana". Nauki głosi paulin, o. Piotr Stanikowski, a tematem rozważań jest fragment Psalmu 105 - "Dam tobie ziemię Kanaan na waszą własność dziedziczną".

Autor: AN

Neoprezbiterzy ze Szczecina

Neoprezbiterzy ze Szczecina

Środa, 01.07.2020

W ubiegłą sobotę archidiecezja szczecińsko - kamieńska powiększyła się o ośmiu nowych kapłanów. Dziś młodzi księża przybyli na Jasną Górę, by Maryi podziękować za otrzymany dar oraz zawierzyć swoje kapłaństwo.

Autor: IB

 Pszczyna wierna Matce Bożej

Pszczyna wierna Matce Bożej

Środa, 01.07.2020

Ze względu na panujący w kraju stan epidemii nie udało im się zorganizować pielgrzymki pieszej ale 1 lipca w dniu, w którym zwykle po pokonaniu 120 km i kliku dni wędrówki ukazywał im się szczyt wieży jasnogórskiej, przyjechali do Sanktuarium autokarem i prywatnymi samochodami.

Autor: IB

83. Ogólnopolska Pielgrzymka Nauczycieli

83. Ogólnopolska Pielgrzymka Nauczycieli

Środa, 01.07.2020

Na Jasnej Górze w nieco zmienionej formie niż zwykle odbędzie się dwudniowa Ogólnopolska Pielgrzymka Nauczycieli i Wychowawców. Rozpocznie ją dzisiejszy Apel w Kaplicy Matki Bożej, który poprowadzi bp Piotr Turzyński, Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Nauczycieli.

Autor: IB