Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Serwis informacyjny » Lednica – zostań w domu


Środa, 20.05.2020

Lednica – zostań w domu
6. czerwca odbędzie się 24. Spotkanie Młodych pod Bramą Rybą organizowane przez wspólnotę Lednica 2000. W wyjątkowej sytuacji, jaką jest stan epidemiczny w Polsce tysiące młodych osób połączą się w tym roku duchowo a symbolem ich wspólnej modlitwy będzie szkaplerz z wizerunkiem Matki Bożej, symbol bezpieczeństwa i nadziei w trudnych czasach koronawirusa, o czym przypomina rzecznik Lednicy Dominika Chylińska.

Na Jasnej Górze trwają comiesięczne czuwania organizatorów spotkania młodych przed obrazem Matki Bożej. Podczas jednego z nich w godzinie Apelu Jasnogórskiego w intencji uczestników wydarzenia modlił się duszpasterz lednicki o. Wojciech Surówka. Po modlitwie, w czasie trwającego " na antenie Radia Jasna Góra" Wieczoru nadziei” o. Surówka przypomniał, że Lednica to coś więcej niż jednorazowa akcja.

Każdemu spotkaniu tradycyjnie towarzyszy nowy utwór Siewców Lednicy – tytuł tegorocznej piosenki brzmi „Oddaję siebie”. Patronem medialnym corocznych spotkań młodych na Polach Lednickich jest Radio Jasna Góra.

Autor: ib

Zobacz również

Nowicjusze paulińscy w pielgrzymce rowerowej

Nowicjusze paulińscy w pielgrzymce rowerowej

Czwartek, 28.05.2020

Czwartek to dla nich dzień, w którym wyjeżdżają, idą na spacer lub mają "czas pustyni". Na Jasną Górę na rowerach przyjechali po południu nowicjusze paulińscy.

Autor: BZ

"Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce wielkich ludzi, kończy się"

Czwartek, 28.05.2020

W rocznicę śmierci swojego patrona - kard. Stefana Wyszyńskiego na Jasną Górę przybyli przedstawiciele Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana. W przeżywaniu jubileuszowej 40 pielgrzymki uczestniczą delegaci stowarzyszenia z różnych regionów kraju, a także pielgrzymi duchowi, którzy łączą się z Jasną Górą za pośrednictwem mediów.

Autor: BZ

Jubilaci i

Jubilaci i "Kapłani Nawiedzenia Maryi"

Czwartek, 28.05.2020

- Modlitwa na Jasnej Górze to więcej niż tradycja, to nasze autentyczne zawierzenie Maryi - mówią neoprezbiterzy archidiecezji poznańskiej, nazywając siebie kapłanami Nawiedzenia Maryi. W ten sposób nawiązują do peregrynacji kopii Obrazu Jasnogórskiego w ich diecezji.

Autor: BZ

Maryjny program Wyszyńskiego wciąż aktualny

Maryjny program Wyszyńskiego wciąż aktualny

Czwartek, 28.05.2020

O realności i aktualności programu maryjnego Prymasa Tysiąclecia mówił na Jasnej Górze podczas telekonferencji franciszkanin o. Zdzisław Kijas, relator procesu beatyfikacyjnego kard. Stefana Wyszyńskiego. Kolejne spotkanie w ramach cyklu "Prymas Jasnogórski - Maryjne drogi do świętości" odbyło się w przededniu 39. rocznicy śmierci Sługi Bożego.

Autor: MSz

Jasna Góra dziękuje za Prymasa Tysiąclecia

Jasna Góra dziękuje za Prymasa Tysiąclecia

Czwartek, 28.05.2020

Modlitwa o rychłą beatyfikację i dziękczynienie za dar życia, nauczania i orędownictwa kard. Stefana Wyszyńskiego - przede wszystkim tak przeżywana jest na Jasnej Górze 39. rocznica śmierci Prymasa Tysiąclecia. W tym duchu wczoraj odbyło się także kolejne spotkanie w cyklu "Maryjne drogi do świętości", a dziś apelem jasnogórskim rozpocznie się modlitwa o nazwie "Nocne kołatanie do Matki Najświętszej u progu beatyfikacji".

Autor: BZ

Neoprezbiterzy Diecezji Świdnickiej

Neoprezbiterzy Diecezji Świdnickiej

Środa, 27.05.2020

23. maja w katedrze św. Stanisława i Wacława w Świdnicy przyjęli sakrament kapłaństwa z rąk bpa Marka Mendyka, dziś na Jasnej Górze dziękowali Matce Bożej za opiekę i prowadzenie w czasie studiów i formacji kapłańskiej. Pięciu neoprezbiterów diec. świdnickiej przybyło dziś do Sanktuarium wraz z rektorem Wyższego Seminarium Duchownego w Świdnicy ks. dr Tadeuszem Chlipałą.

Autor: IB