Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Serwis informacyjny » - Jesteśmy pokoleniem świętego Jana Pawła II - jubileusz 30-lecia święceń kapłańskich


Wtorek, 19.05.2020

- Jesteśmy pokoleniem świętego Jana Pawła II - jubileusz 30-lecia święceń kapłańskich
- Jesteśmy pokoleniem świętego Jana Pawła II - mówią świętujący jubileusz 30-lecia święceń paulini. Na Jasną Górę przybyło dziś ośmiu zakonników, posługujących na co dzień w różnych placówkach w Polsce, by dziękować za dar kapłaństwa.

- Święcenia przyjęliśmy, tutaj, na Jasnej Górze z rąk arcybiskupa Stanisława Nowaka - wspomina o. Sylwester Kopyt, posługujący obecnie w klasztorze w Starej Błotnicy:

- Nasze powołanie rodziło się w początkach pontyfikatu Jana Pawła II, w czasie jego pierwszych pielgrzymek do Polski - mówi o. Jerzy Kielech, przeor klasztoru na Bachledówce:

Wśród jubilatów jest także o. Andrzej Napiórkowski z krakowskiej Skałki:

Swoje dziękczynienie za wstawiennictwem Matki Bożej wypowiedzieli dziś jeszcze Ojcowie: Grzegorz Ciesielski, Marian Pytel, Roman Wit, Stanisław Rudziński i Piotr Urbanek.

Autor: AN

Zobacz również

Nowicjusze paulińscy w pielgrzymce rowerowej

Nowicjusze paulińscy w pielgrzymce rowerowej

Czwartek, 28.05.2020

Czwartek to dla nich dzień, w którym wyjeżdżają, idą na spacer lub mają "czas pustyni". Na Jasną Górę na rowerach przyjechali po południu nowicjusze paulińscy.

Autor: BZ

"Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce wielkich ludzi, kończy się"

Czwartek, 28.05.2020

W rocznicę śmierci swojego patrona - kard. Stefana Wyszyńskiego na Jasną Górę przybyli przedstawiciele Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana. W przeżywaniu jubileuszowej 40 pielgrzymki uczestniczą delegaci stowarzyszenia z różnych regionów kraju, a także pielgrzymi duchowi, którzy łączą się z Jasną Górą za pośrednictwem mediów.

Autor: BZ

Jubilaci i

Jubilaci i "Kapłani Nawiedzenia Maryi"

Czwartek, 28.05.2020

- Modlitwa na Jasnej Górze to więcej niż tradycja, to nasze autentyczne zawierzenie Maryi - mówią neoprezbiterzy archidiecezji poznańskiej, nazywając siebie kapłanami Nawiedzenia Maryi. W ten sposób nawiązują do peregrynacji kopii Obrazu Jasnogórskiego w ich diecezji.

Autor: BZ

Maryjny program Wyszyńskiego wciąż aktualny

Maryjny program Wyszyńskiego wciąż aktualny

Czwartek, 28.05.2020

O realności i aktualności programu maryjnego Prymasa Tysiąclecia mówił na Jasnej Górze podczas telekonferencji franciszkanin o. Zdzisław Kijas, relator procesu beatyfikacyjnego kard. Stefana Wyszyńskiego. Kolejne spotkanie w ramach cyklu "Prymas Jasnogórski - Maryjne drogi do świętości" odbyło się w przededniu 39. rocznicy śmierci Sługi Bożego.

Autor: MSz

Jasna Góra dziękuje za Prymasa Tysiąclecia

Jasna Góra dziękuje za Prymasa Tysiąclecia

Czwartek, 28.05.2020

Modlitwa o rychłą beatyfikację i dziękczynienie za dar życia, nauczania i orędownictwa kard. Stefana Wyszyńskiego - przede wszystkim tak przeżywana jest na Jasnej Górze 39. rocznica śmierci Prymasa Tysiąclecia. W tym duchu wczoraj odbyło się także kolejne spotkanie w cyklu "Maryjne drogi do świętości", a dziś apelem jasnogórskim rozpocznie się modlitwa o nazwie "Nocne kołatanie do Matki Najświętszej u progu beatyfikacji".

Autor: BZ

Neoprezbiterzy Diecezji Świdnickiej

Neoprezbiterzy Diecezji Świdnickiej

Środa, 27.05.2020

23. maja w katedrze św. Stanisława i Wacława w Świdnicy przyjęli sakrament kapłaństwa z rąk bpa Marka Mendyka, dziś na Jasnej Górze dziękowali Matce Bożej za opiekę i prowadzenie w czasie studiów i formacji kapłańskiej. Pięciu neoprezbiterów diec. świdnickiej przybyło dziś do Sanktuarium wraz z rektorem Wyższego Seminarium Duchownego w Świdnicy ks. dr Tadeuszem Chlipałą.

Autor: IB