Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Aktualności » Spotkanie kierowników pieszych pielgrzymek na Jasnej Górze


Czwartek, 14.05.2020

Spotkanie kierowników pieszych pielgrzymek na Jasnej Górze
Pod przewodnictwem biskupa Krzysztofa Zadarko, przewodniczącego Rady Episkopatu Polski ds. Migracji, Turystyki i Pielgrzymek, na Jasnej Górze odbyło się spotkanie kierowników pieszych pielgrzymek, paulinów i przedstawicieli służb sanitarnych.

- Liczymy, że pielgrzymki pójdą. W jakiej ilości trudno powiedzieć, ale na pewno nie będą to znane nam wielkie tysiące osób - mówi krajowy koordynator pieszych pielgrzymek na Jasną Górę. Ks. Marian Janus podkreśla, że ostateczne decyzje zależne będą od biskupów konkretnych diecezji, ale rolą kierowników i przewodników jest wypracowanie pewnych wytycznych.

Na spotkaniu obecny był także nowy przeor klasztoru paulinów w Warszawie, a zarazem kierownik Warszawskiej Pielgrzymki Pieszej. – Sytuacja epidemiczna w kraju jest dynamiczna, cały czas się zmienia, ale chcemy zrobić wszystko by pielgrzymka się odbyła – mówi o. Krzysztof Wendlik:

Ponad 130 tys. uczestników, ok. 300 grup i ponad 50 szlaków przecinających cały kraj - piesze pielgrzymki na Jasną Górę należą do największych tego typu wydarzeń na świecie. To fenomen religijny, społeczny i kulturowy - twierdzą naukowcy. Obok pieszych są także pielgrzymki rowerowe, biegowe, konne czy na rolkach.

Autor: AN

Zobacz również

Płyta tygodnia - Genezareth – Wracaj

Płyta tygodnia - Genezareth – Wracaj

Poniedziałek, 21.06.2021

Zespół Genezareth powstał w 1996 roku. Specyfiką tego zespołu jest to, że klerycy ciągle się zmieniają. Z jednej strony stanowi to pewną trudność, ponieważ niejako na nowo trzeba tworzyć materiał. Trzeba jednak zaznaczyć to, że ciągle pojawiają się nowe osoby i to ubogaca ten zespół, bo każdy z nas ma różne talenty, które otrzymał od Boga i chce tymi talentami się dzielić.

Autor: PG

Święty Józef - patron obecności świeckich w Kościele

Święty Józef - patron obecności świeckich w Kościele

Sobota, 19.06.2021

Józefie, zbuduj dom dla Mojego Syna! Jak każdego 19 dnia miesiąca w naszym programie przeważał rys józefowy - dziś rozmawialiśmy o różnych wymiarach obecności Opiekuna Kościoła Świętego w życiu i posłudze laikatu.

Autor: AN

"Przedłużenie głosu Matki Bożej"

Wtorek, 15.06.2021

Radio Jasna Góra, Biuro prasowe JasnaGoraNews, dwumiesięcznik Jasna Góra, Twitter, Facebook, Instagram...

Autor: BZ

Czyściec i ekologia

Czyściec i ekologia

Sobota, 12.06.2021

O duchowej rzeczywistości jaką jest czyściec w Paśmie Otwartym opowiedziała S. Anna Czajkowska, Wspomożycielka Dusz Czyśćcowych.

Autor: bz

Świątynie ciszy, strażnicy historii, skarbnice pamięci Narodu - Międzynarodowy Dzień Archiwów

Świątynie ciszy, strażnicy historii, skarbnice pamięci Narodu - Międzynarodowy Dzień Archiwów

Środa, 09.06.2021

Cisza, która jest wspomnieniem, skarbnicą wiedzy, tęsknotą za nieskończonością. Tym właśnie oddycha się w Watykańskiej Bibliotece Apostolskiej i w Watykańskich Archiwach Apostolskich - mówił na 100,6 fm kardynał José Tolentino de Mendonça, Bibliotekarz i Archiwista Świętego Kościoła Rzymskiego. W Międzynarodowy Dzień Archiwów zastanawialiśmy się m.in. nad aktualnością misji archiwstów w świecie współczesnym.

Autor: AN

"Zrozumieć"

Środa, 09.06.2021

"ZROZUMIEĆ"  - to hasło 27. Spotkania Młodych w Wołczynie, które odbywać się będzie pod patronatem Radia Jasna Góra

Autor: ib