Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Serwis informacyjny » Maryjo, spraw byśmy wytrwali na straży zdrowia i życia


Wtorek, 07.04.2020

Maryjo, spraw byśmy wytrwali na straży zdrowia i życia
Na Jasnej Górze nieustannie trwa modlitwa za chorych i tych wszystkich, którzy stoją na pierwszej linii frontu walki z pandemią koronawirusa. W przeżywany dziś Światowy Dzień Zdrowia szczególnie wybrzmiewają słowa zawierzenia wypowiedzianego w Sanktuarium, w maju 2018 roku, przez reprezentantów polskiej służby zdrowia:

Rok później, w czasie w 95. Ogólnopolskiej Pielgrzymki Służby Zdrowia, Nela Łabińska, wiceprezes Zarządu Głównego Katolickiego Stowarzyszenia Pielęgniarek i Położnych Polskich, w rozmowie z reporterami Radia Jasna Góra podkreślała, że najważniejsze dla lekarzy i pielęgniarek jest zdrowie i życie pacjenta:

Formą podziękowania wszystkim, którzy każdego dnia ratują życie i zdrowie innych było uczestnictwo w akcji #BrawaDlaWas. O godzinie 13:00 Polacy brawami mogli oddać hołd lekarzom, pielęgniarkom, ratownikom, kierowcom karetek, laborantom i całemu personelowi medycznemu.

W to podziękowanie włączyli się także pracownicy Radia Jasna Góra:

Jednocześnie redakcja radia przypomina o wciąż trwającej inicjatywie modlitewnej #AdoptujMedyka. Dzieło to, jest odpowiedzią na apel Konferencji Episkopatu Polski, zapraszający do modlitwy za pracowników różnych szczebli służby zdrowia zaangażowanych w walkę z epidemią koronawirusa.

Autor: AN

Zobacz również

Biskupie prymicje

Biskupie prymicje

Czwartek, 04.06.2020

Z modlitwą wdzięczności i zawierzenia przyjechał na Jasną Górę bp Grzegorz Suchodolski, przezywając tu swoje „biskupie prymicje”. - Chcę zawierzyć Matce Bożej wszystkich, z którymi do tej pory szedłem i tych, którzy będą mi powierzeni, podkreślił biskup pomocniczy diecezji siedleckiej.

Autor: MS

Nowa wystawa o Prymasie Wyszyńskim

Nowa wystawa o Prymasie Wyszyńskim

Czwartek, 04.06.2020

Na Jasnej Górze, od strony Bramy Papieskiej, trwają prace przy montażu nowej wystawy. Ekspozycja poświęcona jest życiu i dziedzictwu Prymasa kard. Stefana Wyszyńskiego. Nosi tytuł „Per Mariam Soli Deo”. Jak wyjaśnia Stanisława Grochowska, odpowiedzialna generalna Instytutu Prymasa Wyszyńskiego, jej usytuowanie nie jest przypadkowe.

Autor: it

Modlitwa wdzięczności

Modlitwa wdzięczności

Czwartek, 04.06.2020

Z modlitwą wdzięczności za otrzymany dar i wielką łaskę święceń kapłańskich na Jasną Górę wciąż przybywają neoprezbiterzy.Nowo wyświęceni księża od Maryi uczą się jak być zakorzenionym w Chrystusie.

 

Autor: it

Wojskowi dziękują

Wojskowi dziękują

Czwartek, 04.06.2020

Uroczystość wręczenia pamiątkowych odznak honorowych Wojskowej Komendy Uzupełnień w Częstochowie i Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego odbyła się w Sali Rycerskiej. Wyróżniony został paulin o. Eustachy Rakoczy obchodzący w tych dniach 50.roczncię święceń kapłańskich, mjr Wojska Polskiego, od 1975r. z nominacji Prymasa Polski Stefana Kardynała Wyszyńskiego Jasnogórski Kapelan Żołnierzy Niepodległości, organizator duszpasterstwa kombatantów w latach

Autor: it

Święto Jezusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

Święto Jezusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

Czwartek, 04.06.2020

Dziś święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Jasna Góra to szczególne miejsce dla prezbiterów. Tu, każdego dnia Eucharystie sprawują księża z różnych stron świata, nowo wyświęceni kapłani zawierzają swoje powołanie Maryi, a jubilaci dziękują za służbę Bogu i ludziom.

Autor: it

Neoprezbiterzy diecezji rzeszowskiej

Neoprezbiterzy diecezji rzeszowskiej

Środa, 03.06.2020

Sakrament prezbiteratu otrzymali w ubiegłą sobotę - 30 maja w katedrze w Rzeszowie z rąk bpa. Jan Wątroby, dziś przybyli Matce Bożej podziękować za dar kapłaństwa, jaki stał się ich udziałem.

Autor: ib