Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Serwis informacyjny » Rozsiani po świecie, połączeni wiarą


Wtorek, 07.04.2020

 Rozsiani po świecie, połączeni wiarą
Francja, Niemcy, Stany Zjednoczone, Kanada to tylko kilka państw, z których duchowo na Jasną Górę pielgrzymuje Polonia. - Nie możemy wrócić do domów rodzinnych na święta, ale ten trudy czas pomaga nam przetrwać wiara - mówią pracujący i mieszkający za granicą Polacy.

- Dzięki transmisjom radiowym i internetowym z Jasnej Góry mogę uczestniczyć we Mszach Świętych, nabożeństwach Drogi Krzyżowej czy Gorzkich Żali - mówi Małgorzata z Niemiec:

W swoich modlitwach i intencjach przesyłanych, m.in. do księgi modlitwy apelowej, mieszkający za granicą Polacy zawierzają Matce Bożej Jasnogórskiej cały świat, a także - jak Bożena ze Stanów Zjednoczonych - proszą o szczęśliwy powrót do Ojczyzny.

- Mieszkamy w wysoko położonej miejscowości górskiej, u nas jest sytuacja stabilna, ale w większych miastach ludzie nie mogą wychodzić z domów bez przepustek, są bardzo wysokie mandaty za łamanie kwarantanny, kościoły są pozamykane - mówi mieszkająca we Francji Kinga:

Szczegóły dotyczące transmisji Mszy Świętych i nabożeństw z jasnogórskiego sanktuarium można znaleźć na stronie internetowej Biura Prasowego Jasnej Góry i Radia Jasna Góra.

Autor: AN

Zobacz również

Biskupie prymicje

Biskupie prymicje

Czwartek, 04.06.2020

Z modlitwą wdzięczności i zawierzenia przyjechał na Jasną Górę bp Grzegorz Suchodolski, przezywając tu swoje „biskupie prymicje”. - Chcę zawierzyć Matce Bożej wszystkich, z którymi do tej pory szedłem i tych, którzy będą mi powierzeni, podkreślił biskup pomocniczy diecezji siedleckiej.

Autor: MS

Nowa wystawa o Prymasie Wyszyńskim

Nowa wystawa o Prymasie Wyszyńskim

Czwartek, 04.06.2020

Na Jasnej Górze, od strony Bramy Papieskiej, trwają prace przy montażu nowej wystawy. Ekspozycja poświęcona jest życiu i dziedzictwu Prymasa kard. Stefana Wyszyńskiego. Nosi tytuł „Per Mariam Soli Deo”. Jak wyjaśnia Stanisława Grochowska, odpowiedzialna generalna Instytutu Prymasa Wyszyńskiego, jej usytuowanie nie jest przypadkowe.

Autor: it

Modlitwa wdzięczności

Modlitwa wdzięczności

Czwartek, 04.06.2020

Z modlitwą wdzięczności za otrzymany dar i wielką łaskę święceń kapłańskich na Jasną Górę wciąż przybywają neoprezbiterzy.Nowo wyświęceni księża od Maryi uczą się jak być zakorzenionym w Chrystusie.

 

Autor: it

Wojskowi dziękują

Wojskowi dziękują

Czwartek, 04.06.2020

Uroczystość wręczenia pamiątkowych odznak honorowych Wojskowej Komendy Uzupełnień w Częstochowie i Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego odbyła się w Sali Rycerskiej. Wyróżniony został paulin o. Eustachy Rakoczy obchodzący w tych dniach 50.roczncię święceń kapłańskich, mjr Wojska Polskiego, od 1975r. z nominacji Prymasa Polski Stefana Kardynała Wyszyńskiego Jasnogórski Kapelan Żołnierzy Niepodległości, organizator duszpasterstwa kombatantów w latach

Autor: it

Święto Jezusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

Święto Jezusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

Czwartek, 04.06.2020

Dziś święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Jasna Góra to szczególne miejsce dla prezbiterów. Tu, każdego dnia Eucharystie sprawują księża z różnych stron świata, nowo wyświęceni kapłani zawierzają swoje powołanie Maryi, a jubilaci dziękują za służbę Bogu i ludziom.

Autor: it

Neoprezbiterzy diecezji rzeszowskiej

Neoprezbiterzy diecezji rzeszowskiej

Środa, 03.06.2020

Sakrament prezbiteratu otrzymali w ubiegłą sobotę - 30 maja w katedrze w Rzeszowie z rąk bpa. Jan Wątroby, dziś przybyli Matce Bożej podziękować za dar kapłaństwa, jaki stał się ich udziałem.

Autor: ib