Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Serwis informacyjny » Niezwykłe świętowanie


Środa, 25.03.2020

Niezwykłe świętowanie
"Radosnego i pokornego przeżywania jubileuszu" życzył Przełożony Generalny Zakonu Paulinów o. Arnold Chrapkowski zespołowi i słuchaczom Radia Jasna Góra w 25. rocznicę istnienia rozgłośni. Ze względu na epidemię koronawirusa obchody rocznicowe zostały wyraźnie ograniczone, a radość świętowania współdzielimy przede wszystkim z naszymi przyjaciółmi i słuchaczami w czasie całodziennego specjalnie przygotowanego programu.

Każdy jubileusz to okazja do podsumowań, powrotu do źródeł i spojrzenia w przyszłość. Dziś przypominamy sobie o ewangelizacyjnym, modlitewnym, społecznym i wychowawczym charakterze naszej rozgłośni.

- Przy zmieniającej się rzeczywistości, rosnących wymaganiach i nowych pomysłach zespół Radia Jasna Góra musi pamiętać, że wśród najcenniejszym momentów radiowego programu są głoszenie Ewangelii i kontakt z pielgrzymami - zauważył o. Marian Waligóra, przeor Jasnej Góry.

Od początku Radio Jasna Góra stara się być obecne wszędzie tam gdzie są Paulini. Towarzyszymy m.in. święceniom diakonatu w Krakowie na Skałce, składaniu pierwszej profesji zakonnej przez nowicjuszy w Leśniowie, relacjonujemy Paulińskie Dni Młodych i jesteśmy z mikrofonem na trasie wielu pielgrzymek zmierzających do częstochowskiego Sanktuarium.

- To pokazywanie żywotności jasnogórskiego charyzmatu w ramach przekazu Radia Jasna Góra jest bardzo ważne - powiedział o. Arnold Chrapkowski, Przełożony Generalny Zakonu Paulinów.

Radio Jasna Góra rozpoczęło nadawanie 25 marca 1995 roku w uroczystość Zwiastowania Pańskiego Najświętszej Maryi Panny.

Autor: BZ

Zobacz również

Neoprezbiterzy diecezji rzeszowskiej

Neoprezbiterzy diecezji rzeszowskiej

Środa, 03.06.2020

Sakrament prezbiteratu otrzymali w ubiegłą sobotę - 30 maja w katedrze w Rzeszowie z rąk bpa. Jan Wątroby, dziś przybyli Matce Bożej podziękować za dar kapłaństwa, jaki stał się ich udziałem.

Autor: ib

Szmaragdowy jubileusz

Szmaragdowy jubileusz

Środa, 03.06.2020

Czerwiec to na Jasnej Górze czas kapłańskich jubileuszy.
55. rocznicę święceń prezbiteratu przeżywa dziś w Sanktuarium franciszkanin o. Bonifacy Knapik.

Autor: ib

Czerwcowe pielgrzymki maturzystów

Czerwcowe pielgrzymki maturzystów

Środa, 03.06.2020

Na Jasną Górę po okresie izolacji powracają szkolne grupy tegorocznych maturzystów. Zwykle egzamin dojrzałości pisali na początku maja, w tym roku po raz pierwszy w historii, jako abiturienci przybywają w czerwcu.

Autor: ib

Perłowy jubileusz

Perłowy jubileusz

Środa, 03.06.2020

30 - tą rocznicę święceń przeżywał na Jasnej Górze ks. Ryszard Umański, kapłan arch. częstochowskiej i proboszcz parafii NMP Częstochowskiej dziękował dziś Maryi za kapłaństwo i trwanie w powołaniu.

Autor: ib

Najświętsze Serce Jezusa jest naszym ratunkiem

Najświętsze Serce Jezusa jest naszym ratunkiem

Wtorek, 02.06.2020

Czerwiec to czas, w którym Kościół szczególnie oddaje cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

Autor: BZ

Matka Boża w życiu kapłana

Matka Boża w życiu kapłana

Wtorek, 02.06.2020

Pierwszą pielgrzymkę w nowej roli przeżywają na Jasnej Górze kolejne grupy nowo wyświęconych kapłanów.

Autor: BZ