Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Serwis informacyjny » Duchowa Adopcja wyrazem wierności Jasnogórskim Ślubom Narodu


Poniedziałek, 23.03.2020

Duchowa Adopcja wyrazem wierności Jasnogórskim Ślubom Narodu
Pozostając w domach, możemy zaangażować się w obronę życia. Choć oficjalna pielgrzymka Obrońców Życia została odwołana, jednak nie został anulowany obowiązek troski o życie od poczęcia do naturalnej śmierci, która została nam zadana w programie Jasnogórskich Ślubów sporządzonych przez Prymasa Tysiąclecia.

Magdalena Guzik-Nowak, dyrektor ds. Edukacji Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka, podkreślała na Jasnej Górze dokładnie rok temu, że podstawową formą zaangażowania w obronę życia jest modlitwa.

Choć w obecnej sytuacji pozostaje nam modlitwa w kościołach, w które przeobraziły się nasze domy, nadzieja każe nam sięgać w przyszłość, kiedy znów będziemy mogli gromadzić się na wspólnej modlitwie. Zarówno w parafiach, jak i na Jasnej Górze.

Podczas ostatnich rekolekcji Animatorów Duchowej Adopcji, jedna z uczestniczek, Marianna z Ciechanowa mówiła:

O tym, że warto podjąć wyzwanie związane z wierną, codzienną modlitwą w obronie życia, zapewnia o. Stanisław Jarosz, paulin.

Dziewięciomiesięczną modlitwę w ramach Dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego można podjąć w każdym czasie, ale w sposób uroczysty będzie ją można podjąć 25 marca, kiedy obchodzony jest Dzień Świętości Życia, uczestnicząc we Mszy Świętej z Kaplicy Cudownego Obrazu o godz. 20.00, w czasie której złożone zostaną przyrzeczenia. Liturgia będzie transmitowana w TVP3 i jasnogórskich mediach.

Autor: AS

Zobacz również

Święto Chrztu Polski

Święto Chrztu Polski

Środa, 14.04.2021

Dziś przypada 1055. rocznica chrztu Polski.
5 lat temu na Jasnej Górze podczas jubileuszu 1050 rocznicy chrztu Mieszka I i narodowego dziękczynienia za przyjęcie chrześcijaństwa, 3 maja 2016 roku prymas Polski abp Wojciech Polak podkreślał, konieczność uświadomienia sobie naszych zobowiązań, jako ludzi ochrzczonych.

Autor: ib

Przygotowania do sezonu pielgrzymkowego

Przygotowania do sezonu pielgrzymkowego

Środa, 14.04.2021

Spotkanie przewodników i kierowników pieszych pielgrzymek rozpoczęło w sanktuarium przygotowania do letniego sezonu pątniczego na Jasnej Górze.

Autor: ib

Przewodnicy grup pielgrzymkowych na Jasnej Górze

Przewodnicy grup pielgrzymkowych na Jasnej Górze

Środa, 14.04.2021

W Sanktuarium trwa spotkanie kierowników pieszych pielgrzymek na Jasną Górę. Pod przewodnictwem biskupa Krzysztofa Zadarko, przewodniczącego Rady Episkopatu Polski ds. Migracji, Turystyki i Pielgrzymek, przewodnicy grup rozmawiają z przedstawicielami klasztoru, służb mundurowych oraz sanitarnych o zbliżającym się, kolejnym sezonie pielgrzymkowym.

Autor: ib

Jasnogórska pamięć o

Jasnogórska pamięć o "Nieludzkiej Ziemi"

Wtorek, 13.04.2021

O zamordowanych w Katyniu pamiętają jasnogórscy pielgrzymi. Dziś obchodzimy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej.
Od 1990 roku na Jasną Górę pielgrzymują Rodziny Katyńskie, którym Ojciec Święty Jan Paweł II zaproponował narodowe sanktuarium jako miejsce przebaczenia i pojednania. Pielgrzymki zainicjował pierwszy kapelan Federacji Rodzin Katyńskich, ks. Prał. Zdzisław Peszkowski, konfrater Zakonu Paulinów.

Autor: AS

Nie zapomnimy, choć przebaczyliśmy - Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

Nie zapomnimy, choć przebaczyliśmy - Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

Wtorek, 13.04.2021

Dziś obchodzimy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Ta pamięć pielęgnowana jest na Jasnej Górze m. in dzięki pamiątkom znajdującym się na terenie sanktuarium. Tu przez prawie 50 lat w tajemnicy przechowywano szklaną urnę z krzyżem i napisem "Katyń" oraz fragmenty mundurów z żołnierskich mogił i guzik z orzełkiem wieńczącym urnę z Miednoje.

 

Autor: AS

Modlitwa wspólnoty Lednica 2000

Modlitwa wspólnoty Lednica 2000

Poniedziałek, 12.04.2021

Podczas dzisiejszej modlitwy Apelu Jasnogórskiego nastąpi kolejne, comiesięczne zawierzenie Matce Bożej tegorocznego spotkania młodych na Polach Lednickich.

Autor: ib