Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Aktualności » Duchowa Adopcja wyrazem wierności Jasnogórskim Ślubom Narodu


Poniedziałek, 23.03.2020

Duchowa Adopcja wyrazem wierności Jasnogórskim Ślubom Narodu
Pozostając w domach, możemy zaangażować się w obronę życia. Choć oficjalna pielgrzymka Obrońców Życia została odwołana, jednak nie został anulowany obowiązek troski o życie od poczęcia do naturalnej śmierci, która została nam zadana w programie Jasnogórskich Ślubów sporządzonych przez Prymasa Tysiąclecia.

Magdalena Guzik-Nowak, dyrektor ds. Edukacji Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka, podkreślała na Jasnej Górze dokładnie rok temu, że podstawową formą zaangażowania w obronę życia jest modlitwa.

Choć w obecnej sytuacji pozostaje nam modlitwa w kościołach, w które przeobraziły się nasze domy, nadzieja każe nam sięgać w przyszłość, kiedy znów będziemy mogli gromadzić się na wspólnej modlitwie. Zarówno w parafiach, jak i na Jasnej Górze.

Podczas ostatnich rekolekcji Animatorów Duchowej Adopcji, jedna z uczestniczek, Marianna z Ciechanowa mówiła:

O tym, że warto podjąć wyzwanie związane z wierną, codzienną modlitwą w obronie życia, zapewnia o. Stanisław Jarosz, paulin.

Dziewięciomiesięczną modlitwę w ramach Dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego można podjąć w każdym czasie, ale w sposób uroczysty będzie ją można podjąć 25 marca, kiedy obchodzony jest Dzień Świętości Życia, uczestnicząc we Mszy Świętej z Kaplicy Cudownego Obrazu o godz. 20.00, w czasie której złożone zostaną przyrzeczenia. Liturgia będzie transmitowana w TVP3 i jasnogórskich mediach.

Autor: AS

Zobacz również

„Płomyki w Zakon zebrane”

„Płomyki w Zakon zebrane”

Czwartek, 20.01.2022

Razem z paulinami wspominamy dziś na antenie Radia Jasna Góra postać bł. Euzebiusza, faktycznego organizatora Zakonu Paulinów. Przed transmisją wspólnotowej Mszy św. pod przewodnictwem o. Arnolda Chrapkowskiego, przełożonego generalnego Zakonu, rozmawialiśmy o współczesnej ikonie bł. Euzebiusza – a namalował ją paulin o. Marcin Sylwan Wirkowski. W drugiej części „Pasma studia otwartego” Bartłomiej Zug do rozmowy o bł. Euzebiuszu zaprosił przeora Jasnej Góry o. Samuela Pacholskiego. 

Autor: DR

Św. Józef Sebastian Pelczar, czciciel Maryi

Św. Józef Sebastian Pelczar, czciciel Maryi

Środa, 19.01.2022

Dziś wspomnienie liturgiczne św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa przemyskiego i założyciela Zgromadzenia Sióstr Najświętszego Serca Jezusowego, ordynariusza diecezji przemyskiej, profesora i rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego. W „Paśmie otwartym” zaproponowaliśmy Państwu wysłuchanie rozmowy s. Aleksandry Szyborskiej z ks. Edwardem Sznajem, kustoszem sanktuarium św. Józefa Sebastiana Pelczara w Korczynie,  który obecny był m.in. na uroczystościach beatyfikacyjnych abp Pelczara, ale również na wiele innych sposobów jest związany z tym świętym.

Autor: SM

Coroczna modlitwa o jedność chrześcijan

Coroczna modlitwa o jedność chrześcijan

Wtorek, 18.01.2022

Rozpoczął się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Przypominał o tym podczas pierwszej dzisiejszej Mszy św. w Kaplicy Matki Bożej o. Andrzej Grad, dyrektor Radia Jasna Góra. Gościem „Pasma studia otwartego” był ks. dr Jarosław Grabowski, redaktor naczelny Tygodnika Katolickiego Niedziela i kierownik Referatu Dialogu ekumenicznego, międzyreligijnego, z niewierzącymi Kurii Metropolitalnej w Częstochowie

Autor: DR

Płyta Tygodnia – Małe TGD – Online

Płyta Tygodnia – Małe TGD – Online

Poniedziałek, 17.01.2022

“Online” to płyta dla małych i dużych; zdaniem tych, którzy już ją słyszeli – najlepsza!
Album mieni się pięknymi barwami dziecięcych głosów; wśród nich głos Ali Tracz, reprezentatki Polski w konkursie Eurovision Junior.

Autor: PG

Zawierzyli Maryi śpiewająco

Zawierzyli Maryi śpiewająco

Poniedziałek, 17.01.2022

Na Jasnej Górze za 5-lecie działalności dziękował chór Belcanto z Węgrowa z diecezji drohiczyńskiej. Kolędy w wykonaniu chóru zabrzmiały zarówno na Apelu Jasnogórskim w sobotni wieczór, jak i na Mszach świętych niedzielnych zarówno w Kaplicy Matki Bożej jak i w Bazylice Jasnogórskiej.

Autor: AS

Pawełki dla najmłodszych

Pawełki dla najmłodszych

Niedziela, 16.01.2022

Dziś uroczystość zewnętrzna ku czci św. Pawła I Pustelnika, przypadająca zawsze w niedzielę po 15 stycznia, kiedy to Paulini obchodzą jego wspomnienie liturgiczne. Tradycyjnie ostatnie popołudniowe nabożeństwo w ramach nowenny zwanej "pawełkami", zostało dedykowane dzieciom.

Autor: AS