Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Serwis informacyjny » Wszystko postawić na Maryję


Piątek, 14.02.2020

Wszystko postawić na Maryję
14 II 1953 r. nowo mianowany kardynał-Prymas Polski Stefan Wyszyński wypowiedział programowe słowa: 'Wszystko postawiłem na Maryję'.
W połowie ubiegłego wieku, Kościół ze strony władz państwowych doświadczał wielkiego prześladowania. Dochodziło do sytuacji, gdy decydenci chcieli uzurpować sobie prawo do obsadzania ważnych stanowisk kościelnych, zamykali seminaria i klasztory. Wobec tych niepokojących zjawisk kardynał Stefan Wyszyński, kierowany troską o los Kościoła i narodu wypowiedział znamienne słowa zawierzenia.
Dziś po 67 latach możemy stwierdzić, że to zdanie 'Wszystko postawiłem na Maryję' wyznaczało program posługi duszpasterskiej Prymasa Tysiąclecia. Ono także zaowocowało Ślubami Jasnogórskimi i Wielką Nowenną Milenium Chrztu Polski oraz peregrynacją. Mówi Stanisława Nowicka, świadek życia kard. Wyszyńskiego -

- Każda posługa duszpasterska Prymasa Tysiąclecia miała jeden cel - dodaje przedstawicielka Instytutu Prymasa Wyszyńskiego, przybliżać ludzi do Maryi przez Jasną Górę:

- Wielkim wyzwaniem, które dziś jest jakimś znakiem czasu, a domaga się odczytywania na nowo i realizacji, jest ABC Społecznej Krucjaty Miłości Prymasa Tysiąclecia - podkreśliła Stanisława Nowicka.

Autor: MB

Zobacz również

Modlą się, zwiedzają, odpoczywają

Modlą się, zwiedzają, odpoczywają

Czwartek, 24.09.2020

Wśród niewielkich grup, które najliczniej nawiedzają Jasną Górę, są dziś m.in. emeryci i renciści z Ożarowa Mazowieckiego.

Autor: BZ

Spuścizna o. Władysława Leszczyńskiego OSPPE

Spuścizna o. Władysława Leszczyńskiego OSPPE

Czwartek, 24.09.2020

Jasna Góra wspomina jednego ze swych najwybitniejszych kompozytorów.

Autor: BZ

Św. Ojciec Pio prowadzi do Maryi

Św. Ojciec Pio prowadzi do Maryi

Czwartek, 24.09.2020

Czciciele Świętego Stygmatyka z Pietrelciny zgromadzą się na nocnym czuwaniu na Jasnej Górze. Po raz trzeci, w najbliższą sobotę i niedzielę, podejmą modlitewną inicjatywę "Z Maryją i Ojcem Pio czyścimy czyściec".

Autor: BZ

Jak szybować, a nie pełzać?

Jak szybować, a nie pełzać?

Środa, 23.09.2020

Do zastanowienia się nad tym, jaką iść drogą, aby służąc innym i być szczęśliwym zachęcał na Jasnej Górze maturzystów z diecezji rzeszowskiej bp Edward Białogłowski.

Autor: MB

Jezu, ufam Tobie!

Jezu, ufam Tobie!

Środa, 23.09.2020

Wzorem św. Ojca Pio, którego imię dziś uroczyście otrzymał Specjalistyczny Szpital Onkologiczny w Częstochowie, przedstawiciele personelu placówki i pacjenci powierzyli siebie i swoją służbę Jezusowi Miłosiernemu i Matce Bożej Jasnogórskiej.

Autor: AN

Długo oczekiwany

Długo oczekiwany "biały tydzień"

Środa, 23.09.2020

Dziękują za to, że mogli przyjąć Chrystusa w Eucharystii i proszą o wierność.

Autor: BZ