Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Serwis informacyjny » Sympozjum Naukowe 'Jasnogórska Matka Kościoła' - zapowiedź


Piątek, 14.02.2020

Sympozjum Naukowe 'Jasnogórska Matka Kościoła' - zapowiedź
Z inicjatywy Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, Jasnogórskiego Instytutu Maryjnego i Komitetu Nauk Teologicznych Polskiej Akademii Nauk, w dniach 24 i 25 lutego na Jasnej Górze odbędzie się Ogólnopolskie Sympozjum Naukowe 'Jasnogórska Matka Kościoła'.

Zasadniczym celem dwudniowych obrad jest bliższe poznanie, i jeszcze pełniejsze naśladowanie Matki Chrystusa. Mówi paulin o. prof. Andrzej Napiórkowski, Kierownik Katedry Eklezjologii na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie:

Wśród prelegentów znaleźli się naukowcy reprezentujący środowiska akademickie z Lublina, Katowic, Wrocławia, Szczecina , Krakowa i Częstochowy. Nie zabraknie też gości z Austrii.

W czasie obrad zostaną przedstawione m.in. tematy takie, jak: Maryjność wobec tajemnicy odkupienia, Ojcowie greccy o Maryi i jej roli w historii zbawienia, Matka Chrystusa w teologii ewangelicko-reformowanej oraz Macierzyństwo Maryi w literaturze polskiej.

Sympozjum, które ma charakter otwarty, odbędzie się w Kaplicy Różańcowej.

Autor: MB

Zobacz również

Modlą się, zwiedzają, odpoczywają

Modlą się, zwiedzają, odpoczywają

Czwartek, 24.09.2020

Wśród niewielkich grup, które najliczniej nawiedzają Jasną Górę, są dziś m.in. emeryci i renciści z Ożarowa Mazowieckiego.

Autor: BZ

Spuścizna o. Władysława Leszczyńskiego OSPPE

Spuścizna o. Władysława Leszczyńskiego OSPPE

Czwartek, 24.09.2020

Jasna Góra wspomina jednego ze swych najwybitniejszych kompozytorów.

Autor: BZ

Św. Ojciec Pio prowadzi do Maryi

Św. Ojciec Pio prowadzi do Maryi

Czwartek, 24.09.2020

Czciciele Świętego Stygmatyka z Pietrelciny zgromadzą się na nocnym czuwaniu na Jasnej Górze. Po raz trzeci, w najbliższą sobotę i niedzielę, podejmą modlitewną inicjatywę "Z Maryją i Ojcem Pio czyścimy czyściec".

Autor: BZ

Jak szybować, a nie pełzać?

Jak szybować, a nie pełzać?

Środa, 23.09.2020

Do zastanowienia się nad tym, jaką iść drogą, aby służąc innym i być szczęśliwym zachęcał na Jasnej Górze maturzystów z diecezji rzeszowskiej bp Edward Białogłowski.

Autor: MB

Jezu, ufam Tobie!

Jezu, ufam Tobie!

Środa, 23.09.2020

Wzorem św. Ojca Pio, którego imię dziś uroczyście otrzymał Specjalistyczny Szpital Onkologiczny w Częstochowie, przedstawiciele personelu placówki i pacjenci powierzyli siebie i swoją służbę Jezusowi Miłosiernemu i Matce Bożej Jasnogórskiej.

Autor: AN

Długo oczekiwany

Długo oczekiwany "biały tydzień"

Środa, 23.09.2020

Dziękują za to, że mogli przyjąć Chrystusa w Eucharystii i proszą o wierność.

Autor: BZ