Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Serwis informacyjny » Zwycięstwo, gdy przyjdzie, przyjdzie przez Maryję


Czwartek, 13.02.2020

Zwycięstwo, gdy przyjdzie, przyjdzie przez Maryję
Po pierwsze odpoczynek po sesji egzaminacyjnej, po drugie dziękczynienie za zakończoną przed kilkoma dniami akcję powołaniową w parafiach w Niemczech i po trzecie pragnienie zawierzenia Matce Bożej swojego zakonnego powołania.
Wraz z przełożonym na Jasną Górę z Poznania przyjechało 14 kleryków z Wyższego Seminarium Duchowego księży Chrystusowców. Alumni uczestniczą we Mszy Świętej w Kaplicy Matki Bożej, będą zwiedzać Sanktuarium i podejmą czuwanie modlitewne przed Cudownym Obrazem.

Opiekun grupy ks. Paweł Jasina powiedział, że dla Chrystusowców Matka Boża z Częstochowy jest bardzo ważna. To do niej przybywają m.in. w kilku pieszych pielgrzymkach, a także co roku na Jasnogórską Noc Czuwania w intencji Polonii. Kapłan dodał, że jest także inny powód przywiązania do Maryi.

- Jestem szczęśliwy, że możemy być u Matki Bożej na Jasnej Górze. Choć z rodzinnego domu do Częstochowy miałem długą drogę, to Maryja pomagała mi odkrywać wybór życiowej drogi - powiedział Krystian, kleryk pierwszego roku.

Towarzystwo Chrystusowe dla Polonii Zagranicznej założył 8 września 1932 roku kard. August Hlond, przy dużym współudziale Sługi Bożego ks. Ignacego Posadzego. Misją Chrystusowców jest apostolstwo na rzecz rodaków przebywających poza granicami kraju, a także dbałość o podtrzymanie wśród nich ducha patriotycznego, zdrowych zasad życia społecznego i troski o polską kulturę.
Zgromadzenie realizuje swoja misję w 20 krajach, m.in. w: Polsce, Brazylii, Stanach Zjednoczonych, Australii, Niemczech, Francji, na Ukrainie, Białorusi i w Kazachstanie.

Autor: BZ

Zobacz również

Biskupie prymicje

Biskupie prymicje

Czwartek, 04.06.2020

Z modlitwą wdzięczności i zawierzenia przyjechał na Jasną Górę bp Grzegorz Suchodolski, przezywając tu swoje „biskupie prymicje”. - Chcę zawierzyć Matce Bożej wszystkich, z którymi do tej pory szedłem i tych, którzy będą mi powierzeni, podkreślił biskup pomocniczy diecezji siedleckiej.

Autor: MS

Nowa wystawa o Prymasie Wyszyńskim

Nowa wystawa o Prymasie Wyszyńskim

Czwartek, 04.06.2020

Na Jasnej Górze, od strony Bramy Papieskiej, trwają prace przy montażu nowej wystawy. Ekspozycja poświęcona jest życiu i dziedzictwu Prymasa kard. Stefana Wyszyńskiego. Nosi tytuł „Per Mariam Soli Deo”. Jak wyjaśnia Stanisława Grochowska, odpowiedzialna generalna Instytutu Prymasa Wyszyńskiego, jej usytuowanie nie jest przypadkowe.

Autor: it

Modlitwa wdzięczności

Modlitwa wdzięczności

Czwartek, 04.06.2020

Z modlitwą wdzięczności za otrzymany dar i wielką łaskę święceń kapłańskich na Jasną Górę wciąż przybywają neoprezbiterzy.Nowo wyświęceni księża od Maryi uczą się jak być zakorzenionym w Chrystusie.

 

Autor: it

Wojskowi dziękują

Wojskowi dziękują

Czwartek, 04.06.2020

Uroczystość wręczenia pamiątkowych odznak honorowych Wojskowej Komendy Uzupełnień w Częstochowie i Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego odbyła się w Sali Rycerskiej. Wyróżniony został paulin o. Eustachy Rakoczy obchodzący w tych dniach 50.roczncię święceń kapłańskich, mjr Wojska Polskiego, od 1975r. z nominacji Prymasa Polski Stefana Kardynała Wyszyńskiego Jasnogórski Kapelan Żołnierzy Niepodległości, organizator duszpasterstwa kombatantów w latach

Autor: it

Święto Jezusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

Święto Jezusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

Czwartek, 04.06.2020

Dziś święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Jasna Góra to szczególne miejsce dla prezbiterów. Tu, każdego dnia Eucharystie sprawują księża z różnych stron świata, nowo wyświęceni kapłani zawierzają swoje powołanie Maryi, a jubilaci dziękują za służbę Bogu i ludziom.

Autor: it

Neoprezbiterzy diecezji rzeszowskiej

Neoprezbiterzy diecezji rzeszowskiej

Środa, 03.06.2020

Sakrament prezbiteratu otrzymali w ubiegłą sobotę - 30 maja w katedrze w Rzeszowie z rąk bpa. Jan Wątroby, dziś przybyli Matce Bożej podziękować za dar kapłaństwa, jaki stał się ich udziałem.

Autor: ib