Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Serwis informacyjny » Czuwanie nocne w intencji chorych


Środa, 12.02.2020

Czuwanie nocne w intencji chorych
Tradycyjnie z 11 - go na 12 - ty dzień miesiąca na Jasnej Górze odbyło się czuwanie wiernych arch. częstochowskiej.
Z uwagi na przypadający we wczorajsze wspomnienie Matki Bożej z Lourdes Światowy Dzień Chorego intencją nocnego czuwania była modlitwa za osoby chore i potrzebujące pomocy.
Mszy św. o północy przewodniczył bp Andrzej Przybylski. W homilii częstochowski biskup pomocniczy prosił chorych by swój lęk związany z dolegliwościami ciała, ze schorzeniami i bólem fizycznym oraz psychicznym zawierzali Bogu.

Bp. Przybylski przypomniał, że Jezus uzdrawia nas podczas każdej Eucharystii, nie tylko w przypadający Światowy Dzień Chorego. Naszym zadaniem jest z wiarą w każdej Mszy św. uczestniczyć.
Każdego 11 dnia miesiąca nocne czuwania w Kaplicy Matki Bożej przygotowują i animują różne ruchy i wspólnoty modlitewne arch. częstochowskiej, wczorajsze zorganizował Katolicki Ruch Dobroczynny 'Betel', którego wolontariusze prowadzą w Polsce i poza jej granicami domy dla niepełnosprawnych sierot społecznych i osób pozostawionych bez opieki.

Autor: IB

Zobacz również

Modlą się, zwiedzają, odpoczywają

Modlą się, zwiedzają, odpoczywają

Czwartek, 24.09.2020

Wśród niewielkich grup, które najliczniej nawiedzają Jasną Górę, są dziś m.in. emeryci i renciści z Ożarowa Mazowieckiego.

Autor: BZ

Spuścizna o. Władysława Leszczyńskiego OSPPE

Spuścizna o. Władysława Leszczyńskiego OSPPE

Czwartek, 24.09.2020

Jasna Góra wspomina jednego ze swych najwybitniejszych kompozytorów.

Autor: BZ

Św. Ojciec Pio prowadzi do Maryi

Św. Ojciec Pio prowadzi do Maryi

Czwartek, 24.09.2020

Czciciele Świętego Stygmatyka z Pietrelciny zgromadzą się na nocnym czuwaniu na Jasnej Górze. Po raz trzeci, w najbliższą sobotę i niedzielę, podejmą modlitewną inicjatywę "Z Maryją i Ojcem Pio czyścimy czyściec".

Autor: BZ

Jak szybować, a nie pełzać?

Jak szybować, a nie pełzać?

Środa, 23.09.2020

Do zastanowienia się nad tym, jaką iść drogą, aby służąc innym i być szczęśliwym zachęcał na Jasnej Górze maturzystów z diecezji rzeszowskiej bp Edward Białogłowski.

Autor: MB

Jezu, ufam Tobie!

Jezu, ufam Tobie!

Środa, 23.09.2020

Wzorem św. Ojca Pio, którego imię dziś uroczyście otrzymał Specjalistyczny Szpital Onkologiczny w Częstochowie, przedstawiciele personelu placówki i pacjenci powierzyli siebie i swoją służbę Jezusowi Miłosiernemu i Matce Bożej Jasnogórskiej.

Autor: AN

Długo oczekiwany

Długo oczekiwany "biały tydzień"

Środa, 23.09.2020

Dziękują za to, że mogli przyjąć Chrystusa w Eucharystii i proszą o wierność.

Autor: BZ