Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Serwis informacyjny » Poświęcenie sztandaru Centralnego Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej w Kulach


Poniedziałek, 10.02.2020

Poświęcenie sztandaru Centralnego Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej w Kulach
W 101-szą rocznicę powołania Straży Więziennej, na Jasną Górę przybyli funkcjonariusze Służb Więziennych, będący spadkobiercami formacji mundurowej porządku publicznego powstałej w niepodległej Polsce. Modlitwa zawierzenia związana jest z poświęceniem sztandaru Centralnego Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej w Kulach, który z początkiem 2020 roku otrzymał nowe uprawnienia. Liturgii przewodniczył Abp Wacław Depo, Metropolita Częstochowski.

- Zmiana nazwy wiąże się z przekształceniem struktur i zadań, ale i ze wzrostem prestiżu placówki - mówi Ppłk Dariusz Małolepszy, Komendant Ośrodka.

Szkolenia realizowane w Centralnym Ośrodku w Kulach będą przeznaczone dla personelu średniego - mówi Gen. Jacek Kitliński, Dyrektor Generalny Służby Więziennej.

W Polsce w służbach więziennych na różnych szczeblach zatrudnionych jest 30 tys. osób. Funkcjonariusze nadzorują 130 jednostki penitencjarne, w których przebywa 75 tys. więźniów. Realizowane są obecnie nowe projekty resocjalizacyjne - podkreśla Wiceminister Sprawiedliwości Michał Wójcik.

Na mocy Zarządzenia Dyrektora Generalnego Służby Więziennej, Ośrodek Służby Więziennej w Kulach od 1 stycznia 2020 r. stał się Centralnym Ośrodkiem Szkolenia Służby Więziennej.

Autor: AS

Zobacz również

Modlą się, zwiedzają, odpoczywają

Modlą się, zwiedzają, odpoczywają

Czwartek, 24.09.2020

Wśród niewielkich grup, które najliczniej nawiedzają Jasną Górę, są dziś m.in. emeryci i renciści z Ożarowa Mazowieckiego.

Autor: BZ

Spuścizna o. Władysława Leszczyńskiego OSPPE

Spuścizna o. Władysława Leszczyńskiego OSPPE

Czwartek, 24.09.2020

Jasna Góra wspomina jednego ze swych najwybitniejszych kompozytorów.

Autor: BZ

Św. Ojciec Pio prowadzi do Maryi

Św. Ojciec Pio prowadzi do Maryi

Czwartek, 24.09.2020

Czciciele Świętego Stygmatyka z Pietrelciny zgromadzą się na nocnym czuwaniu na Jasnej Górze. Po raz trzeci, w najbliższą sobotę i niedzielę, podejmą modlitewną inicjatywę "Z Maryją i Ojcem Pio czyścimy czyściec".

Autor: BZ

Jak szybować, a nie pełzać?

Jak szybować, a nie pełzać?

Środa, 23.09.2020

Do zastanowienia się nad tym, jaką iść drogą, aby służąc innym i być szczęśliwym zachęcał na Jasnej Górze maturzystów z diecezji rzeszowskiej bp Edward Białogłowski.

Autor: MB

Jezu, ufam Tobie!

Jezu, ufam Tobie!

Środa, 23.09.2020

Wzorem św. Ojca Pio, którego imię dziś uroczyście otrzymał Specjalistyczny Szpital Onkologiczny w Częstochowie, przedstawiciele personelu placówki i pacjenci powierzyli siebie i swoją służbę Jezusowi Miłosiernemu i Matce Bożej Jasnogórskiej.

Autor: AN

Długo oczekiwany

Długo oczekiwany "biały tydzień"

Środa, 23.09.2020

Dziękują za to, że mogli przyjąć Chrystusa w Eucharystii i proszą o wierność.

Autor: BZ