Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Radiowa lektura

Skarb templariuszy

Skarb templariuszy

Skarb templariuszy – kontynuacja opowieści o Poncjuszu Piłacie i szacie Zbawiciela. Tym razem autor przenosi czytelnika do czasów średniowiecznych wypraw krzyżowych, które miały na celu wyzwolenie Ziemi Świętej z rąk muzułmanów. A głównym bohaterem czyni Hugona z Payens, francuskiego rycerza, założyciela zakonu templariuszy w Jerozolimie. Razem z nim mamy szansę przeżyć niezwykłą przygodę, wziąć udział w bitwach oraz w walce o władzę i intrygach toczących się w Królestwie Jerozolimskim. Dowiedzieć się, jakich tajemnic strzegli templariusze, kim był ostatni potomek Poncjusza Piłata oraz co się stało z bezcennym darem Zbawiciela.

Czas trwania: 10 godz. 30 min
Lektor: Rafał Janus

Giennadij Lewicki – urodził się w 1963 r. w ZSRR, a po jego rozpadzie został obywatelem Białorusi, gdzie dotąd mieszka. Historyk, pisarz. Jego największą pasją jest historia starożytnego Rzymu. Interesuje się także historią Bizancjum, Wielkiego Księstwa Litewskiego oraz Macedonii i Rosji.
W 2009 r moskiewskie wydawnictwo „Enas” wydało jego pierwszą książkę, o kobietach w historii Rzymu. „Skarb templariuszy” to druga jego książka, po „Tajemnicy Piłata”, która ukazała się nakładem Edycji Świętego Pawła.

Rafał Janus – lektor radiowy, związany w przeszłości z Radiem PLUS, producent słuchowisk i książek mówionych. Wyprodukował m.in. audiobooki z serii Przygoda Bycia Ojcem, Obietnica, Tajemnica Piłata czy Rodzice w akcji, gdzie również można go usłyszeć. Prowadzi audiobookarnię MANHU.pl.

W skrócie:

Lektury prezentowane na naszej antenie: