Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

XIII Konkurs na wieczernikowa choinke

XIII Konkurs na Wieczernikową Choinkę – INNY NIŻ ZWYKLE

Pod honorowym patronatem Generała Zakonu Paulinów o. Arnolda Chrapkowskiego

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych, przedszkoli i ośrodków szkolno-wychowawczych regionu częstochowskiego.

JUBILEUSZOWY  ROK  ZAKONU  PAULINÓW- 750.rocznica śmierci założyciela bł. Euzebiusza

Zadaniem uczestników Konkursu jest przygotowanie ozdoby choinkowej nawiązującej do Jubileuszu Zakonu Paulinów - 750.rocznicy śmierci założyciela bł. Euzebiusza (może być nawiązanie do posługi „białych mnichów” np. na Jasnej Górze, do ich historii, do patriarchy św. Pawła Pierwszego Pustelnika, postaci bł. Euzebiusza itp.)

W związku z pandemią szkoły nie przygotowują ozdób do udekorowania całego świątecznego drzewka a jedynie jedną ozdobę (wybraną w wewnątrzszkolnym  konkursie) wykonaną w domu samodzielnie przez ucznia lub wspólnie z rodziną.

Ozdoba zostanie zawieszona na przygotowanym przez organizatorów świątecznym drzewku na dziedzińcu Jasnej Góry. Możliwość obejrzenia ozdób od 21 grudnia.

 

Głosowanie trwa od 24 grudnia 2020 r. do 02 stycznia 2021 r.

Ogłoszenie wyników 20 stycznia 2021 r.

 

Informacja dla placówek biorących udział w Konkursie:

Dziękujemy za zainteresowanie XIII Konkursem na Wieczernikową Choinkę. Zdjęcia wszystkich ozdób reprezentujących 85 placówek zgłoszonych do konkursu znajdują się na stronie Radia Jasna Góra – www.radiojasnagora.pl. Zachęcamy do oglądania i oddania głosu online na trzy najpiękniejsze „bombki” wykonane przez dzieci. Szczegóły na www.radiojasnagora.pl w zakładce: Konkurs (strona dostępna od 21 grudnia)

O zdobyciu miejsc: I, II i III zdecyduje liczba głosów oddanych przez internautów. Do oddania głosu konieczne jest posiadanie adresu mailowego. Każdy może oddać tylko 1 raz swój głos, ale na trzy wytypowane ozdoby choinkowe.

Wyboru najpiękniejszej ozdoby dokona też specjalnie powołana przez Organizatora komisja konkursowa, która oceni także tematyczne nawiązanie do jubileuszu Zakonu Paulinów - 750. rocznicy śmierci założyciela bł. Euzebiusza.

Dostarczone do Radia Jasna Góra ozdoby reprezentujące szkoły, przedszkola i ośrodki szkolno-wychowawcze zostały umieszczone na choince znajdującej się na dziedzińcu Jasnej Góry (przed wejściem do bazyliki).

Zobacz regulamin XIII Konkursu na Wieczernikową Choinkę 

Zobacz regulamin głosowania online

 


ZAPRASZAMY

Przeor Jasnej Góry ze wspólnotą,
Radio Jasna Góra,
Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” w Częstochowie.

Instytucją wspierającą jest Delegatura w Częstochowie Kuratorium Oświaty w Katowicach.