Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Wakacyjne Propozycje 2024

K2 – Kobiety Dwie
S. Tatiana Studentowa Adoratorka Krwi Chrystusa rozmawia z kobietami o kobiecości. Luźna forma rozmowy pozwala odnaleźć się w podejmowanych tematach.

Dobrze Pojechane
Cykl powstał na potrzeby wakacyjnej ramówki Radia Jasna Góra przy współudziale projektu Dobrze Pojechane. Ma charakter informacyjny i edukacyjny. Odpowiada na wiele pytań związanych z organizacją indywidualnej wyprawy. Dostarcza informacji o Australii, i krajach Azji Południowo – Wschodniej, ośmiela do podróżowania na własną rękę. Audycje prowadzi red. Izabela Banaszewska oraz dwoje podróżników z pasją: Magdalelna Gumowska i Mariusz Łapiński - autorzy vloga Dobrze Pojechane i książek przygodowo-podróżniczych o Australii, Azji Południowo-Wschodniej i Nowej Zelandii.

Starożytne Matki Kościoła
W audycji patrolog ks. dr Aleksy Kowalski podejmuje rozważania dotyczące kobiet w starożytnym Koście, ich roli i rysie jaki pozostawiły na kolejne wieki. Przybliża historie i apoftygaty najbardziej znanych Matek Kościoła.

Tak dla życia
Audycję radiową „Tak dla życia poprowadzi o. Łukasz Filipiuk, paulin ze Skałki w Krakowie. Myślą przewodnią zaproponowanych spotkań będzie rozważanie na temat cywilizacji miłości, dzięki której wyraża się tak dla życia każdego człowieka, również – a może przede wszystkim dla dzieci poczętych zagrożonych aborcją. Owe tak dla życia to cykl katechez wprowadzających słuchaczy w rzeczywistość kultury życia i cywilizacji, która dzisiaj w wieloraki sposób jest zagrożona. Aby zapobiegać wszelkim przejawom społecznej niesprawiedliwości oraz rozprzestrzenianiu się struktur antycywilizacji niezbędne jest zaangażowanie jak największej liczby osób na rzecz dobra drugiego człowieka, które najpełniej wyraża się przez miłość. Jej uczymy się w spotkaniu z żywym Bogiem – na modlitwie i podczas sakramentów świętych. Każdy więc człowiek dobrej woli, a także rodziny będące pierwszym i podstawowym miejscem urzeczywistniania się cywilizacji miłości są zaproszeni do wysłuchania tych rozważań.


Kobieta mężna i ofiarna w służbie Kościołowi – Maria Okońska
Audycja poświęcona życiu i dziełu Marii Okońskiej. Słuchacz będzie miał szansę poznać Prymasa Tysiąclecia z perspektywy „współpracy” z p. Marią Okońską. Ponadto sporo uwagi poświęcimy jej zaangażowaniu w życie Kościoła i umiłowaniu ojczyzny.

Świętość na dwa serca
Audycja poświęcona błogosławionej Karolinie Kózce i świętemu Stanisławowi Kostce. Gościem cyklu 10 audycji jest ks. Zbigniew Kucharski: prezes Młodzieżowej Agencji Informacyjnej MAIKA i autor publikacji dotyczącej bł. Karoliny i św. Stanisława. Ksiądz Zbigniew w bardzo ciekawy i przystępny sposób przytacza wiele szczegółów z ich życia, opowiada w jakich okolicznościach historycznych żyli, jakimi byli jako ludzie, jak się kształtował ich duch i co złożyło się na ich świętość. Z audycji można się też dowiedzieć dlaczego bł. Karolina Kózka i św. Stanisław występują razem w cyklu "Świętość na dwa serca" i co mieli ze sobą wspólnego. A także czym mogą inspirować nas współczesnych do pięknego życia i jak aktualna jest dziś ich świętość.

 

Jest Nadzieja
Audycje wspólnoty Dom Magnificat Jeśli borykasz się z problemem uzależnienia, żyjesz z osobą uzależnioną lub po prostu interesuje Cię ta tematyka, zapraszamy do bycia z nami. Prowadzący - Dagmara DIUG, ks. Piotr Kochanowicz (terapeuci uzależnień) i Krzysztof Diug (odpowiedzialny za terapię poprzez pracę) odpowiedzą na nurtujące Cię pytania i wątpliwości, opowiedzą o doświadczeniach swojej pracy z osobami uzależnionymi i współuzależnionymi. Usłyszysz również historie osób będących „po” lub „w” trakcie terapii i tych, którzy walczą o trzeźwe życie.Dom Magnificat - katolicki ośrodek terapii uzależnień www.fundacjamagnificat.pl 


Ponadto audycje, które emitujemy dzieki w ramach współpracy z Forum niezaleznych Rozgłośni Katolickich oraz innympi portalami:

O Eucharystii - SalveNET

Cała prawda o wierze? - SalveNET

Zeszyty miłości pełne - Blisko Rahamim

Wywiad z człowiekiem - Radio Warszawa

Papież Pielgrzym - Radio eM Katowice