Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Nowenna do Aniołów Stróżów

„Każdy wierny ma u swego boku anioła jako opiekuna i stróża, by prowadził go do życia” – mówi Katechizm Kościoła Katolickiego, cytując św. Bazylego. Obecność Aniołów Stróżów przy naszym boku jest świadectwem Bożej miłości, która nigdy nie pozostawia nas samych.

Aniołowie Stróżowie nie tylko są przy nas zawsze obecni, ale nas wspierają, chroniąc od zła i inspirując do dobra. Jak wierzymy, pomagają nam odczytać Boże natchnienia i w ten sposób prowadzą nas bezpieczną drogą do życia wiecznego.

Niestety, z modlitwy „Aniele Boży, Stróżu mój” wyrastamy często tak, jak z dziecięcych kaftaników i śpioszków. Tymczasem Aniołowie Stróżowie nie są jedynie wspomnieniem dziecięcych lat. Oni chcą nam towarzyszyć na co dzień, wspierać w naszej pracy, chronić od niebezpieczeństw, pomagać wzrastać w wierze. Nie lekceważmy ich obecności, lecz z ufnością poddajmy się ich prowadzeniu.

Zapraszamy więc Ciebie na Nowennę do Aniołów stróżów od 23 września do 1 października o godz. 7:30 przed poranną modlitwą różańcową w Radiu Jasna Góra.