Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Dekalog Rodzinny Prymasa Tysiąclecia

Dekalog Rodzinny Prymasa Tysiąclecia

Dekalog Rodzinny Prymasa Tysiąclecia to wakacyjna propozycja Radia Jasna Góra i próba odpowiedzenia na pytanie: "jak mądrze i pięknie żyć?". Ks. dr Jerzy Jastrzębski, kapłan Archidiecezji Warszawskiej, uczestnik prac Komitetu Organizacyjnego do spraw beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego, w dziesięciu katechezach odpowiada na to pytanie sięgając do życia i nauczania Prymasa Tysiąclecia.

Choć dla wielu osób bł. Prymas Tysiąclecia wydaje się być postacią z pomnika, to jednak bliższe poznanie jego nauczania sprawi, że odkryjesz iż jest on postacią z chodnika. Tak, bł. Prymas z jednej strony twardo stąpał po ziemi, ale z drugiej strony ufnie patrzył w niebo. Aby to wprowadzić w życie warto podpatrywać Maryję i św. Józefa, w których jak w lustrze odbija się Boże piękno. Nie chodzi tu jednak o kolejny zestaw ćwiczeń duchowych, ale o chodzenie w Bożej obecności, stałą łączność z Bogiem, czyli modlitwę, gdyż jak mówił bł. Prymas Tysiąclecia: „Tylko to co zostało przemodlone można bezpiecznie dać innym”. Kto potrafi to uczynić, ten jest na dobrej ścieżce do pełnienia woli Bożej nie tylko w kościele, ale wszędzie. Świętość jest bowiem dostępna dla wszystkich.

ks. Jerzy Jastrzębski – kapłan Archidiecezji Warszawskiej, pracuje w Wyższym Metropolitalnym Seminarium Duchownym w Warszawie. Od wielu lat promuje nauczanie Prymasa Tysiąclecia poprzez publikacje i rekolekcje w Polsce i za granicą. W 2013 roku obronił pracę doktorską poświęconą Prymasowi Tysiąclecia. Uczestniczy w pracach Komitetu Organizacyjnego do spraw beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego. Należy do Wspólnoty Emmanuel.

Metryka audycji:

Archiwalne odcinki: