Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

W domu Jasnogórskiej Jutrzenki Wolności

W domu Jasnogórskiej Jutrzenki Wolności

W domu Jasnogórskiej Jutrzenki Wolności" to audycja z udziałem kandydatów i członków Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. Co dwa tygodnie w Radiu Jasna Góra można usłyszeć relacje z modlitw, rekolekcji, konferencji, sympozjów i pielgrzymek. Przede wszystkim jednak prezentujemy świadectwa dorosłych i młodzieży, osób samotnych i rodzin, którzy mówią o modlitwie, służbie, abstynencji od alkoholu i drodze do wolności.

Autorem słów modlitwy do Jasnogórskiej Jutrzenki Wolności jest twórca Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, Sługa Boży ks. Franciszek Blachnicki.

Maryjo, Niepokalana Jutrzenko Wolności, Jasnogórska Pani, przy której my, Polacy zawsze byliśmy wolni. Ty jesteś źródłem Światła i Życia dla nas – ponieważ jako pierwsza z ludzi przyjęłaś Światłość Światła Jezusa i poszłaś za Nim, oddając Mu w posłuszeństwie i miłości całe swoje życie, aż po krzyż. Ty widzisz moją niewolę, która polega na tym, że często panuje we mnie ciemność błędu, niewiedzy, ułudy własnej wyobraźni i że żyje jeszcze dla siebie, opanowany pychą i miłością własną.

Wyzwól mnie, upraszając mi łaskę zanurzenia się wraz z Tobą w jedynym świetle, jakim jest Jezus, który wie kim jestem, czego chce ode mnie Ojciec i co jest dla mnie dobre. Wyzwól mnie, upraszając moc do zwyciężania egoizmu w przyjmowaniu krzyża i do życia dla Światła, dla Boga i braci przez bezinteresowną służbę i miłość.

Spraw, aby w moim wnętrzu zajaśniało światło i wytrysnęło źródło życia. Pomóż mi poznać Prawdę, która mnie wyzwoli i pójść za Jezusem, abym nie chodził w ciemności, ale miał Światło Życia. Amen

Na podstawie tej modlitwy powstała jedna z oazowych piosenek “O Matko z Częstochowskiego wizerunku”.

Metryka audycji:

Archiwalne odcinki: