Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo
Spotkanie Młodych w Wołczynie
Data
2019-07-08 - 2019-07-12
Tytuł:
Spotkanie Młodych w Wołczynie
Organizator:
Prowincja Krakowska Kapucynów
Informacje:

W dniach 8-12 lipca 2019 roku, odbędzie się Spotkanie Młodych w Wołczynie k. Kluczborka. Tegoroczne hasło spotkania „Odbudowani” nawiązuje do słów, które św. Franciszek z Asyżu usłyszał od Boga: „Idź i odbuduj mój Kościół”. – Narzędziami, które pomogą młodym w odbudowywaniu świątyni ich serc będą: Eucharystia, wspólna modlitwa, sakrament pojednania, wieczorne nabożeństwa i wspólnota. –  br. Piotr Kowalski - organizator wydarzenia.

Kapucyński festiwal tworzą również koncerty, konferencje, spotkania z ciekawymi ludźmi i... niepowtarzalny klimat pola namiotowego! Wśród zaproszonych w tym roku gości znaleźli się między innymi: bp Edward Kawa, Monika i Marcin Gomułkowie oraz br. Paweł Teperski OFMCap. Natomiast zagrają zespoły: niemaGOtu, Wyrwani Z Niewoli, TATO, a także KapEl’a.

Br. Mateusz Magiera, rzecznik prasowy, wspomniał o wyjątkowości tegorocznego spotkania: – Blisko tysiąc osób uczestniczy co roku w tym wielkim wydarzeniu. Ten rok jest jednak znamienny, ponieważ zbiegają się w nim dwa piękne jubileusze: 80 lecie istnienia Prowincji Krakowskiej Kapucynów oraz 25 Spotkanie Młodych w Wołczynie. To już ćwierć wieku „Wołczyna”! – Jeżeli masz od 15 do 30 lat to „Wołczyn” jest właśnie dla Ciebie! Nie zastanawiaj się długo, tylko wbijaj do nas! – tymi słowami br. Piotr zachęca młodych do wzięcia udziału w spotkaniu. Skorzystasz z propozycji Braci Kapucynów?