Get Adobe Flash player

Wydarzenia

 • W obchodzoną dziś uroczystość Najświętszego Serca Jezusa i dzień modlitw o świętość kapłanów na Jasnej Górze zanoszone są prośby w XVII-wiecznej Kaplicy Serca Pana Jezusa. W ołtarzu figura Chrystusa według objawień św. Małgorzaty Alacoque, ukazuje swoje gorejące Serce, otoczone koroną cierniową. 
  Podczas porannej Mszy św. abp senior Stanisław Nowak, tak wyjaśniał istotę dzisiejszego święta:
  Pielgrzymka Diabetyków, kadry i młodzieży z Ochotniczych Hufców Pracy, a także rozpoczynające się trzydniowe rekolekcje Bractwa Najświętszej Maryi Panny Królowej Korony Polskiej, to dzisiejsze główne wydarzenia jasnogórskie.
  O siłę do codziennej walki z chorobą, w Kaplicy Matki Bożej modlą się osoby dotknięte- cukrzycą. 
  – To poważna choroba, która odnotowuje rok rocznie coraz więcej przypadków, zauważa Anna Śliwińska. Prezes Zarządu Głównego Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków szacuje, że w Polsce jest zdiagnozowanych ok 3 mln osób. Natomiast od pół do nawet miliona może jeszcze nie wiedzieć, że żyje z cukrzycą:
  Aby zmniejszyć ryzyko zachorowania na cukrzycę, wystarczy wprowadzić kilka pro-zdrowotnych nawyków, mówi Janusz Przytocki, vice-prezes Zarządu Głównego Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków:
  W 27-ej Ogólnopolskiej Pielgrzymce Diabetyków uczestnicy ok 700-et osób.
  Z inicjatywy Bractwa Najświętszej Maryi Panny Królowej Korony Polski, popołudniu na Jasnej Górze rozpoczną się rekolekcje, które poprowadzi o. Enrique Porcu, charyzmatyczny kapłan z São Paulo, współzałożyciel wspólnoty „Przymierze Miłosierdzia”. 
  Myślą przewodnią ćwiczeń duchowych są słowa zaczerpnięte z biblijnej sceny zwiastowania Maryi „Duch Święty zstąpi na Ciebie i moc Najwyższego osłoni Cię” (Łk. 1,35)
  Jak podkreśla o. Porcu – w sercu Matki Jezusa jest miejsce dla każdego. Ona jest niezawodną Przewodniczką do Syna - na drodze wiary.
  Jak wyznała Maria-Emanuel Dziemian, starsza Bractwa NMP Królowej Korony Polski, czas rekolekcji wpisujący się w okres jubileuszu 300-lecia fundacji wspólnoty, będzie bez wątpienia wielkim wołaniem o wylanie Ducha Świętego na nowy rozdział historii Bractwa:
  W programie trzydniowych rekolekcji zaplanowano m.in. nabożeństwo Drogi Krzyżowej, Msze św., adoracje Najśw. Sakramentu i konferencje. Nie zabraknie też okazji do indywidualnych rozmów. 
  Bractwo Najświętszej Maryi Panny Królowej Korony Polski jest kontynuatorem Bractwa Koronacji Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej, które powołał do istnienia papież Klemens XI breve apostolskim „Cum sicut accepimus” z dnia 4 kwietnia 1718 r. Powstało ono z inicjatywy paulinów jasnogórskich. Uroczystością patronalną Bractwa jest święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny i rocznica koronacji Jasnogórskiego Wizerunku, która miała miejsce 8 września 1717 roku.
  36 godzin wysiłku dla Maryi. III Piesza Pielgrzymka „non stop” organizowana przez Grupę JG24 „Jasna Góra bez kompromisów” zmierza do częstochowskiego Sanktuarium. Pątnicy wyruszyli dziś o 9.00 z Jawiszowic, dotrą jutro na Apel, po pokonaniu 130 km.

Archiwum tekstowe

Projekt graficzny: Studio24h
/html>