Get Adobe Flash player

Wydarzenia

 • Za 150-lat fundacji dziękowały dziś na Jasnej Górze Siostry ze Zgromadzenia Córek Bożej Miłości, które jednocześnie prosiły o rychłą beatyfikacje założycielki matki Franciszki Lechner.
  Początki zgromadzenia sięgają roku 1868. Wówczas to do Wiednia z różnych wsi w poszukiwaniu lepszej przyszłości przybywało wiele dziewcząt. Czując się niejednokrotnie zagubione potrzebowały wsparcia. Ich potrzeby tak duchowe jak i materialne dostrzegła Franciszka Lechner. Dlatego też mottem swoich działań uczyniła słowa: „Czynić dobro, nieść radość, uszczęśliwiać i prowadzić do nieba”:
  Jak dodała s. Maria, ze Zgromadzenia Córek Bożej Miłości, dziś siostry podejmują apostolat wychowawczy, społeczny i duszpasterski służąc w szkołach, w przedszkolach, bursach dla studentek, a także w domach samotnej matki i w domach opieki. Swoją misję realizują również na Jasnej Górze:
  Poznać Boga, zaufać Bogu, wierzyć Bogu – to temat trzydniowych rekolekcji, które dziś popołudniu na Jasnej Górze zainauguruje Bractwo Najświętszej Maryi Panny Królowej Korony Polski.  
  Pierwszą w tym roku serie ćwiczeń duchowych poprowadzi biblista ks. dr Marek Wochna, wykładowca Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi.:
  Jak dodał o. Roman Wit, opiekun grupy, kolejne serie rekolekcji, zaplanowane na maj i wrzesień stanowić będą o przygotowaniach do obchodów 300-lecia fundacji Bractwa NMP Królowej Korony Polski:
  Główne obchody związane z jubileuszem powstania Bractwa zaplanowano na 8 września. 
  Dziś jeszcze w Sanktuarium rozpoczną się Jasnogórskie Dni Skupienia, Kongregacja Odpowiedzialnych Ruchu „Światło-Życie”. 
  Swoje przybycie zapowiedzieli przedstawiciele Katolickiego Stowarzyszenia Lekarzy Polskich oraz maturzyści z diec. elbląskiej, którzy podejmą nocne czuwanie modlitewne. 
  Do włączenia się w akcję zbiórki „Makulatury na Misję”, z której pozyskane fundusze zostaną przekazane na budowę studni głębinowej,  zachęca Stefania Kreczko, z Franciszkańskiego Zakonu Świeckich koordynująca  zbiórkę.
  Z pozyskanych jak dotąd funduszy udało się wybudować pięć głębinowych studni. Ostatnia z nich znajdująca się w Czadzie w miejscowości Gualko nosi imię Matki Bożej Jasnogórskiej. Tytuł ten został nadany z okazji jubileuszu 300-lecia koronacji Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. 
  Zbiórka „Makulatury na misję” odbywa się dziś i jutro na parkingu parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Częstochowie przy ul. Wręczyckiej 128. 
  Kontenery do których można składować zużyty papier są wystawione w godzinach od 8.00 do 17.00. Akcji niemal od samego początku patronuje Radio Jasna Góra.

Archiwum tekstowe

Projekt graficzny: Studio24h
/html>