Get Adobe Flash player

Wydarzenia

 • - Słowo Boga o małżeństwie i rodzinie jest niezmienne - przypomniał na Jasnej Górze bp Jan Wątroba. Przewodniczący Rady do Spraw Rodziny przy Konferencji Episkopatu Polski spotkał się z duszpasterzami rodzin i doradcami życia rodzinnego, by omówić aktualne zadania i wyzwania stojące przed nimi wynikające z Synodu Biskupów.

  Wymogiem czasu jest przywrócenie duszpasterstwu rodzin centralnego miejsca w duszpasterstwie ogólnym – podkreślił bp Jan Wątroba:  Pod hasłem „Wolność ukochana przez Maryję. Sztuka odnajdywania woli Bożej” rozpoczną się dziś rekolekcje Bractwa Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Poprowadzi je ks. Zbigniew Kapłański, diecezjalny duszpasterz nauczycieli oraz asystent Stowarzyszenia „Rodzina Rodzin”. Rekolekcje zakończą się w niedzielę po południu.

  O. Albert Szustak, opiekun bractwa wyjaśnia, że „Struktura dzisiejszej wspólnoty jest kontynuatorem Bractwa Koronacji NMP Częstochowskiej, które to zostało erygowane na Jasnej Górze breve apostolskim papieża Klemensa XI”:  Celem członków Bractwa Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski jest modlitwa za przyczyną Królowej Polski za lokalny oraz powszechny Kościół.

  Jasną Górę – jak każdego dnia nawiedzają pielgrzymi indywidualni i mniejsze grupy zorganizowane:  Dziś po Apelu Jasnogórskim rozpocznie się comiesięczne Jasnogórskie Czuwanie Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę

Archiwum tekstowe

Projekt graficzny: Studio24h
/html>