Get Adobe Flash player

Wydarzenia

 • Pod znakiem dziękczynienia Bogu, za dar wyniesienia jutro do chwały ołtarzy bł. Jana Pawła II i Jana XXIII swoje pielgrzymki na Jasnej Górze przeżywają m.in. wędkarze i członkowie Ruchu Rodzin Nazaretańskich.
  Choć jest nas mniej w tym roku z racji kanonizacji naszego Rodaka, to mimo wszystko deklarujemy duchową więź z tymi, którzy reprezentują nas na placu św. Piotra, podkreślił Maciej Brudziński:  Samo zaś wędkowanie nie jest rzeczą najważniejszą w pielęgnowaniu tej pasji, istotą jest obcowanie z pięknem natury, dodaje prezes zarządu okręgu w Częstochowie Polskiego Związku Wędkarskiego:  „Ku komunii z Chrystusem w rodzinie – śladami św. Jana Pawła II”, to temat 17. Międzynarodowej Pielgrzymki Ruchu Rodzin Nazaretańskich na Jasną Górę.
  O godz. 15.00 uczestnicy spotkania zgromadzą się w bazylice jasnogórskiej na wspólnotowej Mszy św.
  Wśród przybyłych na pielgrzymkę znaleźli się m.in. małżonkowie Nachtygar z diec. ełckiej:  Ważnym aktem na drodze ku świętości w ramach formacji w Ruchu Rodzin Nazaretańskich było ubiegłoroczne zawierzenie się wspólnoty Matce Bożej Jasnogórskiej. W ten sposób - dziś możemy za Błogosławionym Papieżem z Polski - nazywać siebie ludźmi zawierzenia, dodał Jan Konopko:  Ruch Rodzin Nazaretańskich jest maryjną wspólnotą działającą przy parafiach. Osoby w nim zrzeszone starają się zgłębiać w swoim życiu duchowość Świętej Rodziny z Nazaretu. Początki ruchu sięgają roku 1984. Jego założycielem był ks. Tadeusz Dajczer wraz z grupą osób świeckich.
  Wspólnoty RRN istnieją w ponad 40 krajach, na wszystkich kontynentach, gromadząc ok. 45 tys. osób.

  Jasna Góra jutro w dniu kanonizacji dwóch papieży Jana XXIII i Jana Pawła II połączona będzie specjalnym mostem modlitewnym z Watykanem. Pielgrzymi zgromadzeni przed szczytem będą uczestnikami tego wielkiego wydarzenia nie tylko dzięki telebimom, ale także poprzez udział we Mszy św. sprawowanej w tym samym czasie, co Eucharystia w Rzymie. Modlitwie przewodniczyć ma częstochowski biskup pomocniczy Antoni Długosz. Początek modlitwy o godz. 10.00.

Archiwum tekstowe

Projekt graficzny: Studio24h
/html>