Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Serwis informacyjny » Zapowiedź czuwania Papieskiej Unii Misyjnej


Poniedziałek, 02.12.2019

Zapowiedź czuwania Papieskiej Unii Misyjnej
'Z Maryją wyznajemy Chrystusa w Eucharystii' - to hasło tegorocznego czuwania Papieskiej Unii Misyjnej, które odbędzie się w najbliższy weekend na Jasnej Górze.

- Maryja jest dla nas Gwiazdą Przewodnią na misyjnej drodze i pierwszą Misjonarką, która dała Jezusa światu, dlatego przychodzimy właśnie do Niej - mówi ks. Maciej Będziński, Sekretarz Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary.

Czuwanie tradycyjnie będzie poprzedzone sesją misjologiczną, podczas której opowie o swojej pracy ks. Dariusz Buras, misjonarz z Kazachstanu, a ks. Tomasz Atłas i ks. Maciej Będziński podzielą się swoimi doświadczeniami z odwiedzin misjonarzy w Gabonie i Tanzanii.

W nawiązaniu do hasła czuwania, a tym samym roku duszpasterskiego, ks. Tomasz Herc poprowadzi wykład na temat misyjnego wymiaru Eucharystii.

Na sesję misjologiczną i czuwanie modlitewne są zaproszeni misjonarze, wolontariusze misyjni, grupy róż Żywego Różańca, Misyjnego Apostolstwa Chorych, referenci misyjni oraz wszyscy, którym bliskie są sprawy misji. Podczas spotkania dokona się zawierzenie misjonarzy z Centrum Formacji Misyjnej a także przyjęcie nowych członków do Papieskiej Unii Misyjnej.

Wydarzenie rozpocznie się już w najbliższą sobotę 7. grudnia, Eucharystią w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej sprawowaną o godz. 14.00.

Autor: AS

Zobacz również

Jasna Góra jest największą uczelnią duchowości i patriotyzmu - śp. bp Stanisław Stefanek

Jasna Góra jest największą uczelnią duchowości i patriotyzmu - śp. bp Stanisław Stefanek

Czwartek, 23.01.2020

Zmarły 17 stycznia biskup Stanisław Stefanek, pauliński konfrater został dziś pochowany w podziemiach katedry św. Michała Archanioła w Łomży, która w latach 1996-2011 stanowiła jego biskupią siedzibę.

Autor: AN

Maryjne drogi do świętości Prymasa Wyszyńskiego

Maryjne drogi do świętości Prymasa Wyszyńskiego

Czwartek, 23.01.2020

Na Jasnej Górze rozpoczyna się drugi etap przygotowań do beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego. 27 stycznia zainaugurowane zostaną spotkania zatytułowane "Maryjna droga do świętości Stefana Kardynała Wyszyńskiego".

Autor: AN

"Bóg u twoich stóp" - rozpoczyna się kolejna edycja Jasnogórskich Dni Skupienia

Czwartek, 23.01.2020

- Całe rekolekcje poświęcone są tematowi modlitwy. Rozważamy jej różne aspekty, sięgamy do pism patrystycznych i dokumentów Kościoła - mówi o. Marcin Ciechanowski, rekolekcjonista.

Autor: AN

Biskupie prymicje u Matki Bożej

Biskupie prymicje u Matki Bożej

Środa, 22.01.2020

- Bardzo mi zależało, żeby na początku swej posługi biskupiej przybyć na Jasną Górę, aby podziękować Matce Bożej i Jej się zawierzyć. Wybrałem dzień dzisiejszy, bo dziś wspomnienie św. Wincentego Pallottiego założyciela pallotynów, zgromadzenia do którego należę - powiedział ks. Adrian Galbas nowy biskup pomocniczy ełcki.

Autor: IT

Dziadek Jezusa też ma tu swoje miejsce

Dziadek Jezusa też ma tu swoje miejsce

Środa, 22.01.2020

Dziadek Jezusa, św. Joachim też ma swoje miejsce na Jasnej Górze. W lewej nawie bocznej bazyliki znajduje się jego ołtarz - św. Joachim prowadzi młodą Maryję.

Autor: IT

Powstanie Styczniowe a Jasna Góra

Powstanie Styczniowe a Jasna Góra

Środa, 22.01.2020

Dziś mija 157.rocznica Powstania Styczniowego największego zrywu narodowo-wyzwoleńczego Polaków.Wybuchło 22 stycznia 1863 roku, gdy Centralny Komitet Narodowy ogłosił się Tymczasowym Rządem Narodowym i wezwał naród do powstania przeciwko Rosji.

Autor: IT