Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Serwis informacyjny » Zapowiedź czuwania Papieskiej Unii Misyjnej


Poniedziałek, 02.12.2019

Zapowiedź czuwania Papieskiej Unii Misyjnej
'Z Maryją wyznajemy Chrystusa w Eucharystii' - to hasło tegorocznego czuwania Papieskiej Unii Misyjnej, które odbędzie się w najbliższy weekend na Jasnej Górze.

- Maryja jest dla nas Gwiazdą Przewodnią na misyjnej drodze i pierwszą Misjonarką, która dała Jezusa światu, dlatego przychodzimy właśnie do Niej - mówi ks. Maciej Będziński, Sekretarz Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary.

Czuwanie tradycyjnie będzie poprzedzone sesją misjologiczną, podczas której opowie o swojej pracy ks. Dariusz Buras, misjonarz z Kazachstanu, a ks. Tomasz Atłas i ks. Maciej Będziński podzielą się swoimi doświadczeniami z odwiedzin misjonarzy w Gabonie i Tanzanii.

W nawiązaniu do hasła czuwania, a tym samym roku duszpasterskiego, ks. Tomasz Herc poprowadzi wykład na temat misyjnego wymiaru Eucharystii.

Na sesję misjologiczną i czuwanie modlitewne są zaproszeni misjonarze, wolontariusze misyjni, grupy róż Żywego Różańca, Misyjnego Apostolstwa Chorych, referenci misyjni oraz wszyscy, którym bliskie są sprawy misji. Podczas spotkania dokona się zawierzenie misjonarzy z Centrum Formacji Misyjnej a także przyjęcie nowych członków do Papieskiej Unii Misyjnej.

Wydarzenie rozpocznie się już w najbliższą sobotę 7. grudnia, Eucharystią w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej sprawowaną o godz. 14.00.

Autor: AS

Zobacz również

By głosić Chrystusa po krańce ziemi - o misjach na Jasnej Górze

By głosić Chrystusa po krańce ziemi - o misjach na Jasnej Górze

Sobota, 07.12.2019

By zapał i pomysły zrodzone w Nadzwyczajnym Miesiącu Misyjnym stały się nowym otwarciem współpracy misyjnej i rodziły wielki dynamizm ewangelizacyjny - trwa modlitwa środowisk misyjnych w Polsce.

Autor: MS

Prawie 5 tys. pszczelarzy na dorocznej pielgrzymce

Prawie 5 tys. pszczelarzy na dorocznej pielgrzymce

Sobota, 07.12.2019

Pszczelarstwo to nie tylko sektor gospodarki rolnej, ale też, wśród młodych, moda na zdrowy tryb życia - zauważają właściciele pasiek. Ok. 5 tys. uczestników 31. Pielgrzymki Pszczelarzy dziękowało na Jasnej Górze za pracę i Boże dary. Mimo tegorocznej niestabilnej pogody wzrosła produkcja miodu.

Autor: MS

"Błogosławieni czystego serca"

Sobota, 07.12.2019

Adwentowe Dni Skupienia na Jasnej Górze przeżywają członkowie Ruchu Czystych Serc i Ruchu Czystych Serc Małżeństw. W rekolekcjach uczestniczy około 200 osób z Polski i z zagranicy.

Autor: AN

Apostołowie życia

Apostołowie życia

Sobota, 07.12.2019

Na Jasnej Górze trwa adwentowe spotkanie formacyjne organizatorów Marszów dla Życia i Rodziny. Do Sanktuarium przybyli reprezentacji ruchów pro-life z całej Polski.

Autor: AN

25. Krajowa Konferencja Pszczelarska

25. Krajowa Konferencja Pszczelarska

Piątek, 06.12.2019

Na temat bioróżnorodności w środowisku pszczół, jakości produktów oraz innowacyjności w medycynie jako szansie w apiterapii, rozmawiają dziś na Jasnej Górze uczestnicy 25. Krajowej Konferencji Pszczelarskiej.

Autor: MB

Wieczory Maryjne - ostatnia katecheza z Janem Pawłem II

Wieczory Maryjne - ostatnia katecheza z Janem Pawłem II

Piątek, 06.12.2019

'Zawierzenie do najdalszych granic miłości'. Profetyczny akt odmówiony przez Papieża i przez nas, to temat ostatniej katechezy z Janem Pawłem II, organizowanej w ramach Wieczorów Maryjnych w 40. rocznicę pielgrzymki Ojca Świętego na Jasną Górę.

Autor: MB