Get Adobe Flash player

Wydarzenia

 • „Maryja najpiękniejszym wzorem medytacji Słowa Bożego” to temat rozpoczynających się dziś na Jasnej Górze trzydniowych rekolekcji  Bractwa Najświętszej Maryi Panny Królowej Korony Polski.
  Mottem rekolekcji, które prowadzi o. Józef Augustyn, jezuita, profesor Akademii Ignatianium w Krakowie, jest werset z Księgi Apokalipsy: “A Niewiasta zbiegła na pustynię, gdzie miejsce ma przygotowane przez Boga” . O znaczeniu udania się na pustynię, jako przygotowaniu do wewnętrznej walki, mówi Maria Emanuel Dziemian, starsza Bractwa:  Bractwo NMP Królowej Korony Polski kontynuuje dziedzictwo duchowe Bractwa Koronacji NMP Częstochowskiej, które powołał do istnienia papież Klemens XI breve apostolskim w 1718 r. Celem członków wspólnoty, jak dodaje starsza Bractwa jest modlitwa za przyczyną Królowej Polski za lokalny oraz powszechny Kościół:  Matce Bożej pokłonili się dziś Piesi Pielgrzymi z trzech katowickich parafii: Mysłowic, Murcek oraz Knurowa. 36 – cio osobowej kompanii, która w ciągu 3 dni pokonała 80 km, przewodził ks. Andrzej Wieczorek. Jak podkreślił w tym roku przed przygotowaniami do wymarszu zawiodła logistyka wobec czego szczególnie cenne okazały się wiara i ufność:  W pielgrzymce katowickiej w tym roku wędrowała duża grupa młodzieży:  Ostatni dzień rekolekcji  powołaniowych, odbywających się w Kokotku, na Jasnej Górze przeżywa 45 – cio osobowa grupa młodzieży, której opiekunem jest o. Krzysztof Jurewicz, oblat Maryi Niepokalanej. Jak powiedział misjonarz, tygodniowy kontakt młodych ludzi z Eucharystią i Słowem Bożym już teraz przynosi obfite owoce:  Misjonarze oblaci Maryi Niepokalanej w ciągu roku prowadzą kilka turnusów rekolekcji powołaniowych, podczas których młodzież ma okazję do rozeznawania swej drogi życiowej.

  W ostatnich dniach wakacji na Jasną Górę przybywają  też rodziny z dziećmi oraz pielgrzymi indywidualni, dziękując Matce Bożej za miniony rok oraz zawierzając Jej opiece swych bliskich.  Z indywidualnym zawierzeniem do Matki Bożej  podobnie jak Pani Zuzanna przybywa wielu pielgrzymów z kraju i z zagranicy:  Późnym popołudniem na Jasnej Górze modlić się dziś będzie wspólnota Czcicieli Królowej Pokoju.

Archiwum tekstowe

Projekt graficzny: Studio24h
/html>