Get Adobe Flash player

Wydarzenia

 • Tu Radio Jasna Góra – po raz pierwszy ten rozpoznawalny sygnał nie tylko w Polsce, ale również poza granicami kraju, zabrzmiał 18 lat temu.

  25 marca 1995 r. Rozgłośnia Narodowego Sanktuarium Matki Bożej Jasnogórskiej wyemitowała swój pierwszy program.

  Początkowo Radio Jasna Góra obejmowało swoim zasięgiem najbliższe okolice. Obecnie sygnał z nadajników naziemnych dociera nie tylko na teren arch. częstochowskiej, ale również do diecezji sąsiednich. Poprzez nadajnik satelitarny oraz internet można nas słuchać także poza granicami kraju.

  Transmisją, która do dziś gromadzi największą liczbę słuchaczy jest Apel Jasnogórski, emitowany bezpośrednio z Kaplicy Matki Bożej o 21.00.  Rozgłośnia pełni ewangelizacyjną oraz patriotyczną misję sanktuarium maryjnego nazywanego Duchową Stolicą Polski. Audycje przygotowywane przez radiowy zespół odzwierciedlają życie Kościoła, Jasnej Góry oraz wielu wspólnot, pokazując ich bogactwo i różnorodność.


   Abp Wacław Depo, przewodniczący Rady ds. Środków Społecznego Przekazu przy KEP, podczas sobotniej Mszy św. rocznicowej, dziękował za Prawdę, którą Radio przekazuje i do której dąży:  Zespół Radia Jasna Góra tworzą ojcowie i bracia paulini,  siostry zakonne oraz kilkanaście osób świeckich.

  Trwa Wielki Tydzień - okres bezpośredniego przygotowania duchowego do Triduum Paschalnego i Świąt Wielkanocnych. Jest to czas skupienia i przeżywania Męki Chrystusa.  Najliczniej pielgrzymuje dziś młodzież: gimnazjaliści i maturzyści.


  Sporą grupę stanowią studenci i grono wykładowców Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu z założycielem uczelni o. Tadeuszem Rydzykiem:


  Nawiązując do 18 rocznicy powstania Radia Jasna Góra, o. Tadeusz Rydzyk życzył pracownikom i słuchaczom naszej rozgłośni wzrastania w świętości i odczytywania znaków czasu w duchu realizmu chrześcijańskiego:  W  Duszpasterstwie Młodzieżowym na Halach w kaplicy św. Józefa  trwają rekolekcje wielkopostne.  Konferencje o godz. 19.00. głosi o. o. Wojciech Dec.

  Spowiedź na Halach odbędzie jutro po Mszy św., która rozpocznie się o godzinie 19.00. Natomiast z sakramentu pokuty i pojednania można skorzystać codziennie na Jasnej Górze od godz. 6.15 do 19.30.

Archiwum tekstowe

Projekt graficzny: Studio24h
/html>