Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Serwis informacyjny » Niezwykły Pielgrzym


Poniedziałek, 07.10.2019

Niezwykły Pielgrzym
Jasną Górę po pięciu dniach pobytu opuścił dziś niezwykły pielgrzym Olivier Pieczonka, Francuz polskiego pochodzenia, który od kilku lat pieszo przemierza Europę, pokonując dziennie od 25 - do 30 km.
Podróżuje z jednym plecakiem bez pieniędzy i socjalnego zabezpieczenia, zatrzymuje się na nocleg przy kościołach lub klasztorach. Zapytany o to, jakie są jego najbliższe plany odpowiada, że nie wie, bo to nie on, tylko Maryja prowadzi po kolejnych świątyniach kontynentu. Matkę Bożą nazywa swoją przewodniczką nie tylko duchową ale i przewodniczką trwającej wciąż pielgrzymki. Jej powierza to gdzie będzie spał i co będzie jadł.

Olivier doświadczył w dzieciństwie i młodzieńczym życiu wielu trudnych a nawet skrajnych sytuacji, ale jest szczęśliwy, bo ostatecznie wydarzenia te skłoniły go do prowadzenia pielgrzymiego stylu życia, któremu zawdzięcza poznanie wielu wartościowych i otwartych ludzi.
Jak mówi, atutem tej niezwykłej pielgrzymki jest czas, który w całości może poświęcić na pogłębianie relacji z Bogiem.

W trakcie trwającej od 10 ciu lat pielgrzymki Olivier drugi raz nawiedził Matkę Bożą Częstochowską. Pierwszy raz modlił się w Sanktuarium cztery lata temu, podczas odbywających się w Polsce Światowych Dni Młodzieży i spotkania na Jasnej Górze z Ojcem Świętym Franciszkiem.

Autor: IB

Zobacz również

Jak Wyszyński - Soli Deo

Jak Wyszyński - Soli Deo

Poniedziałek, 21.10.2019

Z dziękczynieniem za kardynała Stefana Wyszyńskiego, za jego zapowiedzianą beatyfikację i inspirowane jego nauczaniem środowisko formacji na Jasną Górę przybyli z Warszawy przedstawiciele Akademickiego Stowarzyszenia Katolickiego Soli Deo

Autor: BZ

Patriotyzm Stanisława Moniuszki i Jana Pawła II

Patriotyzm Stanisława Moniuszki i Jana Pawła II

Poniedziałek, 21.10.2019

Utwory ze "Śpiewnika domowego" zabrzmiały na Jasnej Górze w czasie koncertu "Tradycja i polskość w pieśniach Stanisława Moniuszki".

Autor: BZ

Dziekan Roty Rzymskiej z modlitwą za papieża

Dziekan Roty Rzymskiej z modlitwą za papieża

Poniedziałek, 21.10.2019

Z modlitwą za papieża Franciszka i w intencji Trybunału Jasną Górę nawiedził ks. Pio Vito Pinto, dziekan Roty Rzymskiej, prof. prawa i prawa kanonicznego, bliski współpracownik Ojca Świętego.

Autor: IT

U Matki Misji

U Matki Misji

Poniedziałek, 21.10.2019

W błaganie misyjne Kościoła "za ochrzczonych i posłanych" włączona jest także Jasna Góra. Tu codziennie podczas wieczornego Apelu rozbrzmiewa modlitwa zaproponowana przez papieża Franciszka. W Nadzwyczajnym Miesiącu Misyjnym liczniej przybywają też ci, którzy głoszą Dobrą Nowinę w różnych częściach świata.

Autor: BZ

Międzynarodowy Festiwal Chóralnej Pieśni Maryjnej

Międzynarodowy Festiwal Chóralnej Pieśni Maryjnej

Niedziela, 20.10.2019

W bazylice jasnogórskiej odbył się dziś koncert finałowy w ramach X Międzynarodowego Festiwalu Chóralnej Pieśni Maryjnej.

Autor: MB

Zawierzyć Matce życie na emigracji

Zawierzyć Matce życie na emigracji

Niedziela, 20.10.2019

W obchodzoną dziś w Kościele Niedziele Misyjną, a jednocześnie w Nadzwyczajnym Miesiącu Misyjnym, w Kaplicy Matki Bożej modliła się grupa wiernych z Polskiej Misji Katolickiej prowadzonej przez Towarzystwo Chrystusowe dla Polonii Zagranicznej we Francji.

Autor: MB