Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Serwis informacyjny » Z "Niedzielą" w nowe czasy


Poniedziałek, 09.09.2019

Z
W przeddzień 53. Światowego Dnia Środków Społecznego Przekazu, który w Kościele w Polsce obchodzony będzie w tym roku w niedzielę, 15 września na Jasnej Górze swoją doroczną pielgrzymkę przeżywać będą redaktorzy, pracownicy i czytelnicy Tygodnika Katolickiego "Niedziela".

Mówi ks. Jarosław Grabowski, redaktor naczelny pisma.

Pielgrzymka to dla pracowników i czytelników "Niedzieli" nie tylko czas formacji duchowej, ale i intelektualnej. Po Mszy Świętej na Jasnej Górze redaktor naczelny tygodnika zaprasza do siedziby redakcji, przy ul. 3 Maja, na serię wykładów, która rozpocznie się konferencją metropolity częstochowskiego arcybiskupa Wacława Depo, przewodniczącego Rady KEP ds. Środków Społecznego Przekazu.

Pierwszy numer Tygodnika Katolickiego"'Niedziela” ukazał się 4 kwietnia 1926 roku. Pismo zostało utworzone wkrótce po tym, jak papież Pius XI bullą "Vixdum Poloniae unitas” z 1925 roku powołał do istnienia diecezję częstochowską.

Dzisiaj "Niedziela” to nie tylko tygodnik katolicki o zasięgu ogólnopolskim i polonijnym, to instytucja multimedialna z własnym studiem internetowym, radiowym i telewizyjnym.

Autor: AN

Zobacz również

Wiara i rozum: interdyscyplinarność mariologii

Wiara i rozum: interdyscyplinarność mariologii

Wtorek, 25.02.2020

Na Jasnej Górze zakończyło się Ogólnopolskie Sympozjum Naukowe "Jasnogórska Matka Kościoła". W konferencji uczestniczyli nie tylko teologowie, ale także przedstawiciele innych dyscyplin naukowych.

Autor: AN

Nieustająca modlitwa

Nieustająca modlitwa

Wtorek, 25.02.2020

Na Jasnej Górze trwa 40-godzinne nabożeństwo przygotowujące nas do Wielkiego Postu. W modlitwie uczestniczą grupy działające i posługujące na Jasnej Górze.

Autor: AN

Wszystkie drogi prowadzą na Jasną Górę

Wszystkie drogi prowadzą na Jasną Górę

Wtorek, 25.02.2020

Narodowe Sanktuarium Polaków nawiedził biskup Kazimierz Wielikosielec z Pińska na Białorusi.

Autor: AN

Eklezjalność i Maryjność

Eklezjalność i Maryjność

Poniedziałek, 24.02.2020

11.ogólnopolskie sympozjum naukowe 'Jasnogórska Matka Kościoła' rozpoczęło się dziś na Jasnej Górze. Dwudniowe spotkanie naukowców z kraju i zagranicy wpisuje się w przygotowania do beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego i jest okazją do przypomnienia o jego Maryjnej duchowości.

Autor: IT

Modlitwa o trzeźwość Narodu

Modlitwa o trzeźwość Narodu

Poniedziałek, 24.02.2020

Szczególne błaganie o trzeźwość Narodu trwa także na Jasnej Górze. To też odpowiedź na realizację Ślubów Narodu z 1956r. i wezwanie kard. Wyszyńskiego do walki z grzechem pijaństwa.

Autor: IT

Sympozjum

Sympozjum "Jasnogórska Matka Kościoła"

Poniedziałek, 24.02.2020

"Jasnogórska Matka Kościoła" - to temat dwudniowego Ogólnopolskiego Sympozjum Naukowego organizowanego na Jasnej Górze przez Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie, Jasnogórski Instytut Maryjny Zakonu Paulinów oraz Komitet Nauk Teologicznych Polskiej Akademii Nauk.

Autor: mb