Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Serwis informacyjny » Bezpieczeństwu socjalnemu Polski nic nie grozi


Niedziela, 08.09.2019

Bezpieczeństwu socjalnemu Polski nic nie grozi
Bezpieczeństwu socjalnemu Polski nic nie grozi - zapewniają władze i pracownicy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, którzy na Jasnej Górze dziękowali za podwójny jubileusz - 85 - lecia istnienia i 10 -lecia pielgrzymowania do Matki Bożej.

- Powierzamy dziś stojące przed nami coraz to nowe zadania i wyzwania - powiedziała profesor Gertruda Uścińska, prezes ZUS:

Centralnym punktem pielgrzymki była Msza Święta sprawowana w Jasnogórskiej Bazylice, której przewodniczył ks. Jarosław Sroka, duszpasterz tej grupy zawodowej.

- Wiemy wszyscy o tym, że Zakład Ubezpieczeń Społecznych wszystkich ludzkich spraw nie załatwi, nie będzie tak, że będziecie takim dobrym wujkiem, to jest niemożliwe, ale to, co robicie, zasługuje na wielkie słowa podziękowania - mówił w homilii ks. Jarosław Sroka:

Zakład Ubezpieczeń Społecznych powstał 24 października 1934 roku na mocy rozporządzenia Prezydenta RP Ignacego Mościckiego. Od 85 lat jest najważniejszą instytucją polskiego systemu ubezpieczeń społecznych.

Autor: AN

Zobacz również

Wiara i rozum: interdyscyplinarność mariologii

Wiara i rozum: interdyscyplinarność mariologii

Wtorek, 25.02.2020

Na Jasnej Górze zakończyło się Ogólnopolskie Sympozjum Naukowe "Jasnogórska Matka Kościoła". W konferencji uczestniczyli nie tylko teologowie, ale także przedstawiciele innych dyscyplin naukowych.

Autor: AN

Nieustająca modlitwa

Nieustająca modlitwa

Wtorek, 25.02.2020

Na Jasnej Górze trwa 40-godzinne nabożeństwo przygotowujące nas do Wielkiego Postu. W modlitwie uczestniczą grupy działające i posługujące na Jasnej Górze.

Autor: AN

Wszystkie drogi prowadzą na Jasną Górę

Wszystkie drogi prowadzą na Jasną Górę

Wtorek, 25.02.2020

Narodowe Sanktuarium Polaków nawiedził biskup Kazimierz Wielikosielec z Pińska na Białorusi.

Autor: AN

Eklezjalność i Maryjność

Eklezjalność i Maryjność

Poniedziałek, 24.02.2020

11.ogólnopolskie sympozjum naukowe 'Jasnogórska Matka Kościoła' rozpoczęło się dziś na Jasnej Górze. Dwudniowe spotkanie naukowców z kraju i zagranicy wpisuje się w przygotowania do beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego i jest okazją do przypomnienia o jego Maryjnej duchowości.

Autor: IT

Modlitwa o trzeźwość Narodu

Modlitwa o trzeźwość Narodu

Poniedziałek, 24.02.2020

Szczególne błaganie o trzeźwość Narodu trwa także na Jasnej Górze. To też odpowiedź na realizację Ślubów Narodu z 1956r. i wezwanie kard. Wyszyńskiego do walki z grzechem pijaństwa.

Autor: IT

Sympozjum

Sympozjum "Jasnogórska Matka Kościoła"

Poniedziałek, 24.02.2020

"Jasnogórska Matka Kościoła" - to temat dwudniowego Ogólnopolskiego Sympozjum Naukowego organizowanego na Jasnej Górze przez Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie, Jasnogórski Instytut Maryjny Zakonu Paulinów oraz Komitet Nauk Teologicznych Polskiej Akademii Nauk.

Autor: mb