Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Serwis informacyjny » Przybywajmy, by uradować serce Matki


Czwartek, 22.08.2019

Przybywajmy, by uradować serce Matki
Na Jasnej Górze trwają przede wszystkim duchowe przygotowania do zbliżającej się uroczystości Matki Bożej Częstochowskiej. Wieczorem sprawowane są Msze św. nowennowe ze specjalnymi kazaniami, w dzień licznie, również pieszo, wciąż przybywają pielgrzymi, którzy już włączają się w odpustowe świętowanie.

- Główną intencją tegorocznych obchodów uroczystości będzie dziękczynienie za obecność Maryi w tajemnicy życia Kościoła i naszego Narodu, zwłaszcza za I pielgrzymkę Jana Pawła II do Polski w jej 40.rocznicę - powiedział przeor Jasnej Góry, o, Marian Waligóra.

Do postawy Jana Pawła II, który całkowicie oddał się Maryi i sam nazwał siebie człowiekiem zawierzenia, którego nauczył się w jasnogórskiej kaplicy, nawiązują tegoroczne kazania nowennowe, które głosi o. Michał Lukoszek, zastępca generała Paulinów.

Nowenna jest okazją do podjęcia trudu pieszego pielgrzymowania także przez
częstochowian, którzy według wyznaczonej kolejności przybywają ze swoich parafii.

Paulini podkreślają, że wobec tak wielu aktów profanacji również Maryi obecnej w Jasnogórskiej Ikonie, odpust będzie też przebłaganiem i modlitwą za tych, którzy nie rozumieją naszych wartości, szydzą i wyśmiewają się z nich.
Przypominają, że jest to czas 'duchowej łączności Narodu z Królową Polski'. Suma z udziałem Episkopatu odprawiona zostanie o godz. 11.00.
- Przybywajmy, by uradować serce Tej, która jest naszą Matką - zaprasza jasnogórski przeor.

Autor: IT

Zobacz również

By głosić Chrystusa po krańce ziemi - o misjach na Jasnej Górze

By głosić Chrystusa po krańce ziemi - o misjach na Jasnej Górze

Sobota, 07.12.2019

By zapał i pomysły zrodzone w Nadzwyczajnym Miesiącu Misyjnym stały się nowym otwarciem współpracy misyjnej i rodziły wielki dynamizm ewangelizacyjny - trwa modlitwa środowisk misyjnych w Polsce.

Autor: MS

Prawie 5 tys. pszczelarzy na dorocznej pielgrzymce

Prawie 5 tys. pszczelarzy na dorocznej pielgrzymce

Sobota, 07.12.2019

Pszczelarstwo to nie tylko sektor gospodarki rolnej, ale też, wśród młodych, moda na zdrowy tryb życia - zauważają właściciele pasiek. Ok. 5 tys. uczestników 31. Pielgrzymki Pszczelarzy dziękowało na Jasnej Górze za pracę i Boże dary. Mimo tegorocznej niestabilnej pogody wzrosła produkcja miodu.

Autor: MS

"Błogosławieni czystego serca"

Sobota, 07.12.2019

Adwentowe Dni Skupienia na Jasnej Górze przeżywają członkowie Ruchu Czystych Serc i Ruchu Czystych Serc Małżeństw. W rekolekcjach uczestniczy około 200 osób z Polski i z zagranicy.

Autor: AN

Apostołowie życia

Apostołowie życia

Sobota, 07.12.2019

Na Jasnej Górze trwa adwentowe spotkanie formacyjne organizatorów Marszów dla Życia i Rodziny. Do Sanktuarium przybyli reprezentacji ruchów pro-life z całej Polski.

Autor: AN

25. Krajowa Konferencja Pszczelarska

25. Krajowa Konferencja Pszczelarska

Piątek, 06.12.2019

Na temat bioróżnorodności w środowisku pszczół, jakości produktów oraz innowacyjności w medycynie jako szansie w apiterapii, rozmawiają dziś na Jasnej Górze uczestnicy 25. Krajowej Konferencji Pszczelarskiej.

Autor: MB

Wieczory Maryjne - ostatnia katecheza z Janem Pawłem II

Wieczory Maryjne - ostatnia katecheza z Janem Pawłem II

Piątek, 06.12.2019

'Zawierzenie do najdalszych granic miłości'. Profetyczny akt odmówiony przez Papieża i przez nas, to temat ostatniej katechezy z Janem Pawłem II, organizowanej w ramach Wieczorów Maryjnych w 40. rocznicę pielgrzymki Ojca Świętego na Jasną Górę.

Autor: MB