Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Serwis informacyjny » Z domu Matki Życia


Środa, 14.08.2019

Z domu Matki Życia
Strażacy, żołnierze, bezdomni, więźniowie, niewidomi i ci na wózkach, dzieci, młodzież, emeryci i ci w sile wieku. Ok. 20 tysięcy osób w 14 dużych pieszych pielgrzymkach dotarło dziś na Jasną Górę. Najliczniejszą była najbardziej znana i jedna z najstarszych prowadzona przez Paulinów 308.Warszawska Pielgrzymka Piesza.

Z Warszawy przyszło aż 5 pielgrzymek. Wszystkie kard. Kazimierz Nycz zaprosił do modlitwy o rychłą beatyfikację Prymasa Stefana Wyszyńskiego, by i dla naszego pokolenia był on przewodnikiem:

Paulińska pielgrzymka warszawska podążała z Domu Matki Życia i była przygotowaniem do podniesienia do rangi sanktuarium kościoła św.Ducha, z którego wyrusza. Świątynia od ponad 30 lat jest ośrodkiem krzewienia Duchowej Adopcji w obronie życia nienarodzonych. To odpowiedź na realizację Jasnogórskich Ślubów Narodu.

I te grupy, które dziś przybyły a zwłaszcza ta nazywana 'matką' pielgrzymek, warszawska, przepraszały za profanację Jasnogórskiej Ikony. Za okazaną jedność w obronie Matki Chrystusa podziękował Generał Paulinów, o. Arnold Chrapkowski:

Odpust Wniebowzięcia w tym roku jest dziękczynieniem w stulecie wznowienia stosunków dyplomatycznych między Stolicą Apostolską a Polską.

Autor: IT

Zobacz również

By głosić Chrystusa po krańce ziemi - o misjach na Jasnej Górze

By głosić Chrystusa po krańce ziemi - o misjach na Jasnej Górze

Sobota, 07.12.2019

By zapał i pomysły zrodzone w Nadzwyczajnym Miesiącu Misyjnym stały się nowym otwarciem współpracy misyjnej i rodziły wielki dynamizm ewangelizacyjny - trwa modlitwa środowisk misyjnych w Polsce.

Autor: MS

Prawie 5 tys. pszczelarzy na dorocznej pielgrzymce

Prawie 5 tys. pszczelarzy na dorocznej pielgrzymce

Sobota, 07.12.2019

Pszczelarstwo to nie tylko sektor gospodarki rolnej, ale też, wśród młodych, moda na zdrowy tryb życia - zauważają właściciele pasiek. Ok. 5 tys. uczestników 31. Pielgrzymki Pszczelarzy dziękowało na Jasnej Górze za pracę i Boże dary. Mimo tegorocznej niestabilnej pogody wzrosła produkcja miodu.

Autor: MS

"Błogosławieni czystego serca"

Sobota, 07.12.2019

Adwentowe Dni Skupienia na Jasnej Górze przeżywają członkowie Ruchu Czystych Serc i Ruchu Czystych Serc Małżeństw. W rekolekcjach uczestniczy około 200 osób z Polski i z zagranicy.

Autor: AN

Apostołowie życia

Apostołowie życia

Sobota, 07.12.2019

Na Jasnej Górze trwa adwentowe spotkanie formacyjne organizatorów Marszów dla Życia i Rodziny. Do Sanktuarium przybyli reprezentacji ruchów pro-life z całej Polski.

Autor: AN

25. Krajowa Konferencja Pszczelarska

25. Krajowa Konferencja Pszczelarska

Piątek, 06.12.2019

Na temat bioróżnorodności w środowisku pszczół, jakości produktów oraz innowacyjności w medycynie jako szansie w apiterapii, rozmawiają dziś na Jasnej Górze uczestnicy 25. Krajowej Konferencji Pszczelarskiej.

Autor: MB

Wieczory Maryjne - ostatnia katecheza z Janem Pawłem II

Wieczory Maryjne - ostatnia katecheza z Janem Pawłem II

Piątek, 06.12.2019

'Zawierzenie do najdalszych granic miłości'. Profetyczny akt odmówiony przez Papieża i przez nas, to temat ostatniej katechezy z Janem Pawłem II, organizowanej w ramach Wieczorów Maryjnych w 40. rocznicę pielgrzymki Ojca Świętego na Jasną Górę.

Autor: MB