Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Serwis informacyjny » Mocni Duchem


Wtorek, 13.08.2019

Mocni Duchem
Dziś na Jasnej Górze kolejny dzień pielgrzymkowego szczytu. Przybędzie aż 12 kompanii pieszych a w nich kilkanaście tysięcy osób. Przyjadą też grupy rowerowe, a nawet pielgrzymka biegowa. Np. z Pelplina, Szczecina, Koszalina, Kołobrzegu, Drohiczyna i Rzeszowa już są.

Pielgrzymka rzeszowska odbywa się pod hasłem 'Musicie być mocni'. - To dla przypomnienia pierwszej wizyty apostolskiej Jana Pawła II do Polski z 1979r. - podkreśla ordynariusz bp Jan Wątroba i dodaje:

Pielgrzymki, obok wymiaru religijnego, są także wielką szkołą patriotyzmu:


Przyjdą jeszcze pielgrzymi z Zagłębia Dąbrowskiego, prastarego Kalisza, historycznej stolicy Kujaw - Włocławka. Najliczniej, bo prawie 7 tys. wiernych spodziewanych jest z Radomia.
Najstarszą, bo już 382. będzie pielgrzymka kaliska.
Pokonując 400 km, po raz 23. przyjdzie pielgrzymka Słowaków z paulińskiej parafii pw. Narodzenia Marii Panny w Vranov nad Toplou.
Ostatnią grupą, która przybędzie dziś pod jasnogórski Szczyt, będzie Piesza Pielgrzymka Diec. Łomżyńskiej

Autor: MS

Zobacz również

Pamięci Marszałka Piłsudskiego

Pamięci Marszałka Piłsudskiego

Czwartek, 22.08.2019

Na Jasnej Górze odbyła się doroczna Pielgrzymka Związku Piłsudczyków Rzeczypospolitej Polskiej.

Autor: IT

Niestrudzona pątniczka

Niestrudzona pątniczka

Czwartek, 22.08.2019

95-letnia Emma Morosini, która wybrała się w samotną pieszą pielgrzymkę na Jasną Górą pokonując ok. 1 tys.km jest już u celu. - Ostatnie owoce mojego życia: modlitwę o pokój na świecie, za kapłanów i młodych chciałam przynieść tutaj Matce Bożej - powiedziała pątniczka.

Autor: IT

Halembianie już na imieninach Maryi

Halembianie już na imieninach Maryi

Czwartek, 22.08.2019

Halembianie dominują dziś na Jasnej Górze. Z dzielnicy Rudy Śląskiej 170-osób dotarło w pielgrzymce pieszej. Do nich aż 10. autokarami dołączyli inni. Wszyscy świętują już imieniny Maryi, podtrzymując zwyczaj przybywania do Sanktuarium przed uroczystością Matki Bożej Częstochowskiej.

Autor: IT

Przybywajmy, by uradować serce Matki

Przybywajmy, by uradować serce Matki

Czwartek, 22.08.2019

Na Jasnej Górze trwają przede wszystkim duchowe przygotowania do zbliżającej się uroczystości Matki Bożej Częstochowskiej. Wieczorem sprawowane są Msze św. nowennowe ze specjalnymi kazaniami, w dzień licznie, również pieszo, wciąż przybywają pielgrzymi, którzy już włączają się w odpustowe świętowanie.

Autor: IT

'Babcia pątniczka' z Włoch już u celu

'Babcia pątniczka' z Włoch już u celu

Środa, 21.08.2019

95-letnia Emma Morosini, Włoszka, która wybrała się w samotną pieszą pielgrzymkę na Jasną Górą pokonując ok. 1 tys.km jest już u celu

Autor: IT

 Z nadzieją w nowy rok szkolny

Z nadzieją w nowy rok szkolny

Środa, 21.08.2019

Co znaczy wypełniać swoje zadania wobec uczniów szkoły katolickiej? Apostolski wymiar szkoły katolickiej. Pod takim hasłem u progu nowego roku szkolnego na Jasnej Górze odbywa się Ogólnopolska Konferencja Dyrektorów Szkół Katolickich.

Autor: IB