Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Serwis informacyjny » Egzorcyści: o zagrożeniach duchowych i miłości Jezusa


Czwartek, 11.07.2019

Egzorcyści: o zagrożeniach duchowych i miłości Jezusa
Czwarty i przedostatni dzień trwa spotkanie egzorcystów i osób związanych z posługą uwalniania. Na Jasnej Górze w modlitewno-formacyjnej konferencji udział bierze prawie czterysta osób z trzech kontynentów.
Egzorcyści nie mają wątpliwości - złe duchy, czyli upadłe anioły, szatan jako byt osobowy, istnieją i robią co mogą, by krzywdzić ludzi. Jednak największym problemem jest dziś to, że nie wierzymy w żywą obecność Jezusa, który kocha każdego człowieka. Dlatego, jak przypomina ks. Janusz Czenczek, koordynator księży egzorcystów z ramienia Konferencji Episkopatu Polski, najważniejszym ich zadaniem jest głoszenie miłości Boga i profilaktyka.
- Zagrożeniem jest wszystko co jest grzechem, a że podobnie jak w świecie fizycznym, również i duchowym nie ma pustki, to jeśli odrzucamy Jezusa i sakramenty, przestrzeń wypełnia Zły - zauważa kapłan:

Zdaniem egzorcystów problem braku przebaczenia pojawia się także dlatego, że w zlaicyzowanym świecie jesteśmy ukierunkowani tylko na siebie. O czym przypomniał także gość konferencji emerytowany kard. Paul Josef Cordes z Watykanu:

O. Sergiusz Niziński, karmelita pełniący posługę egzorcysty w archidiecezji poznańskiej - wskazuje na dwie podstawowe przyczyny, decydujące o wzroście popularności tematów dotyczących egzorcyzmów i zagrożeń duchowych.

Posługa egzorcysty została przywrócona wraz z rozwojem odnowy charyzmatycznej - przypomina ks. Eugeniusz Derdziuk, egzorcysta z diecezji zamojsko-lubaczowskiej.

Polscy egzorcyści na zjazdach formacyjnych spotykają się dwa razy w roku w różnych miejscach, natomiast w ramach Międzynarodowego Stowarzyszenia Posługi Uwalniania co dwa lata na Jasnej Górze.

Autor: IT

Zobacz również

 U Matki Bożej Szkaplerznej na Jasnej Górze

U Matki Bożej Szkaplerznej na Jasnej Górze

Wtorek, 16.07.2019

Dziś największy lipcowy odpust maryjny na Jasnej Górze. Z udziałem kilku tysięcy wiernych, głównie pieszych pielgrzymów, obchodzone jest wspomnienie Matki Bożej z Góry Karmel, zwanej Szkaplerzną.

Autor: MS

 4 tys. pieszych pątników przybyło na największy lipcowy odpust maryjny na Jasnej Górze

4 tys. pieszych pątników przybyło na największy lipcowy odpust maryjny na Jasnej Górze

Wtorek, 16.07.2019

O wstawiennictwo Maryi w wiernym naśladowaniu Jej Syna modlili się dziś jasnogórscy pielgrzymi, którzy przybyli na największy lipcowy odpust maryjny obchodzony we wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel, nazywane także świętem Matki Bożej Szkaplerznej. W pielgrzymkach pieszych dotarło ok. 4 tys. pątników.

Autor: MS

Z Maryją w nowe czasy

Z Maryją w nowe czasy

Poniedziałek, 15.07.2019

Na Jasnej Górze dziś pierwszy tzw. pielgrzymkowy szczyt. Na święto Matki Bożej Szkaplerznej przybyły tysiące pątników. 85. kompania poznańska szła "Z Maryją w nowe czasy" i wpisywała się w trwający w archidiecezji poznańskiej czas nawiedzenia kopii Cudownego Obrazu.

Autor: BZ

Przemyscy pątnicy już u Matki

Przemyscy pątnicy już u Matki

Poniedziałek, 15.07.2019

Ok.1,2 tys. pątników, w 10 grupach, w biało-czerwonych barwach, z portretami świętych niesieni archidiecezjalną sztafetą modlitwy różańcowej na Jasną Górę dotarła 39.piesza pielgrzymka przemyska.

Autor: IT

Rodzina Radia Maryja z modlitwą na Jasnej Górze

Rodzina Radia Maryja z modlitwą na Jasnej Górze

Niedziela, 14.07.2019

W homilii podczas Mszy św. z okazji 28. Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę bp Ignacy Dec ze Świdnicy przypomniał, że wobec panoszenia się zła, nowego potopu ideologicznego zalewającego Polskę, wobec propozycji reformowania Kościoła, możemy zwyciężyć jedynie modlitwą, pokutą, miłością bliźniego i różańcem, ale również schodząc z wygodnej kanapy, by służyć Ewangelii, prawdzie i dobru.

Autor: IB

Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja

Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja

Niedziela, 14.07.2019

Z udziałem premiera, członków rządu i przedstawicieli władz państwowych na Jasnej Górze trwa 28. Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja. Mszy św. pod szczytem przewodniczy biskup świdnicki Ignacy Dec.

Autor: IB