Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Serwis informacyjny » Egzorcyści: o zagrożeniach duchowych i miłości Jezusa


Czwartek, 11.07.2019

Egzorcyści: o zagrożeniach duchowych i miłości Jezusa
Czwarty i przedostatni dzień trwa spotkanie egzorcystów i osób związanych z posługą uwalniania. Na Jasnej Górze w modlitewno-formacyjnej konferencji udział bierze prawie czterysta osób z trzech kontynentów.
Egzorcyści nie mają wątpliwości - złe duchy, czyli upadłe anioły, szatan jako byt osobowy, istnieją i robią co mogą, by krzywdzić ludzi. Jednak największym problemem jest dziś to, że nie wierzymy w żywą obecność Jezusa, który kocha każdego człowieka. Dlatego, jak przypomina ks. Janusz Czenczek, koordynator księży egzorcystów z ramienia Konferencji Episkopatu Polski, najważniejszym ich zadaniem jest głoszenie miłości Boga i profilaktyka.
- Zagrożeniem jest wszystko co jest grzechem, a że podobnie jak w świecie fizycznym, również i duchowym nie ma pustki, to jeśli odrzucamy Jezusa i sakramenty, przestrzeń wypełnia Zły - zauważa kapłan:

Zdaniem egzorcystów problem braku przebaczenia pojawia się także dlatego, że w zlaicyzowanym świecie jesteśmy ukierunkowani tylko na siebie. O czym przypomniał także gość konferencji emerytowany kard. Paul Josef Cordes z Watykanu:

O. Sergiusz Niziński, karmelita pełniący posługę egzorcysty w archidiecezji poznańskiej - wskazuje na dwie podstawowe przyczyny, decydujące o wzroście popularności tematów dotyczących egzorcyzmów i zagrożeń duchowych.

Posługa egzorcysty została przywrócona wraz z rozwojem odnowy charyzmatycznej - przypomina ks. Eugeniusz Derdziuk, egzorcysta z diecezji zamojsko-lubaczowskiej.

Polscy egzorcyści na zjazdach formacyjnych spotykają się dwa razy w roku w różnych miejscach, natomiast w ramach Międzynarodowego Stowarzyszenia Posługi Uwalniania co dwa lata na Jasnej Górze.

Autor: IT

Zobacz również

W tajemnicy Świętych Obcowania Kobiety z Ravensbrück, módlcie się za nami!

W tajemnicy Świętych Obcowania Kobiety z Ravensbrück, módlcie się za nami!

Poniedziałek, 23.09.2019

- Jeszcze w obozie ślubowałyśmy, że jeśli przetrwamy to rok rocznie będziemy przybywać do Matki Bożej Jasnogórskiej - mówiła w czasie jednej z pielgrzymek Krystyna Zając. 80 lat temu, 23 września 1939 roku, do niemieckiego obozu koncentracyjnego Ravensbrück przybył pierwszy transport polskich więźniarek.

Autor: AN

Amerykanie na Jasnej Górze:

Amerykanie na Jasnej Górze: "W Bogu pokładamy ufność".

Poniedziałek, 23.09.2019

- Moje serce w połowie jest polskie - mówi ks. Steven Clarke, który wraz z około 25. osobową grupą amerykańskich pielgrzymów z parafii św. Józefa, położonej w Harvardzie w Illinois przybył na Jasną Górę.

Autor: AN

Ludzie biznesu u Matki - zapowiedź I Ogólnopolskiej Pielgrzymki Przedsiębiorców i Pracodawców

Ludzie biznesu u Matki - zapowiedź I Ogólnopolskiej Pielgrzymki Przedsiębiorców i Pracodawców

Poniedziałek, 23.09.2019

"Wiele zostało wam powierzone" - pod takim hasłem 6 października odbędzie się I Ogólnopolska Pielgrzymka Pracodawców i Przedsiębiorców na Jasną Górę.

Autor: AN

Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin

Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin

Niedziela, 22.09.2019

Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin Pod hasłem "Rodzina sanktuarium życia" na Jasnej Górze odbyła się 35. Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin. W modlitwie o nasze większe zaangażowanie w ochronę życia od poczęcia do naturalnej śmierci, by rodziny były otwarte na nowe życie, za rodziny w kryzysie uczestniczyło ok. 5 tys. osób.

Autor: MS

Bp Śmigiel: zawsze trzeba szukać rozwiązań, które ocalą życie poczętego człowieka

Bp Śmigiel: zawsze trzeba szukać rozwiązań, które ocalą życie poczętego człowieka

Niedziela, 22.09.2019

O tym, że Kościół nigdy nie skapituluje wobec gwałtu zadawanego każdej osobie ludzkiej i prawu do życia przypomniał na Jasnej Górze za św. Janem Pawłem II bp Wiesław Śmigiel. Przewodniczący Rady ds. Rodziny przy Konferencji Episkopatu Polski przewodniczył Mszy św. na zakończenie dwudniowej 35. Pielgrzymki Małżeństw i Rodzin z udziałem ok. 5 tys. osób.

Autor: MS

Wrocław to dla nas drugi Lwów

Wrocław to dla nas drugi Lwów

Sobota, 21.09.2019

Ze stolicy Dolnego Śląska i innych zakątków Polski na Jasną Górę przybyli mieszkańcy dawnych Kresów Wschodnich, ich dzieci, wnuki, a także członkowie Stowarzyszenia Upamiętniającego Ofiary Zbrodni Ukraińskich Nacjonalistów.

Autor: AN